Liga mistrů – Manchester City vs Borussia Dortmund


V kurzové nabídce sázkových kanceláří Tipsport a Fortuna najdete toto utkání jako Manchester City vs Dortmund. Ale v médiích a v diskuzích fanoušků je tento zápas překřtěn na „Haaland proti svým“. 22letý norský snajpr odkopal za Borussii 67 zápasů a nastřílel 62 gólů. Poté už ale nešlo odolat vábení milionů a odchovanec Bryne zamířil tam, kde strávil vrchol kariéry jeho tatínek Alf-Inge Rasdal Håland. Za Manchester City dal v 6 zápasech neuvěřitelných 10 gólů. Jeho zatím nejdůležitější zápas v novém působišti můžete sledovat ve středu 14. září od 21:00. Živý přenos nabízí Nova Sport 3.

Liga mistrů – Manchester City vs Borussia Dortmund

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vyhraje s handicapem -1.5 1.55 1.52

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Manchester City vs Borussia Dortmund
  • Soutěž: Liga mistrů
  • Čas zápasu: 14. 9. od 21:00

Zápas Manchesteru City patří mezi ty nejvíce sázené události na Tipsportu

Tento zápas Manchesteru City patří mezi ty nejvíce sázené události na Tipsportu. K dnešnímu dni byly vsazeno již bezmála 2 miliony korun. A kdo ještě nevsadil, ten zřejmě čeká na den utkání. To totiž budou vypsány i kurzy na střelce. Odhadujeme, že na gól Erlinga Haalanda by mohl Tipsport přijmout sázky ve výši přibližně dalšího milionu korun.

Manchester City může být zatím se začátkem sezóny spokojen. Obvykle bývají rozjezdy nových ročníků pomalejší, letos ale Citizens po 6 zápasech patří mezi 2 dosud neporažené týmy. Zcela bezchybná jízda to ale není, přišly dvě plichty v Newcastlu a v Birminghamu. Proto Guardiolův výběr není v tabulce Premier league na prvním místě, zde se vyhřívá Arsenal. Ale toto ještě nic neznamená, anglická liga je teprve na začátku.

Zápas Manchesteru City patří mezi ty nejvíce sázené události na Tipsportu

Citizens více zajímá Liga mistrů. Je to poslední soutěž, kterou klub v nové éře ještě nevyhrál. Právě proto se v posledním roce vedení shánělo po útočníkovi. Tato pozice v sestavě týmu byla považována za největší Achillovu patu. Už ale není. Přišel Haaland. A v premiéře City v novém ročníku Ligy mistrů se uvedl dvěma góly na hřišti Sevilly. Další doplnil Phil Foden a Rúben Dias a City z venkovního hřiště trojnásobného vítěze Evropské ligy přivezla výhru 4:0.

City měli tento víkend absolvovat náročný zápas s třetím týmem Premier league Tottenhamu. Bitva proti ve formě hrajícímu londýnskému celku by jistě bývala Guardiolovy svěřence stála spoustu sil. Nakonec byl ale zápas odložen, protože Anglie se ponořila do smutku.

Borussia je v aktuálním ročníku Bundesligy až pátá

Borussia je v aktuálním ročníku Bundesligy až pátá. Výkony nejsou ideální – proti Hoffenheimu, Hertě a letos tragickému Leverkusenu si připsala jen hubená vítězství, vždy 1:0. Nováček ligy Werder Brémy s Jiřím Pavlenkou v bráně se v Dortmundu radoval 3:2. A Lipsko dokonce fotbalisty v žlutočerném rozneslo 3:0. Haaland zkrátka chybí. Aktuálně má Dortmund na kontě 8 ligových gólů. Loni touto dobou měl 17, jenom Haaland sám vstřelil 8.

Borussia je v aktuálním ročníku Bundesligy až pátá

Borussia měla především smůlu. Odchod Haalanda nešel odvrátit, Dortmund nemůže svými finančními možnostmi konkurovat Manchesteru City nebo klubům podobné úrovně. Důležité bylo přivést důstojnou náhradu, a to se povedlo. Z Ajaxu přišel Sébastien Haller, loni jeden z nejlepších střelců Ligy mistrů. Jenže lékaři útočníku Pobřeží slonoviny zjistili zhoubný nádor na varlatech. Haller podstupuje léčbu – přišel přitom o vlasy. Nějaký čas nebude na fotbal ani pomyšlení. Celý fotbalový svět přeje uzdravení.

Borussii těší alespoň to, že svěřenci trenéra Edina Terziće dobře rozehráli Ligu mistrů. Doma rozstříleli Kodaň 3:0. Dánský celek je ale slaboučký, na Etihad Stadium to bude něco jiného. Vosy se budou muset soustředit více na obranu. Obránci mají hlavní úkol hlídat útočníka, s nímž strávili poslední dvě sezóny. Teoreticky by měli vědět, jak na Haalanda. Jenže v praxi tohoto borce hlídat nejde. Je neskutečně rychlý, svalnatý, má výbornou techniku a nezastaví se před ničím.

Tip redakce: Manchester City vyhraje s handicapem -1.5

Sice se tak stalo za velmi smutných okolností, ale Manchester City měl tento víkend volno a ušetřil cenné síly. Protože jde o zápas Ligy mistrů, motivace bude na maximu – fanoušci i majitelé klubu chtějí, aby letos Citizens konečně zlomili prokletí. Vepředu mají Haalanda, který dává góly na počkání. Na Borussii má výborné vzpomínky a možná teď před zrcadlem trénuje omluvná gesta, jaká bude vysílat k fanouškům německého klubu po vstřeleném gólu. Dortmund není v optimální formě, má některé hráče zraněné a kvůli nemoci Hallera nemá momentálně TOP útočníka. Sázíme proto na vítězství o více než gól pro domácí. Zvážili bychom zítra vsadit také na to, že branku vstřelí Erling Haaland.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Manchester City vyhraje s handicapem -1.5 1.55 1.52

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓