Liga mistrů – Viktoria Plzeň vs Bayern Mnichov


Své lepší béčko posílá do Plzně ve středu 12. října Bayern Mnichov. Tak to alespoň píše deník Sport Bild z Německa. Není to právě lichotivé pojmenování a určitě je chybou si pod tím představit nějaké hráče druhé kategorie. Jistě, nejede kapitán Manuel Neuer a spolu s ním de Ligt, Davies a Gnabry. Ale zato jedou uzdravení Joshua Kimmich a Thomas Müller, opory německé reprezentace. A v útoku se to bude Bayernu pěkně rýmovat – zřejmě nastoupí Sané a Mané. Plzeň je pořád v roli jasného outsidera. Úvodní výkop je ve středu ve 21:00, zápas vysílá Nova Sport 3.

Liga mistrů – Viktoria Plzeň vs Bayern Mnichov

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů a oba týmy nedají gól 3.24 3.15

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Viktoria Plzeň vs Bayern Mnichov
  • Soutěž: Liga mistrů
  • Čas zápasu: 12. 10. od 21:00

Plzeň nebude v tomto zápase stoprocentní

Ani Plzeň nebude v tomto zápase stoprocentní, vykloubené rameno zřejmě nepustí do hry brankáře Jindřicha Staňka. Je sice smůla, že na klíčovou část skupinové části Ligy mistrů chybí Viktorce nejlepší hráč, ale asi by to ani s jeho přítomností nebylo o moc lepší. Mezi Plzní a ostatními týmy skupiny zeje velká výkonnostní propast. A tu ještě více prohlubuje přístup hráčů, kteří jsou s debaklem zjevně smíření od první minuty. Výkony Plzně jsou vodou na mlýn pro zastánce toho názoru, že klubů je v Lize mistrů zbytečně moc. Že by tuto soutěž měli hrát vážně jen ti nejlepší z nejlepších.

Plzeň nebude v tomto zápase stoprocentní

Hráči a trenéři mají těžkou práci

Hráči a trenéři mají těžkou práci s tím, aby vymysleli nějaké sdělení pro média, které zní alespoň trochu bojovně. Originální byl například stoper Václav Jemelka, který o Bayernu řekl: „Musíme zkusit s trenéry najít nějaké skulinky, abychom je nachytali nebo aspoň potrápili.“ Je s podivem, že na některé skulinky nepřišli plzeňští hráči sami – vždyť už s nimi celý jeden zápas hráli. Dobrou odpověď ale našel jeden diskutující na internetu, který řekl, že nějaká ta škvíra by se u Bayernu možná našla v obraně, jenže to je daleko, až na bayernské polovině hřiště, takže tím se Plzeň trápit nemusí.

Pro Bayern je plzeňská anabáze jen nepříjemným vytržením

Pro Bayern je plzeňská anabáze jen nepříjemným vytržením z těžkého bundesligového programu. Minulý víkend bavorský velkoklub čelil čtvrtému celku tabulky Borussii Dortmund a příští víkend hostí druhý tým Freiburg. I do budoucna čeká na Bayern v Německu hodně práce. Nabral už spoustu ztrát, remíza s Dortmundem byla jen jedna z mnoha. Všichni od Bayernu očekávají, že vyhraje ligu jako vždycky, ale v tuto chvíli už má velkou bodovou ztrátu na vedoucí Union Berlín. Ani by se fanoušci asi nedivili, kdyby zkazky o zranění klíčových opor Bayernu před zápasem s Plzní byly přibarvené. Ve skutečnosti může jít o šetření opor pro důležité bundesligové mače. A typický německý důraz na diplomacii nedovoluje říci upřímně, že duelu s Plzní je dávána druhořadá důležitost.

Pro Bayern je plzeňská anabáze jen nepříjemným vytržením

Brankář Sven Ulreich má asi takové momenty rád

Brankář Sven Ulreich má asi takové momenty rád. V Bayernu už je tento 34letý brankář sedmým rokem, ale odchytal jen zhruba 50 zápasů. Na kontě má jen šestinu utkání v porovnání s jedničkou Manuelem Neuerem. Ulreich je určitě vděčný, že si výjimečně může také zachytat, ale aby si do Plzně vzal s sebou do branky nějakou dobrou knížku. Soudě podle prvního zápasu se nedá čekat, že by Plzeň vyvinula před bránou nějakou aktivitu. Bayern jinak v tomto zápase může už s předstihem slavit postup do další fáze Ligy mistrů. Po první polovině skupinové části má na kontě 9 bodů a krásné skóre 9:0. Očekávaná další výhra proti Plzni v kombinaci s neprohrou Interu Milán v souběžně hraném utkání proti Barceloně znamená účast německého zástupce v osmifinále.

Liga mistrů – Viktoria Plzeň vs Bayern Mnichov tiket

Tip redakce: Padne více než 2.5 gólů a oba týmy nedají gól

Tento tip zní trochu překombinovaně. Ale může to být zajímavá alternativa, protože kurz je lákavě vysoký. A abychom si to vysvětlili blíže – tiket vyhrává tehdy, kdy utkání skončí 3:0, 4:0, 5:0 či větším debaklem. Jednou podmínkou je, že Bayern musí dát více než 3 branky, druhou pak je to, že Plzeň nesmí dát jediný gól. Sázející vyhraje solidní výhru dokonce i tehdy, kdy utkání skončí přesně opačně, tedy 3:0 pro Plzeň. To je ale prognóza, které se mohou fotbaloví fanoušci nejvýše tak zasmát.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů a oba týmy nedají gól 3.24 3.15

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓