Konferenční liga – Slovácko vs Partizan Bělehrad


Velký den se přiblížil, Slovácko se kvalifikovalo do evropských pohárů a ve čtvrtek hraje první zápas základní skupiny. Atraktivní jsou ve skupině D všichni soupeři. To ale také znamená, že na uherskohradišťský tým čeká 6 těžkých zápasů. Hned na úvod se představí klub, který dal světu legendy Miloševiće, Mijatoviće nebo Kežmana. Partizan Bělehrad sice už má doby největší slávy za sebou, pořád je to ale jméno, které má zvuk. Na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty začne zápas Slovácko vs Partizan Bělehrad ve čtvrtek 8. 9. v 18:45. Přímý přenos odvysílá ČT Sport.

Konferenční liga – Slovácko vs Partizan Bělehrad

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zápas skončí remízou 3.43 3.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovácko vs Partizan Bělehrad
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: čtvrtek 8. 9. v 18:45

Postup do základní skupiny Konferenční ligy největším úspěchem klubové historie

Pro Slovácko je postup do základní skupiny Konferenční ligy největším úspěchem klubové historie. Nutno říci, že už posledních 10 let klub patřil k tomu lepšímu v české lize. Evropský lesk ale dodal této organizaci až Martin Svědík. Trenérsky tento rodák z Pardubic zaujal už v Baníku Ostrava, který v sezoně 2014/15 dotáhl na 5. místo v lize. Reakce vedení? Vyhazov, protože se jim tento výsledek zdál slabý. Jak moc bylo toto rozhodnutí ostravského klubu prozíravé, to si může čtenář zodpovědět sám. Stačí se podívat do tabulek, jak se posledních pár let umisťuje Ostrava a kde Slovácko.

Postup do základní skupiny Konferenční ligy největším úspěchem klubové historie

Cesta do Uherského Hradiště ale pro Svědíka vedla ještě přes Mladou Boleslav a Jihlavu. Slovácko nicméně vede už 4 roky, čímž patří mezi nejdéle sloužící trenéry v nejvyšší české lize. Ačkoliv z dřívějších let byl zvyklý vést spíše mladé týmy (dokonce byl koučem reprezentace Česka do 20 let), dobře umí vyjít i se staršími mazáky. Vedení klubu Svědíkovi dovedlo bezpočet zkušených fotbalistů. Ne všichni dostali automaticky místo v základní sestavě – Libor Kozák údajně projevoval tak špatný přístup, že si pořádně za Slovácko ještě nekopl. Ale Kadlec, Petržela nebo Kalabiška jsou opory.

Sesta veteránů ze Slovácka chce v závěru kariéry vybojovat velký úspěch

Mít takto vysoký průměr hráčů v klubu je dvousečné. Sesta veteránů ze Slovácka má velkou motivaci v EKL dokázat, že ještě chtějí v závěru kariéry vybojovat velký úspěch. Zkušenosti, které hráči mají z reprezentace nebo z evropských lig, jsou k nezaplacení. Zároveň ale při tak náročném programu budou těmto mužům rychle docházet síly. Slovácko si přesto věří. A popírá názor, že při účasti v EKL odsune ligové snažení na druhou kolej. O víkendu Svědíkův tým vybojoval remízu proti Slavii.

Partizan už není hegemonem srbské ligy

Partizan už není hegemonem srbské ligy, jakým býval ještě na začátku minulé dekády. Už se musí spokojit s pozicí druhého nejlepšího klubu. Pět titulů v řadě za sebou vybojovala Crvena Zvezda. Loni přitom byl titul tak blízko… CZ definitivně stvrdil své vítězství v lize až v posledním kole. Letos to ale nevypadá, že by Partizan měl svého úhlavního rivala na čele tabulky prohánět. Po 9 odehraných zápasech patří černobílým až 7. místo v tabulce. A nedaří se ani v Evropě. Původně klub usiloval o účast v Evropské lize, o tu ji ale překvapivě připravila kyperská Larnaca.

Partizan už není hegemonem srbské ligy

Partizan Bělehrad vystřídalo tři trenéry během tří měsíců

Během tří měsíců se vystřídali tři trenéři. Po Stanojevićovi a Stolicovi se týmu chopil další bývalý hráč Partizanu – u tohoto klubu to snad ani jinak nejde – Gordan Petrić. Tento muž dostal klub aspoň do Konferenční ligy. Vedení si oddechlo. Kdyby měl Partizan v kvalifikaci prohrát s jakýmsi maltským Hamrunem a přijít o evropské poháry úplně, to už by asi fanoušci trhali sedačky. Partizan sestava, to jsou především odchovanci. Jen to už není taková kvalita, jako kdysi. To nejlepší srbskému fotbalu poslední léta dává Crvena Zvezda. Partizan je mužstvo druhého sledu. Kapitán týmu Slobodan Urošević odehrál jen 3 zápasy v reprezentaci. A může být rád aspoň za to, nikdo z jeho spoluhráčů nabídky z národního týmu nedostává.

Tip redakce: Zápas skončí remízou

Sázky na remízu jsou samozřejmě riskantní, zde si ale na jednu troufneme. Většina sázejících na Tipsportu tipuje výhru Partizanu, my si ale nemyslíme, že by tento tým byl až tak silný. Klub jen těží ze svého velkého jména, kvalitou ale jde o evropský podprůměr. Slovácko na rozdíl od Partizanu disponuje řadou hráčů s bohatými reprezentačními zkušenostmi. Na druhou stranu, Partizan zná lépe atmosféru zápasů v pohárové Evropě. Je to tedy tak fifty – fifty, proto zkoušíme remízu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neapol neprohraje 3.43 3.50

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓