Liga národů: Česká republika – Španělsko


Česká reprezentace překvapila a ve čtvrtek 2. června si připsala proti Švýcarsku v UEFA – Lize národů 3 body. Bylo to šťastné vítězství, které se zrodilo po bizarních chybách švýcarské defenzívy. Jestli Štěstěna nadále stojí na straně svěřenců Jaroslava Šilhavého, to ukáže další duel. Hraje se už v neděli a proti Česku stojí jeden z nejlepších mančaftů Evropy – Španělsko. S tímto soupeřem se český tým v posledních 12 letech utkal třikrát, pokaždé přitom prohrál. Utkání začíná v neděli 5. 6. od 20:45.

Liga národů – Česká republika – Španělsko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko 1.70 1.72

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Španělsko
  • Soutěž: Liga národů – UEFA
  • Čas zápasu: 04.06 2022, 20:45

Česká reprezentace nemá ve svém středu některé ze svých klíčových opor

Česká reprezentace nemá ve svém středu některé ze svých klíčových opor. Antonín Barák, Tomáš Holeš, Lukáš Provod nebo David Hovorka, ti všichni chybí. Nejcitelnější ale je absence čerstvého držitele ceny pro Fotbalistu roku FAČR za rok 2021. Patrik Schick se podstupuje plánované operaci třísla. Zápas se Švýcarskem ukázal, že útočník Leverkusenu přece jen má v reprezentaci zástup. V dobrém světle se představil Jan Kuchta. Byl podepsaný pod oběma góly českého mužstva. Ne, že by se prokličkoval k brance nebo vyslal nechytatelné bomby. Nejdříve si chytře počkal, až se k němu dostane balón hozený z autu Vladimírem Coufalem a skákající kolem pasivních švýcarských obránců. Poslal jej za záda bezmocného Sommera. Jako by sám nevěděl, jestli se může radovat – zdánlivě snadná práce pro útočníka Lokomotivu Moskva.

Liga národů Španělsko

Podruhé šlo o vlastní gól Djibrila Sowa, ale Kuchta tomu opět napomohl prací na brankovišti. Pro Šilhavého bude bývalý slávista určitě jasnou volbou na pozici zřejmě jediného útočníka proti Španělům. Ještě by ale mohl být problém s obranou. K reprezentaci se dodatečně přidal zkušený Ondřej Kúdela coby záchrana na poslední chvíli. Jiří Chytrý, asistent hlavního kouče Jaroslava Šilhavého, hovořil v médiích o blíže nespecifikovaném hendikepu, který trápí Jemelku a Krejčího. Nedělní soupeř Česka je výzvou s velkým V. Španělsko sice už není evropským týmem číslo 1, poslední velký turnaj vyhrálo před 10 lety. Nadále ale patří k velkým favoritům na jakékoli fotbalové akci.

Z posledních 9 zápasů Španělé prohráli jediný

Z posledních 9 zápasů Španělé prohráli jediný. Svěřenci trenéra Luise Enrique podlehli v Lize národů v říjnu 2021 doma Francii. Jinak ale fanoušci z Pyrenejského poloostrova jsou zvyklí na to, že kam reprezentační tým vstoupí, tam bere 3 body. Připomeňme, že Španělé se dostali daleko také na mistrovství Evropy, kde jejich jízdu zastavila v semifinále Itálie po penaltovém rozstřelu. Na turnaji zaujal zvláště 18letý Pedri z Barcelony. Byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem turnaje a jako jediný Španěl se dostal do ideální jedenáctky.

Švýcarská reprezentace se zdá být v lepší kondici

Pedri ale v trojzápase Ligy národů ve španělské sestavě chybí. Je jedním z mála, protože jinak Luis Enrique povolal do služby takřka to nejlepší, co má k dispozici. Například i útočníka Álvara Moratu, s 26 trefami aktuálně nejlepšího střelce španělské sestavy. Tu zatím poslední si připsal v Seville v prvním utkání „české“ skupiny Ligy národů. Španělé hostili Portugalce, ovšem vítězství neukořistili. Soupeř, který svou největší hvězdu Ronalda poslal na trávník až na poslední půlhodinu, srovnal v 82. minutě zásluhou Horta.

S Portugalskem má Španělská sestava vždy problémy, posledních 5 utkání skončilo vždy remízou. Ale Česko považují fanoušci od La Coruňy až do Cartageny za snadné sousto. Jestli mají pravdu, to ukáže nedělní duel hraný v Edenu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Španělsko 1.70 1.72

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Česko vs Švýcarsko analýza

Tip redakce: vyhraje Španělsko

Minule proti Švýcarsku nám sázka na porážku Šilhavého svěřenců nevyšla. I přesto si troufneme českému týmu znovu nevěřit. Už samo Švýcarsko vzbuzovalo respekt, co potom říci o Španělsku, mužstvu, které za poslední rok a půl prohrálo jen 3x? Jeho přemožitelé, to jsou všechno zavedené fotbalové značky – Itálie, Francie a Švédsko. Proti soupeřům střední a nižší střední kategorie se Španělé zpravidla nemýlí. A to ani v Lize národů, soutěži, kterou mnozí podceňují. Španělé ale do ní jdou naplno, jejich fanoušci by jim neodpustili, kdyby to vypustili. Jakýkoli reprezentační zápas má vždy ve Španělsku velkou sledovanost a média v případě zaváhání nenechají na hráčích a realizačním týmu nit suchou. K přístupu Španělsku k Lize národů stačí připomenout, že v listopadu 2020 reprezentace porazila Německo doma vysoko 6:0.

Proto soudíme, že nic jiného než 3 body Luise Enriqueho v neděli zajímat nebude. Výhodou sázky proti českému týmu je, že když to Coufalovi a spol. v neděli nevyjde, fanoušek se může těšit alespoň z výherního tiketu. .