Liga mistrů – AC Milán vs Chelsea


Snad žádná skupina letošního ročníku Ligy mistrů není tak zamotaná jako skupina E. Všechny 4 týmy živí šanci na postup. Na posledním místě je Dinamo Záhřeb, ale to když porazí doma Salzburg, může se teoreticky vyšvihnout do čela. Nás ale nyní bude zajímat zápas zbylých dvou týmů této skupiny, AC Milan a Chelsea. Minulý týden Blues nadělili na Stamford Bridge svěřencům Stefana Pioliho 3 góly. V Miláně nyní spekulují, jak to Chelsea vrátit. Hraje se v úterý 11. října o 21:00.

Liga mistrů – AC Milán vs Chelsea

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Chelsea 1.40 1.41

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: AC Milán vs Chelsea
  • Soutěž: Liga mistrů
  • Čas zápasu: 11. 10. od 21:00

AC Milan při odletu do Londýna postrádal mnoho hráčů

AC Milan při odletu do Londýna postrádal mnoho hráčů. Zranění jsou momentálně ti nejzkušenější. Obránci Florenzi a Kjær, oba více než 30letí, jsou mimo hru. Ale chybí i síly do útoku – Saelemaekers, Junior Messias a hlavně Zlatan Ibrahimović. Posledně jmenovaný už nemusí tak moc litovat, že Švédsko nepostoupilo na mistrovství světa, protože se zdá, že v tomto kalendářním roce si do míče kvůli zranění kolene nekopne. I tak AC Milan má mnoho kvalitních útočníků. V konkurenci Rebiće či Origiho dostal důvěru trenéra proti Chelsea Oliver Giroud. Další zkušený borec, který mohl proti Chelsea oslavit své 36. narozeniny. Navíc to v Londýně dobře zná, 6 let strávil v Arsealu a 3 roky právě v Chelsea. Ale v tomto zápase byl zcela vynulovaný. Obránci v čele s velezkušeným Thiagem Silvou mu nedovolili nic.

AC Milan při odletu do Londýna postrádal mnoho hráčů

Milánští si spravili chuť o víkendu

Milánští si spravili chuť o víkendu, když v důležitém zápase porazili Juventus 2:0. Jenže na čelo tabulky jim pořád pár bodů chybí. Ukazuje se, že zázrak minulého ligového ročníku, kdy AC Milan, byl z velké části dán tím, že na rozdíl od ostatních celků nehráli pohárové zápasy. Ještě na podzim skončili 4. ve své skupině Ligy mistrů v konkurenci Livepoolu, Atlética a Porta, a tím se s Evropou rozloučili. Na jaře tak měli více sil na ligová utkání. Teď ale zase čelí velkému zápasovému vytížení, což parta třicátníků špatně snáší.

Chelsea vyměnila trenéra a zatím jí to svědčí

Chelsea vyměnila trenéra a zatím jí to svědčí. Thomas Tuchel sice bude jednou pro vždy zapsán do historie londýnského klubu zlatým písmem. V sezóně, kdy Chelsea nikdo nevěřil, klub vybojoval trofej pro vítěze Ligy mistrů. Ale tuto sezónu už to nebylo ono. Nový kouč Graham Potter přinesl svěží vítr. Obrázek hry se jako mávnutím kouzelného proutku změnil. Tým, který z Chorvatska přivezl porážku a pak ještě doma remizoval se Salzburgem, nyní natahuje sérii výher. Po Crystal Palace si Chelsea vyšlápla i na Wolves, které doma roztrhala 3:0. Tyto zápasy pak proložila hladkým vítězstvím nad AC Milan. Kromě Fofany a Jamese se znovu trefil Aubameyang. Trenéra Pottera určitě těší i to, že na 8 gólech Chelsea, které padly v posledních dvou týdnech, se podepsalo 7 různých střelců. Žádná dominance jednoho konkrétního snajpra, jako je tomu třeba u Manchester City nebo u Barcelony. Branky tvoří celý tým a soupeř neví, od koho přijde další úder.

Chelsea vyměnila trenéra a zatím jí to svědčí

Tip redakce: Neprohraje Chelsea

AC Milán trpí zraněním řady klíčových zápasů. Chybí hlavně Kjær a Florenzi, obránci s velkými zkušenostmi z Ligy mistrů a jiných velkých fotbalových soutěží. Chelsea navíc nyní působí dojmem týmu, kterému někdo dal injekci nové energie. S trenérem Grahamem Potterem, který byl angažován po nezdarech se Salzburgem a Záhřebem, kde vše jako po másle. Chelsea dlouhodobě na italské týmy umí, tipujeme, že i na slavném milánském stadionu uhraje alespoň bod. Jak to celé dopadne, to se dozvíme v úterý 11. října. Úvodní výkop je ve 21:00.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Chelsea 1.40 1.41

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓