Konferenční liga – Slovácko vs Kolín


Všichni před minulým kolem lámali nad Slováckem hůl, ale malý klub z Uherského hradiště překvapil. Výhrou 2:1 v Nice vybojoval šanci na postup ze skupiny D Konferenční ligy. Není to šance velká, ale platí, že Slovácko má vše ve svých rukou. Prvním krokem, který musí svěřenci Martina Svědíka učinit, je porazit Kolín. Nemusí to být mission impossible. Už minule v Německu Slovácko favorita dost trápilo. A nebýt kontroverzních rozhodnutí sudího, mohly z toho být body. Odveta se hraje ve čtvrtek 27. října od 18:45. Zápas vysílá ČT4 Sport.

Konferenční liga – Slovácko vs Kolín

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů 1.77 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slovácko vs Kolín
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 27. 10. od 18:45

V lize Slovácko nedokázalo doma vyhrát dva a půl měsíce v řadě

V lize Slovácko nedokázalo doma vyhrát dva a půl měsíce v řadě. Sérii přerušil až zápas s Teplicemi tento víkend. Zase to vypadalo na ztrátu, Skláři vedli ještě 5 minut před koncem 1:0. Ale góly Vechety a Hofmanna Slovácko otočilo. I tak ale situace v lize nevypadá růžově – Slovácko je až desáté. Moravský klub pociťuje, že hrát evropské poháry není žádný med. Klubu to vezme spoustu sil. Slovácko si ale počíná sympaticky a nedopouští se toho, co jiné české kluby v minulosti. Účinkující v internetových diskuzích to pregnantně vyjádřují strategií „co nejdříve vypadnout z pohárů a pak se vykutáleně soustředit na ligu“. Zdá se, že Slovácku více než na české nejvyšší soutěži záleží právě na EKL.

V lize Slovácko nedokázalo doma vyhrát dva a půl měsíce v řadě

Kalabiška, Holzer či Mihálik proti Teplicím zůstali na lavičce

Klíčoví hráči Kalabiška, Holzer či Mihálik proti Teplicím zůstali na lavičce. Trenéru Svědíkovi a vedení klubu záleží na tom, aby proti Kolínu nastoupila nejsilnější možná sestava. Kolín nemusí být neporazitelný, v Konferenční lize má 4 body, zrovna jako Slovácko. Petržela a spol. si to navíc proti bundesligovému týmu vyzkoušeli v září a zjistili, že to proti nim jde. Ještě teď cítí Moravané v puse hořkost, když si vzpomenou na dva zákroky soupeře, za které měla přijít červená karta, nebo na neodpískanou penaltu. Nyní se ale mohou pomstít.

Kolín byl po dvou odehraných utkáních na prvním místě

Kolín byl po dvou odehraných utkáních na prvním místě tabulky Konferenční ligy. Teď se ale se Slováckem dělí o nepostupové pozice. Partizan Němce dvakrát vyučil 2:0 a 1:0 a trenér Steffen Baumgart už ví, že v případě další porážky Kolín v Konferenční lize zřejmě končí. Celkově byl ale poslední měsíc v podání hráčů v červených dresech hrůzostrašný. Mönchengladbach vyhrál 5:2, Míšeň tento víkend 5:0. Body braly i Union Berlín a Bochum. Mezi tím vším vypadá vítězství nad Borussií Dortmund 3:2 jako záhadná anomálie.

Kolín byl po dvou odehraných utkáních na prvním místě

Kolín má dost problém s disciplínou

Kolín má dost problém s disciplínou. Už proti Slovácku si někteří hráči koledovali, volili nevybíravé zákroky a ukrajinští rozhodčí rozhodně měli tasit červené. V lize se pak opakovaly stejné prohřešky a sudí už tak benevolentní nebyli. Proti Mönchengladbachu dostal Kainz červenou na konci 1. půle, Kilian to pak proti Míšni stihl už v 28. minutě. V Kolíně je jedna z největších a nejstarších katedrál v Evropě, ale hráči takoví svatoušci nejsou. V jejich chování se propisuje frustrace z toho, že nestíhají. S 22 obdrženými góly jsou jedni z nejhorších v Německu. To je pro mužstvo, které chce hrát evropské poháry pokud možno i příští rok, špatná vizitka.

Konferenční liga – Slovácko vs Kolín tiket

Tip redakce: Padne více než 2.5 gólů

86 % sázkařů na Tipsportu neochvějně věří ve vítězství Kolína. S tím nesouhlasíme. Kolín asi podobně jako Slovácko věnuje energii více Konferenční lize, víkendový propadák proti Líšni ale nasvědčuje tomu, že klub není momentálně v pohodě. 10. pozice v tabulce Bundesligy je identická s postavením Slovácka v lize české. Minule to Kolínu proti tomuto soupeři vyšlo na výhru 4:2, to se ale hrálo na RheinEnergieStadionu, kde se tým cízí silní. Z venkovních hřišť ale Kolín veze ne právě dobré výsledky. Po zralé úvaze volíme sázku na počet gólů. Dosavadní působení Slovácka v Konferenční lize slibuje atraktivní zápas plný útočných akcí. Sledujte live stream tohoto duelu. A nepřehlédněte, že tato událost začíná dříve, než je u utkání evropských pohárů zvykem – již od 18:45.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne více než 2.5 gólů 1.77 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓