Konferenční liga – Slovácko vs OGC Nice


Zápasy Slovácka v Konferenční lize baví, takže je důvod se těšit na čtvrtek. Do Uherského Hradiště přijede francouzské Nice, pátý celek loňského ročníku Ligue 1. Je to celek, který nepostrádá známá jména. Kasper Schmeichel či Khéphren Thuram jsou synové slavných otců, ale i oni to ve fotbalu dotáhli poměrně daleko. Aaron Ramsey hrál za Arsenal, Ross Barkley za Chelsea, Dante za Bayern. Ti všichni se mohou objevit na trávníku Městského fotbalového stadionu 6. 10. od 18:45. Zápas budou sledovat také kamery televizní stanice Sport1.

Konferenční liga - Slovácko vs OGC Nice

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Každý tým dá v zápase 1 a více gólů 1.73 1.67

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovácko vs OGC Nice
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 06. 10. od 18:45

Slovácko bojuje při své premiéře ve fotbalové Evropě sympaticky

Slovácko bojuje při své premiéře ve fotbalové Evropě sympaticky. Kvalifikační duel s AIK Stockholm zvládl moravský klub mistrně. S favoritem skupiny Partizanem to opravdu chtělo 3 body, škoda, že Slovácko zaspalo start do druhého poločasu. V Kolíně zahrálo krásný zápas, který negativně ovlivnily kontroverzní výroky rozhodčího. Proti OGC Nice není radno Slovácko podceňovat – hraje doma a francouzský tým je podle dosavadních výkonů nejschůdnějším soupeřem.

Slovácko bojuje při své premiéře ve fotbalové Evropě sympaticky

Mužstvo nezná atmosféru evropských pohárových zápasů

Na Slovácku je vidět, že mužstvo nezná atmosféru evropských pohárových zápasů. Hraje s velkým nadšením, rve se, podvědomě ho to táhne směrem dopředu. Zápas se odvíjí stylem nahoru dolů. Ale pohárové zápasy se přece jen hrají jinak. Chce to trochu více pragmatismu a hrát zodpovědně odzadu. Možná by tým na body výkonnost měl, chce to jen trochu krotit temperament. Ale pozitivní stránkou je to, že diváky tyto zápasy baví. A Jan Kalabiška, povoláním obránce, se nečekaně ocitl na špici střelecké listiny celé Konferenční ligy.

Mužstvo nezná atmosféru evropských pohárových zápasů

Nice nemá formu

Naději Slovácka živí fakt, že Nice nemá formu. Ve francouzské lize mu patří až 13. příčka, je jen bod nad sestupovou hranicí. V měsíci září zaznamenal klub z města na Azurovém pobřeží jen jednu výhru proti Ajacciu. Jinak v Nice loupily Monaco i Angers, vždy naplno za tři body. Soupeři z Konferenční ligy Partizan a Kolín shodně remizovaly 1:1. Poslední zápas OGC Nice hrálo 1. 10. v Paříži. Porážka 2:1 proti PSG je celkem důstojná, ale klubu v jeho krizovém období nijak nepomáhá.

Nice nemá formu

Důležitým momentem byla výměna trenéra

Důležitým momentem byla výměna trenéra. Úspěšný Christophe Galtier, který rok předtím získal titul s Lille, se stěhoval do PSG. Do klubu se vrátil švýcarský trenér Lucien Favre. Progresivní metody tedy vystřídal opět ryzí konzervatismus. Lucien Favre si dává záležet na dobré obraně, stejně jako jeho předchůdce. Jenže už to není tak efektivní a tak zápasy již nekončí 1:0 ve prospěch Nice, ale spíše 1:1 nebo 1:2. Svůj podíl na tom má ještě jeden odchod – tentokrát brankáře Waltera Beníteze. 30letý Argentinec odešel do PSV Eindhoven.

Konferenční liga - Slovácko vs OGC Nice tiket

Tip redakce: Každý tým dá v zápase 1 a více gólů

Nemyslíme si, že by se zrovna ve čtvrtek Slovácko konečně rozvzpomnělo, jak se správně parkuje autobus před brankářem. Možná to ani není tak úplně taktický záměr Martina Svědíka, možná se opravdu rozhodl, že pro evropské zápasy umožní svému mužstvu, aby ukázalo svou ofenzivní sílu. Jisté je, že opět očekáváme gólové žně. Na jedné straně Kalabiška, Petržela a Reinberk, na straně druhé jeden z nejlepších střelců francouzské ligy Andy Delort. Nechceme toho po obou aktérech čtvrtečního zápasu tak moc, remíza 1:1 úplně postačí, aby se náš tiket zazelenal. Upřímně ale věříme, že zápas přinese těch gólů ještě více.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Každý tým dá v zápase 1 a více gólů 1.73 1.67

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓