Konferenční liga – Slavia Praha vs Sivasspor preview


Po pěti zápasech základní skupiny Konferenční ligy by fanoušci očekávali, že Slavia bude mít nasbíráno nejméně 12 bodů a bude mít jistý postup do další fáze. Ale chyba lávky. Na kontě sešívaných v kolonce bodů je sedmička – a to není šťastné číslo. Šance na postup ještě existuje, ale už se jeví být nepravděpodobná. Kromě toho, že se v Edenu musí zrodit výhra nad Sivassporem, se musí svěřenci Jindřicha Trpišovského spoléhat, že se zadaří i kosovskému Ballkani proti Kluži. Žádné veselé vyhlídky před zápasem, který se rozehraje v 18:45 ve čtvrtek 3. listopadu.

Konferenční liga – Slavia Praha vs Sivasspor preview

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólů 1.47 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs Sivasspor
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 3. 11. od 18:45

Slavia možná v Konferenční lize skončí

Důvody, proč Slavia možná v Konferenční lize skončí, se nehledají lehce. Určitě nic v této soutěži nepodcenila, třebaže jí los přinesl papírově snadné soupeře. Ve většině utkání uplatňovala převahu. Hráči Slávie byli vidtelně technicky zdatnější než fotbalisté Sivassporu či Ballkani. Kluž je sice už poměrně vyspělý celek, ale nezná žádnou jinou strategii než urputné bránění. Slavia přesto vyhrála zatím jen 2 zápasy, a oba ještě se štěstím.

Slavia možná v Konferenční lize skončí

Velkým neštěstím se ukázala být zranění. Ševčík, Provod, Schranz, Holeš, posléze i Mandous na hřišti chyběli. U řady z nich fanoušci nepostrádají jen fotbalové dovednosti, ale také i jakési přidané hodnoty. Hravost Petra Ševčíka, vůdcovské schopnosti Tomáše Holeše a odvaha Ivana Schranze, to by bylo to koření, které by hodně vylepšilo krmi servírovanou slávistickými fotbalisty. Bez těchto individualit tým působil jako vyjukaná parta kopálistů, kteří nevědí, co hrát. A situaci vůbec nezachraňovaly nedávné posily. Takový Usor vypadá, že jej na hřiště neposlali ani v Líšni. Brazilci Santos a Ewerton také zjevně byly přešlapy a Jurečka se do formy dostává až v poslední době. V lize to přesto Slavii jde, naposledy se ostatně prezentovala šokující výhrou 4:0 nad Spartou. Ale on by český koeficient tolik potřeboval, aby si Slavia stejně jistě počínala i v Evropě.

Sivasspor se k prvnímu místu skupiny G dostal jako slepý k houslím

Sivasspor se k prvnímu místu skupiny G Konferenční ligy dostal jako slepý k houslím. Tento klub pro to totiž neměl vůbec žádné předpoklady. V turecké Superlize patří letos bezpečně k těm nejhorším, zcela nefunguje defenzíva a jestli trenér Rıza Çalımbay uděluje hráčům nějaké pokyny, tak to na hřišti není vůbec vidět. Konferenční ligu zahájil Sivasspor tak, že už ve 4. minutě zápasu se Slavií nechali obránci vyniknout Olayinku. Po téhle a dalších šancích by jeden čekal, že sešívaní nastřílejí na východu Turecka aspoň 5 gólů. Ale nestalo se a i s velkým štěstím po několika tyčích Sivasspor slavil remízu 1:1.

Sivasspor se k prvnímu místu skupiny G dostal jako slepý k houslím

Hráči v červenobílých pruhovaných dresech porazili Kluž gólem z penalty

Poté hráči v červenobílých pruhovaných dresech porazili Kluž gólem z penalty a pak doma prohráli 3:4 z Ballkani. Témuž klubu to pak vrátili venku, když šťastně otáčeli zápas v závěrečné čtvrthodině. A pak nečekaně hladce porazili Kluž. Vyslali na bránu méně střel než předtím proti stejnému soupeři Slavia. Ale zatímco Pražané vyšli gólově naprázdno, zde se 2x prosadil útočník Yatabaré. A aby se turecký klub mohl zaradovat ještě více, přispěl svojí troškou do mlýna klužský Janga, jenž si dal vlastní gól. 3:0 a zpečetěný postup Sivassporu do play-off. Historický úspěch hráčů z města Sivas je přitom orámován opravdu šílenými výsledky v domácí lize. Z posledních 10 zápasů vyhráli jen 2.

Tip redakce: Padne méně než 3.5 gólů

Sivasspor má zcela specifický systém hry, který nefunguje na kluby, jako je Besiktas nebo Trabzonspor. Ale proti Slavii to aspoň v prvním zápase sklízelo ovoce. Slavia je zvyklá na předvídatelné bránění a positioning, jaký v české lize aplikuje většina slabších týmů. Sivasspor nemá o moc kvalitnější kádr než Teplice nebo Zlín, ale jeho nepředvídatelný hurá fotbal je něco, s čím si Slavia nevěděla rady. Těžko říci, jestli do odvety nastoupí s více fungujícím plánem. My ale tipujeme, že gólů moc nepadne. Sivasspor nemá k útočení moc důvodů, už má postup jistý. A Slavia zřejmě bude zase jednou bojovat sama se sebou. Věříme, že Olayinka nebo někdo podobný dá těsně před koncem spásný gól na 1:0. Ale na postup to i tak asi stačit nebude.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 3.5 gólů 1.47 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓