Liga mistrů (kvalifikace) – FK Karabach vs Viktoria Plzeň


Krůček po krůčku, Viktoria Plzeň postupně přešla nástrahami předkol a nyní buší na dveře Ligy mistrů. Aby mohla hrát základní skupinu nejbohatší fotbalové soutěže světa, musí porazit ještě jednoho soupeře. Ve středu 17. srpna za ním jede do dalekého Ázerbajdžánu. FK Karabach se stal vítězem tamní ligy 8x z posledních 10 ročníků. První zápas začíná 17. srpna 2022 od 18:45. Live stream tohoto utkání můžete sledovat na TV Tipsport.

Liga mistrů (kvalifikace) – FK Karabach vs Viktoria Plzeň

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 3.11 3.10

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: FK Karabach vs Viktoria Plzeň
  • Soutěž: Liga mistrů (kvalifikace)
  • Čas zápasu: 17.08 2022, 20:45

Karabach už Ligu mistrů hrál

Karabach už Ligu mistrů hrál, povedlo se to v sezóně 2017-18. Byla to první účast některého ázerbajdžánského celku v prestižní fotbalové soutěži. Cesta do Ligy mistrů byla dlouhá, Karabach vyřadil soupeře z Moldavska, Gruzie a nakonec i slavný klub FC Kodaň. Nakonec se kvalifikoval do zřejmě nejtěžší skupiny tohoto ročníku. Proti AS Řím, Chelsea a Atléticu Madrid i přesto vybojoval dva body. Klub oficiálně sídlí ve městě Agdam. V tomto městě ale zápasy nehraje a asi jen tak ani nebude. Aktuálně totiž v Agdamu není živáčka. Město, jež na konci sovětského období bylo domovem pro 39 tisíc lidí, bylo vyprázdněno během válek v Náhorním Karabachu. Aktuálně proto Karabach sestava hraje své zápasy na olympijském stadionu v Baku. Na zápas proti AS Řím zde v roce 2017 zavítalo 67 tisíc fanoušků. Takhle početná návštěva se proti Plzni asi nebude konat, ovšem i stadion zaplněný ze dvou třetin znamená velmi elektrizující prostředí. Ázerbajdžánští fanoušci jsou nesmírně temperamentní.

Karabach už Ligu mistrů hrál

Někteří fotbaloví příznivci by si mohli myslet, že Karabach je něco podobného jako Šeriff Tiraspol – klub z východu sídlící na sporném území. Ale fotbalová koncepce je jiná. Černý dres karabašského klubu obléká řada ázerbájdžánských reprezentantů. Legionáři ze zahraničí jsou v menšině. Není to tedy pestrá směs národností, jakou představuje Tiraspol. Všemu šéfuje už s přestávkami 14 let trenér Gurban Gurbanov. Už za hráčské kariéry šlo o respektovanou osobnost. V pozici kouče vedl mimo jiné i národní tým, nejvíce mu to ale svědčí právě v Karabachu.

Karabach v letošní sezóně opět kraluje domácí lize. Ta je ale tomuto týmu malá. Více se soustředí na boje o evropské poháry. Nejdříve deklasoval Lech Poznań, poté hrál s Curychem. Toto byl napínavý duel, který rozhodl až penaltový rozstřel. Karabach další zápas dostal za soupeře Ferencváros. Po domácí remíze 1:1 ázerbajdžánský tým skvěle zvládl odvetu. V Maďarsku uspěl 3:1. Pro Plzeň varování – Karabach dobře hraje venkovní zápasy.

Účast v Lize mistrů pro Plzeň by byla pozitivním překvapením

Účast v Lize mistrů pro Plzeň by byla pozitivním překvapením, které by jistě vrátilo trochu lesku českému klubovému fotbalu. Plzeň sestava byla ještě nedávno odsuzovaná pro svůj nemastný neslaný herní projev, kdy celý zápas se spíše urputně bojuje než hraje fotbal. Většinou dal branku Beauguel a Plzeň vyhrála 1:0. Jenže i v tom je mistrovství. Dokázat udržet šňůru vítězných zápasů o jednu branku, to svědčí o sebevědomí a dobře plněném taktickém plánu.

Účast v Lize mistrů pro Plzeň by byla pozitivním překvapením

Beauguel už v mužstvu není, posílil saúdskoarabský Al Wehda FC. Plzeň na jeho odchod a odchod řady dalších hráčů zareagovala nákupy ne právě zvučných posil. Západočeši oslovovali hlavně hráče, jimž jinde končila smlouva. Ale i tentokrát měli šťastnou ruku. Kritizovaný útočník Kliment už se za Plzeň prosadil 4x, Tijani se zabydlel na stoperu. A po úspěšných postupech přes Helsinki a Tiraspol se vedení Plzně rozhodlo ještě více si vyhodit s kopýtka. Přišli reprezentanti Jemelka a Jirka. A nově dorazil na roční hostování s opcí Fortune Bassey z maďarského Ferencvárose. Tedy z klubu, který proti Karabachu z Ligy mistrů vypadl.

Posil už je v létě celkem 13. Každé je přidělena její role v týmu. A zatím to všechno krásně drží pohromadě. Svěřenci Michala Bílka dobře rozjeli českou soutěž, kde mají 1bodový náskok před rivaly ze Sparty a Slavie. A v Lize mistrů může být Plzeň prvním českým týmem po 3 letech, který se dostal do základní skupiny. Stačí, aby Plzeň uspěla na Kavkaze a pak zvládla Plzeň další zápas doma.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Remíza 3.11 3.10

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

FK Karabach vs Viktoria Plzeň tiket

Tip redakce: Remíza

Plzeň se na postup plně soustředí, dokonce si nechala odložit víkendový ligový duel s Brnem. Je důležité, aby se mužstvu v horkém Ázerbajdžánu nerozklepala kolena. Proto přišli coby posily převážně zkušení hráči. Soudíme, že středeční duel bude nervózní, žádný z týmů nebude technicky dominovat. O ostré zákroky zřejmě nebude nouze, možná bude udělena nějaká ta červená. Protože jsou oba soupeři vyrovnaní, sázíme troufale na remízu. Plzeň by s ní určitě byla spokojena, protože se doma na Štruncových sadech přece jen cítí sebevědomější.