Liga mistrů – Viktoria Plzeň vs FC Barcelona preview


5 zápasů bez jediného bodu, hrůzostrašné skóre 3:20. Návrat českého klubu mezi vybranou společnost evropských gigantů nedopadl slavně. Plzni nebyly dávány ve skupině C velké šance a k žádnému příjemnému překvapení nedošlo. Ještě však zbývá poslední zápas, kde se Viktorka může o nějakou tu důstojnou rozlučku pokusit. Dokonce bude hrát před svým publikem. Do Štruncových sadů zavítá Barcelona, která má jistotu umístění na 3. pozici ve skupině. Hraje se v úterý 1. 11. 2022 od 21:00.

Liga mistrů – Viktoria Plzeň vs FC Barcelona

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Barcelona 1.35 1.36

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Viktoria Plzeň vs FC Barcelona
  • Soutěž: Liga mistrů
  • Čas zápasu: 1. 11. od 21:00

Viktorce nelze upřít, že výprasky v Lize mistrů nese sportovně

Viktorce nelze upřít, že výprasky v Lize mistrů nese sportovně. Trenéři i hráči se před zápasy i po nich vyjadřují příčetně. Všichni jsou si vědomi velkého kvalitativního rozdílu. Jaký to rozdíl proti Spartě před lety, která právě kvůli neutěšeným výkonům v Champions league vyhodila trenéra Františka Straku, přestože klub jinak vedl domácí ligu? Michal Bílek se ničeho podobného bát nemusí. důvěru vedení klubu i samotných hráčů má zajištěnou.

Viktorce nelze upřít, že výprasky v Lize mistrů nese sportovně

To, že plzenští neupadají do skepse, jim ve Fortuna:lize pomáhá k výborným výkonům. Jsou vlastně ještě suverénnější než loni, kdy získali titul. Loni měli touto dobou na kontě už dvě porážky a remízu, tentokrát jsou až na dvě plichty stoprocentní. Zatímco takoví Glasgow Rangers nebo FC Kodaň si přenáší lítost ze špatných výsledků do domácích soutěžích, kde hodně ztrácí na čelo, Plzeň jede jako tank.

Vlkanova a spol. vyhráli v Jablonci 3:0

16. října Vlkanova a spol. vyhráli v Jablonci 3:0. O týden později doma pokazili premiéru ostravskému trenérovi Hapalovi, když Baník srazili 3:1. A tři branky si západočeši připravili i pro Zlín v minulém kole, tedy v sobotu 29. října. Obrana je na české poměry úžasně organizovaná, brankář Staněk má reprezentační formu. V útoku poslední dobou září Tomáš Chorý. Zkrátka, vše klape výborně. Škoda, že při setkání s evropskými velkokluby se celý systém rozpadá.

Z Barcelony minulý týden byly slyšet hlasy přející si výhru Plzně

Z Barcelony minulý týden byly slyšet hlasy přející si výhru Plzně proti Interu. Viktorka se ale nemusí cítit provinile, že Kataláncům v jejich ošemetné situaci nepomohla. Barcelona totiž beztak doma nezvládla zápas s Bayernem. Tím pádem by šanci na postup neměla, i kdyby Plzeň porazila Džeka a spol. třeba 7:0. Výprask 0:3 na Nou Camp opět potvrdil, že Bayern je po Realu Madrid druhý osudovým nepřítelem Barcelony. Těch ostudných výsledků, co Bavoři pro hráče v červenomodrých dresech připravili, už je příliš moc.

Jen peníze nestačí

Opět se ukázalo, že jen peníze nestačí. Barcelona před sezónou rozhazovala peníze, o kterých nikdo nevěděl, že je má. Ale stanovené cíle bude teď těžké plnit. V lize ji na 1. místě přeskočil Real, který skvěle zvládl El Clasico – 3:1 na Santiago Bernabéu. A žádné znovuovládnutí Ligy mistrů se nekoná. Piqué a spol. se musí spokojit s plánem B, výhrou v Evropské lize. Tak pyšný klub jako je Barca se jen špatně smiřuje s tím, že na jaře budou jejími soupeři Ludogorets Razgrad nebo Union Saint-Gilloise, tedy kluby, jejichž názvy lze sotva vyslovit.

Jen peníze nestačí

Kde jsou příčiny krachu? Není to v posilách, jak bývá v těchto případech zvykem. Lewandowski naplňuje svou pověst kanonýra, jeho góly drží klub nad vodou. Chtělo to ale trochu více vylepšit obranu a možná také koupit nějakého kvalitního brankáře. Piqué či Busquets jsou sice legendy, ale už nestíhají.

Tip redakce: Vyhraje Barcelona

Barcelona si špatnou náladu z vyřazení v LM přenesla i domů. Ve Valencii měla o víkendu co dělat, aby vyhrála. Opět se o to musel postarat spolehlivý Lewandowski, jenž vystřelil tři body v nastaveném čase. Plzeň má na své straně i výhodu domácího prostředí. Fotbalovým hvězdám zvyklým na subtropické klima bude na Štruncových sadech zima. I přes tyto okolnosti nevěříme Plzni, že ve svém posledním zápase vybojuje nějaký ten premiérový bod. Je pořád propastný kvalitativní rozdíl mezi oběma celky. Sázíme na výhru hostí. Očekáváme ale ze strany Plzně důstojný výsledek, například 0:2.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Barcelona 1.35 1.36

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓