Leverkusen vs AS Řím – Evropská liga preview a tip na výsledek


Leverkusen první zápas semifinále Evropské ligy prohrál. Ale to neznamená, že je vše ztraceno. Bayer už byl i v horších situacích. Třeba v osmifinále, kde Monaku podlehl v prvním utkání dokonce doma. Venku pak na penalty uspěl, když jeden pokutový kop proměnil i Patrik Schick. Zkrátka, kvůli výsledku 0:1 v Římě nemusí svěřenci trenéra Xabi Alonsa věšet hlavy. Rozhodne se v BayAreně 18. května od 21:00.

Juventus vs Sevilla - Evropská liga, preview a tip na výsledek

  • Leverkusen nevyhrál čtyři utkání v řadě, o víkendu remizoval s předposledním Stuttgartem
  • AS Řím je jako jediný klub ze semifinalistů v Evropské lize už od skupinové části
  • Kurzy vyznívají pro Leverkusen příznivě, na vítězství německého klubu Tipsport vypsal 2.05
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Bayer Leverkusen 2.05 2.02

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Juventus vs Sevilla
  • Soutěž: Evropská liga
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023 21:00

Kde sledovat Juventus Turín vs FC Sevilla?

Na rozdíl od souběžně hraného duelu FC Sevilla vs Juventus tento duel nebude k vidění na české televizní stanici. Live stream zdarma přináší německá soukromá televize RTL. Duel začíná ve čtvrtek 18. května 2023 od 21:00.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Semifinále Evropské ligy 18. května 2023, 21:00 BayArena, Leverkusen 2.05 vs 3.86 RTL

Leverkusen je až na sedmém místě ligy

Je možnost, že Leverkusen bude příští rok zcela bez pohárů. Pro loňský třetí celek Bundesligy by to byl šílený sešup. Teď je ale až na sedmém místě ligy. A nepyšní se zrovna dobrou sérií, když nevyhrál čtyři zápasy v řadě. Šňůra zahrnuje i porážku 1:0 v Římě. Ovšem ještě pořád se nabízí cesta rovnou do Champions league, která vede přes vítězství v Evropské lize. To už není daleko, chce to jen 2 skvěle odehrané zápasy. Ve fanoušcích to vzbuzuje vzrušení. Klub z malého města je jen krůček od prvního finále některé prestižní evropské soutěže po 21 letech.

Leverkusen je až na sedmém místě ligy

V AS Řím dobře vědí, jak Leverkusenu je

V AS Řím dobře vědí, jak Leverkusenu je. Z ligových výsledků si drbou hlavu i zde. Šňůra bez vítězství v italské soutěži už čítá 5 zápasů. Klub s proslulou římskou vlčicí ve znaku se sesunul na 6. místo tabulky. I on může být příští rok bez pohárů. V Evropské lize AS působí jako jediný ze semifinalistů od samého začátku, tedy od základních skupin. Bilance není nijak hvězdná – svěřenci José Mourinha utrpěli jen v EL už 4 porážky. Zvláště nejistí se cítí na venkovních hřištích, tam dokázali porazit jen podprůměrný helsinský HJK.

V AS Řím dobře vědí, jak Leverkusenu je

Kurzy Leverkusen vs AS Řím

Bookmakeři Tipsportu věří, že Leverkusen černou sérii 4 nevýher v řadě prolomí právě nyní, v semifinále Evropské ligy. Kurz na výhru je 2.05, přece jen nižší než na na remízu (3.40) nebo prohru (3.86). Fortuna je k výkonům Hložka a spol. skeptičtější. Na jedné misce vah zde máme výhru Leverkusenu s kurzem 2.10, na druhé výhru AS Řím s kurzem 3.65. Na remízu je pak identický kurz jako na Tipsportu. Kurz 1.67 odpovídá příležitosti „padne více než 2.0 branek“.

Tip redakce: Neprohraje Leverkusen

Už v Římě byl Leverkusen blízko vítězství. V počtu střel se soupeři vyrovnal, stejně tak i v počtu nebezpečných útoků. A na držení míče dokonce vyhrál. Gól Boveho ze 63. minutě rozhodl o vítězství Říma. Ale to k postupu ještě nestačí. Nyní Římany čeká dlouhý výlet do města při hranicích s Nizozemskem. Fanoušci jsou zde hodně slyšet a ve čtvrtek budou působit jako dvanáctý hráč Leverkusenu. K sázce nás vede i výše kurzu – Leverkusen má podle nás větší šance, než jaké ukazuje kurz 2.05. AS budou chybět zranění El Shaarawy, Dybala či Smalling.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Leverkusen 2.05 2.02

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedia, uefa