Kvalifikace na ME 2024 – Moldavsko vs Česko preview a tip na sázení


Na úvodní vystoupení českých fotbalistů v kvalifikaci na ME 2024 se dívalo moc příjemně. Češi doma zaskočili favorizované Poláky, o vítězství 3:1 se zasloužili brankami Krejčí, Čvančara a Kuchta. Ale skvěle zahrál celý tým. Další body by podle papírových předpokladů měly být v podstatě zdarma. Češi v pondělí 27. března bojují na půdě Moldavska. Nejde zrovna o soupeře evropské extratřídy. Zdali zapíší svěřenci Jaroslava Šilhavého po dvou kolech do tabulky 6 bodů, to uvidíme 27. 3. od 20:45.

Česko vs Polsko - Kvalifikace na ME 2024 preview a tip na sázení

  • Moldavsko skončilo v posledních 4 kvalifikacích poslední, dokonce i za týmy Andorry či Faerských ostrovů.
  • Čechy čeká náročné cestování – utkání v Moldavsku se hraje jen 3 dny po prvním zápase.
  • Na Tipsportu sází na výhru Moldavska jen promile tipérů, většina věří České republice.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Česko v handicapu -1.5 1.68 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Moldavsko vs Česko
  • Soutěž: Kvalifikace na ME 2024
  • Čas zápasu: 27.3.2023 od 20:45

Kde sledovat zápas Česko vs Polsko

Stejně jako první zápas českých reprezentantů bude i duel Moldavsko vs Česko vysílat stanice ČT4 Sport. Přímý přenos zdarma lze zapnout v pondělí 27. března od 20:45. Sázky live mohou tipéři uzavírat na Tipsportu, Fortuně, Betanu, Chance a dalších sázkových kancelářích.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Kvalifikace na ME v Evropě 27. března 2023, 20:45 Stadionul Zimbru, Kišiněv 16.80 vs 1.21 ČT Sport

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Moldavsko je fotbalový trpaslík

Moldavsko je fotbalový trpaslík. Je ale až překvapující, jak zoufale se národní tým této země projevuje v mezinárodní konkurenci. V posledních 4 kvalifikacích na turnaje EURO či mistrovství světa skončil vždy poslední. A to jeho soupeři byli například Lichtenštejnsko, Andorra nebo Faerské ostrovy. Moldavsko má přitom 4 miliony obyvatel, tedy více než fotbalově vyspělé Slovinsko, Albánie nebo Bosna. Proč všechny tyto země si ve fotbale počínají o tolik lépe?

Moldavsko je fotbalový trpaslík

Zdroj foto: alchetron

Ve fotbale stejně jako ve všem ostatním v této zemi panuje chaos

Důvodem je, že ve fotbale stejně jako ve všem ostatním v této zemi panuje chaos. Nejchudší země Evropy nemá peníze na potřebnou infrastrukturu. Fotbalová liga má bídnou úroveň, nejmocnější klub Šeriff Tiraspol zde poráží své soupeře v suchém triku. Ovšem zrovna v tomto klubu skoro žádní Moldavané nejsou. Dobré hráče proto není moc odkud brát. Moldavané zahájili kvalifikaci proti Faerským ostrovům a nepřekvapili. Doma jen remizovali 1:1.

Češi zahájili kvalifikaci na výbornou

Češi zahájili kvalifikaci na výbornou. V pražské Fortuna:areně diváci reprezentanty v pátek odměnili potleskem. Poláky výběr Jaroslava Šilhavého porazil 3:1. Bylo to vítězství zasloužené. Už po 3 minutách na ukazateli svítilo skóre 2:0, k trefám Ladislava Krejčího a Tomáše Čvančary přidal další v druhé půli Jan Kuchta. Nejvíce nepříjemnou záležitostí teď bude pro české reprezentanty přesun do Moldavska. Je to vzdálená destinace a času je málo. Hraje se už v pondělí. Češi budou i tak favority. Moldavsko ani na svém vlastním stadionu není moc silné, Skotové zde v poslední kvalifikaci vyhráli 2:0, Dánové dokonce 4:0.

Češi zahájili kvalifikaci na výbornou

Zdroj foto: espn

Moldavsko vs Česko kurzy

Výhře Moldavska na Tipsportu odpovídá vysoký kurz 16.80. Že se oba týmy rozejdou s remízou, na to bookmakeři vypsali kurz 6.42. Z toho logicky vyplývá, že nejpravděpodobněji se jeví výhra hostí. Češi proti Moldavsku vyhrají, to bookmakeři vyčíslili kurzem 1.21. Je to poměrně nízký kurz, i tak jej podpořily sázkou tisíce tipérů. Tipsport uvádí, že přijal sázky v celkové výši přes 700 000 Kč. Fortuna vypsala na výhru Čechů navlas stejný kurz, 1.21.

Tip redakce: Česko vyhraje s handicapem -1.5

Češi v Moldavsku hráli v historii jen jednou, před 20 lety zde v kvalifikaci na Euro vyhráli 2:0. Největším soupeřem pro reprezentanty tehdy byl trávník bídné kvality. Zdá se, že po 20 letech je na tom stadion Moldavska o něco lépe, ovšem na výkonech národního týmu se nezměnilo nic. Češi jsou teď v laufu, při výhře nad Polskem se zdálo, že hráči v červeném jsou dobrá parta. A to byl vždy důležitý aspekt. Proti Moldavanům mohou hrát sebevědomě. Sterilně hrající obrana Moldavska bude těžko zastavovat rychlé české křídelníky. Tušíme, že se zde zrodí dvoubrankové či vyšší vítězství hostí.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Česko vyhraje s handicapem -1.5 1.68 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie, sportsyahoo