Liga mistrů (odvetný zápas kvalifikace) – Viktoria Plzeň vs FK Karabach


Viktoria Plzeň může být po letech prvním českým klubem, který proklouzne mezi evropskou klubovou elitu. Chce to udělat ještě jeden krok – doma na Štruncových sadech porazit Karabach. Nebude to lehká práce. Karabach byl v prvním zápase jasně lepší, zvláště v druhém poločase Ázerbajdžánci vyvíjeli na viktoriány pekelný tlak. Výsledek ale byl 0:0. V odvetě, která se hraje 23. srpna od 21:00, má Plzeň vše ve svých rukou. Vstupenky jsou vyprodané, live stream vysílá stanice Premier Sport 2 a Tipsport.

Liga mistrů (odvetný zápas kvalifikace) – Viktoria Plzeň vs FK Karabach

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí Plzeň 3.60 3.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Viktoria Plzeň vs FK Karabach
  • Soutěž: Liga mistrů (odvetný zápas)
  • Čas zápasu: 23.08 2022, 21:00

Plzeň nastoupí do odvety bez svého kapitána

Plzeň nastoupí do odvety bez svého kapitána. Stoper Lukáš Hejda dostal třetí žlutou kartu a na snažení svých parťáků o Ligu mistrů bude koukat jen z hlediště. Pro trenéra Bílka, který sestavou míchá jen nerad, je to problém. Viktoria Plzeň v průběhu posledních týdnů mocně posilovala, přivedla 13 nových hráčů. Adolf Šádek už začal do klubu investovat peníze, které Plzeň od UEFA jistojistě za své úspěšné tažení získá. Paradoxní je, že Michal Bílek žádnou z posil nevyužívá. Minimálně pro jeho misi v evropských pohárech. Nadále důvěřuje hráčům, kteří vykopali titul v české nejvyšší soutěži.

Plzeň nastoupí do odvety bez svého kapitána

Tentokrát ale zřejmě udělá výjimku. Jemelka, jenž přišel z Olomouce, je reprezentační obránce, zkušený hráč, který je navíc typově podobný jako Hejda. Nutno ale říci, že ani s Hejdou v sestavě Plzeň nedokázala odolat nebezpečné ofenzivní síle hráčů Karabachu. Mužem zápasu proto byl Jindřich Staněk, který vytáhl řadu impozanzních zákroků. Remíza 0:0 je pro Viktoriány zlatá, ale je jasné, že Plzeň další zápas musí vypadat úplně jinak. Vyprodané hlediště bude chtít vidět větší aktivitu domácích v útočné fázi, a hlavně nějaké ty góly. Zodpovědnost bude ležet na Tomáši Chorém, Janu Klimentovi a Jhonu Mosquerovi.

Karabach úvodní utkání vyhrál 7:1 – na střely

Karabach úvodní utkání vyhrál 7:1 – na střely, nikoliv naštěstí na branky. Míč byl po 2 třetiny zápasu na kopačkách hráčů tohoto ázerbajdžánského celku. Není radno tento tým podceňovat. Karabach sestava má k dispozici řadu technicky zdatných hráčů. A navíc je mužstvo natolik psychicky odolné, aby zvládalo klíčová utkání evropských pohárů i na venkovních hřištích. Ferencváros si možná také liboval, že první utkání odehrál dobře, výsledek byl 1:1. Jenže pak doma dostal od Karabachu tři góly a sen o Lize mistrů se rozplynul. Předtím vybojoval postup na hřišti švýcarského Curychu.

Karabach úvodní utkání vyhrál 7:1 - na střely

Aktuálně nejnebezpečnějšími fotbalisty jsou Senegalec Ibrahima Wadji a Brazilec Kady. Oba dali soupeřům při kvalifikačních taženích po 4 gólech. Jenže i tito šutéři si vylámali zuby na fenomenálním Jindřichu Staňkovi, přestože měli v zádech povzbuzující domácí publikum.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Postoupí Plzeň 3.60 3.65

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Viktoria Plzeň vs FK Karabach (odvetný zápas) tiket

Tip redakce: Remíza

Na vystupování Plzně v kvalifikaci na Ligu mistrů je patrný jeden prvek. První zápas má většinou spíše udržovací charakter, zvláště když jde o utkání venku. V odvetě se pak projevuje nebývale živelněji. Plzeň sestava působí týmovým dojmem, je to mužstvo zkušené a v klíčových momentech koncentrované a odhodlané. Mnozí hráči, jako Havel, Chorý či Čermák, už v klubu působí řadu let. Speciálním případem je Václav Pilař, který dokonce pamatuje první účinkování klubu v Lize mistrů před 11 lety. Může svým spoluhráčům říci, jaký je to pocit, hrát nejprestižnější fotbalovou soutěž světa. Důležité je, že Plzeň má dostatek sebevědomí a odhodlání to zase jednou dokázat. Má na lavičce kouče, který má 20letou praxi a trénoval i reprezentaci. Karabach má sice některé individuality lepší, ale v zápase tohoto typu by měla rozhodnout právě ta týmovost. Duel, který rozhodne o tom, kdo bude hrát Ligu mistrů a kdo „jen“ Evropskou ligu, začíná 23. srpna od 21:00. My věříme domácím.