Kvalifikace na Ligu mistrů – FC Kodaň vs Sparta Praha, preview a tip na sázení


Ten nejtěžší soupeř na cestě do Ligy mistrů Spartu čeká zřejmě právě teď. FC Kodaň, to je zavedená evropská fotbalová značka. Kdyby jej Sparta vyřadila, převzala by jeho roli nasazeného týmu a ve čtvrtém předkole by se střetnula se snesitelným soupeřem. Byl by to Raków Čenstochová nebo Aris Limassol z Kypru. Takže se fanoušci letenského týmu modlí, aby to Sparťané teď v Dánsku zvládli. Hraje se 8. 8. od 20:00.

Kvalifikace na Ligu mistrů - FC Kodaň vs Sparta Praha, preview a tip na sázení

  • Za Kodaň hraje mnoho známých hráčů – Claesson ze Švédska, reprezentant Dánska Cornelius či Nor Elyonoussi.
  • Sparta se na tento důležitý zápas naladila vysokou výhrou proti Pardubicím.
  • Sázkové kanceláře to nevidí úplně beznadějně, na Spartu vypisují kurz kolem 3.50, na Kodaň něco přes 2 .
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje FC Kodaň 2.09 2.12

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat zápas FC Kodaň vs Sparta Praha?

Tento sestřih dodá fanouškům Sparty optimismu. Pardubicím nadělil pražský klub pět branek. Jenže proti Kodani to bude úplně jiné. Své o tom ví také trenér Sparty Brian Priske, který je dánské národnosti. Proti Kodani vedl mnoho zápasů na lavičce Midtjyllandu. Dokonce jeden čas působil i přímo na lavičce FC. Jak mu to proti jeho bývalému chlebodárci půjde, to můžete sledovat sami. Přímý přenos začíná v úterý 8. srpna od 20:00. Přenáší jej televize O2 TV Sport.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Kvalifikace na Ligu mistrů 8. srpna 2023, 20:00 Parken Stadium, Kodaň, Dánsko 2.09 vs 3.54 O2 TV Fotbal

Ofenzivní síla Kodaně budí respekt

Ofenzivní síla Kodaně budí respekt. Nejvíce se momentálně daří 26letému Portugalci Diogo Gonçalvesovi, který dal gól ve třech posledních zápasech v řadě. Dohromady už dal 7, a to do Kodaně z Benficy přestoupil teprve letos. V útoku si dobře sedl se stejně starým Švédem Jordanem Larssonem, který má také slušnou formu. Kodani dobře vychází vstupy do utkání. V posledních 4 zápasech vždy skórovala v prvních 35 minutách normální hrací doby. Sparta musí být hlavně pozorná v obraně, aby se neopakoval případ Breidablíku. Ten s dánským týmem prohrál 0:2 a 3:6.

Ofenzivní síla Kodaně budí respekt

Zdroj: planetsport.com

Sparta má také slušný vstup do sezóny

Sparta má také slušný vstup do sezóny, po třech zápasech české ligy je stoprocentní. Ale proti Zlínu a částečně i proti Olomouci nebyl výkon zrovna uspokojivý. Jak je poslední dobou u Sparty běžné, výsledky záleží na výborné práci několika individualit. Nejlepším hráčem Sparty je momentálně Slovák Haraslín, který je skvělý ve hře dopředu i dozadu. Kodaň si na něj určitě dá velký pozor. Bude hodně záležet na hře obrany, kde pozornost míří na Asgera Sørensena. Největší osobnost sparťanské obrany má zdravotní problémy a zápas proti Pardubicím Sörensen vynechal. Ale do Kodaně odcestoval – možná přece jen nastoupí.

Sparta má také slušný vstup do sezóny

Zdroj: btam.dk

FC Kodaň vs Sparta Praha kurzy

Sázková kancelář Tipsport věří ve spíše vyrovnaný průběh zápasu. Nabízí relativně vyrovnané kurzy. Na Kodaň je kurz 2.09, na vítězství Sparty 3.54 a na remízu je skoro identický kurz 3.56. 86 % tipérů při pohledu na tato čísla zvolila kurz na výhru Kodaně. Na tuto sázkovou příležitost byl vsazen již bezmála milion korun. Jen 9 % sázkařů věří letenským. Z dalších kurzů zmiňme kurz 1.29 na to, že v zápase padne více než 1.5 gólů. Na postup Kodaně je kurz 1.85, na soupeře je 2.00.

Tip redakce: vyhraje FC Kodaň

Myslíme si, že reálně by kurz na Kodaň měl být nižší. Hráči tohoto klubu jsou ve skvělé formě, zvítězili 7 zápasů v řadě. A dánská liga určitě není kvalitativně o tolik horší než liga česká. Rozhodovat mohou i zkušenosti z evropských pohárů. Kodaň je v Evropě zabydlená, loni hrála Ligu mistrů, předloni Konferenční ligu a rok předtím Evropskou ligu. Sparta hrála naposledy před 2 lety a její kádr se od té doby dost proměnil – ani trenér Priske ještě Spartu v Evropě nevedl. Kodaň hraje styl, který by letenským nemusel sedět – disciplinovaný, založený na pozorné defenzívě.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje FC Kodaň 2.09 2.12

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie