Liga mistrů – Manchester City – Atlético Madrid


Na to, že Manchester City vyhraje Ligu mistrů, je vypsán kurz 2.90. Na triumf jeho soupeře Atlética Madrid naopak kurz 25.00. Je z toho vidět, že týmu, který koučuje Diego Simeone, se moc nevěří. Na diskuzních fórech Manchesteru City fanoušci hýří sebevědomím, i když připouští, že půjde o velmi náročný souboj. Zajímavostí je, že 5. dubna 21:00 se oba tyto týmy střetnou v prvním soutěžním zápasu v historii.

Liga mistrů – Manchester City – Atlético Madrid

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohra Atlético Madrid 3.01 2.98

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Liga mistrů – Manchester City – Atlético Madrid tiket

  • Zápas: Manchester City – Atlético Madrid
  • Soutěž: Champions League
  • Čas zápasu: 5. 4. 2022, 21:00

Manchester City naplňuje všechna očekávání

Klub Manchester City naplňuje všechna očekávání, která na něj byla na začátku sezóny kladena. Vede Premier league a v Champions league je v poslední osmičce. K tomu je ve hře ještě o třetí trofej – v FA Cupu se 16. dubna střetne v semifinále s Liverpoolem. Reds jsou jednoznačně největším rivalem City této sezóny. O 6 dní dříve, tedy 10. dubna, se s tímto soupeřem Guardilovi svěřenci střetnou také. Půjde o ligové střetnutí. A bude to ještě důležitější zápas, protože Liverpool aktuálně za City zaostává v tabulce za City jen o bod. Ještě jej klidně může připravit o titul.

Nejvíce ze všeho by ale fanoušci, hráči, trenér i vedení klubu chtěli letos vyhrát Ligu mistrů. Kdyby Guardiola dostal na výběr, jestli oželí Premier league a FA Cup, pokud dostane záruku výhry v Champions league, určitě by souhlasil. To je pomyslná poslední fáze dlouhodobého plánu arabských šejků, kteří převzali vlastnictví klubu v roce 2008, aby z něj udělali fotbalového giganta. Všechno se jim daří, ale tato poslední trofej zatím uniká.

Manchester City naplňuje všechna očekávání

Manchester City se na Atlético naladí 2. dubna proti Burnley. Předposlední tým ligy by neměl být velkou překážkou, není vyloučeno, že do zápasu nastoupí Manchester City sestava B. Proti španělskému týmu ale musí všechno vyjít. S tímto soupeřem se ještě Manchester City nikdy nesetkal. Výhodou ale je, že v anglickém klubu je silná španělská stopa. Laporte nebo Rodri poskytnou cenné informace z Primera División. Druhý jmenovaný dokonce v týmu vedeném Diego Simeonem osobně působil. Sám trenér Pep Guardiola má na Simeoneho velmi nepříjemnou vzpomínku. Atlético Madrid vyřadilo jeho Bayern v semifinále Ligy mistrů v roce 2016.

Simeone je pro Atlético klíčový

Pokud mluvíme o Atléticu Madrid, musíme na prvním místě zmínit osobnost kouče, Simeone je pro Atlético klíčový. Herní styl, který svým svěřencům vštípil, je pro soupeře a často i pro oči fotbalových fanoušků nepříjemný. Je to černá magie. Hráči mají za úkol své soupeře frustrovat, obtěžovat, provokovat. Pro tvrdý faul se nikdy nejde daleko – a stejně tak i pro hereckou etudu, aby soupeřův hráč za svůj zákrok vyfasoval kartu. To vše diriguje z lavičky muž s plamennýma očima a vlnitými tmavými vlasy. Simeone málokdy na lavičce sedí, většinou pobíhá kolem jako blázen a na provokacích vůči soupeři se ochotně podílí.

Simeone je pro Atlético klíčový

Jeho styl je mírně řečeno svérázný, ale účinný. Pojí se s ním také důsledná obrana a dobré vedení protiútoků. Na ně má klub k dispozici kvalitní playery. O góly se dělí João Félix, Griezmann nebo Suaréz. Atlético si poradilo s těžkou skupinou, nechalo za sebou Porto i AC Milan a z druhého místa za Liverpoolem postoupilo do dalších bojů. V osmifinále Atlético Madrid sestava vyřadila Manchester United. Nyní na ně čeká klub ze stejného města jako jejich předchozí soupeř. Je to tedy už třetí anglický sok v tomto ročníku. Atlético má dobrou formu. V La Lize vyhrálo posledních 5 utkání v řadě. Ještě nedávno červenobílí byli v tabulce mimo pohárové příčky, teď už ale atakují Barcelonu a Sevillu. Mají na to skončit v lize druzí.

Tip redakce

Rádi zkoušíme štěstí u sázkových příležitostí s vysokým kurzem. A tady jedna zajímavá je. Ne, že bychom Manchester City podceňovali, ale máme za to, že se mu věří až moc. Kurz 1.36 na výhru Citizens je příliš nízký a skrývá se v něm mnoho rizika. Manchester City ještě s tímto soupeřem neměl tu čest se potkat, možná bude jen obtížně hledat vhodný styl. S kurzem 3.00 a více se vyplatí to na neprohru defenzivně laděných Španělů zkusit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohra Atlético Madrid 3.01 2.98

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓