Konferenční liga – Slavia Praha vs KF Ballkani


Na rovinu, úvodní představení Slavie v Konferenční lize proti Sivassporu bylo fiasko. Slavia hrála proti podprůměrnému týmu, který se prezentoval originálním přístupem. Žádný příliš aktivní pohyb, bránění v nejvýše čtyřech, pěti hráčích, časté kažení přihrávek… ale Slavia nevěděla, co na to hrát. Remíza příliš nepomáhá postupovým ambicím a stejně tak ani českému koeficientu. Proti KF Ballkani to chce trochu více. Slavia hraje tentokrát doma a zápas začíná 15. 9. 2022 od 18:45. Live stream nabídne stanice Sport1.

Konferenční liga – Slavia Praha vs KF Ballkani

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje s handicapem -1.5 1.42 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs KF Ballkani
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 15. 9. od 18:45

Slavia je tým, u nějž se výkony různí podle toho, jestli hraje doma nebo venku

Slavia je tým, u nějž se výkony různí podle toho, jestli hraje doma nebo venku. Alespoň v této sezóně to tak platí. Jedinou ligovou prohru pražského klubu zařídil Pod lízátky Hradec Králové, v Konferenční lize zase po úspěchu sahala Čenstochová, která doma vyhrála 2:1. V Praze Slavia nepříznivý vývoj utkání otočila. Tam je totiž opravdu silná. Pardubice zde schytaly sedmičku, Teplice šestku. Naposledy v neděli 11. září zde dostaly na kožich České Budějovice – 6:1. Zdá se, že slávisté jsou ve své kůži, když hrají na dobře připraveném trávníku, což je vždy devíza Edenu.

Slavia je tým, u nějž se výkony různí podle toho, jestli hraje doma nebo venku

Se svými fanoušky v zádech je Slavia navíc jistější na míči, hraje s větším entuziasmem, vytváří ustavičný tlak. A je pak jedno, kdo v červenobílém dresu hraje – jestli je v útoku Sor nebo Tecl, jestli v záloze akce vymýšlí Lingr, Ševčík nebo Traoré, jestli to vzadu jistí Kačaraba, Ousou nebo Holeš. Posledně jmenovaný odstoupil z rozcvičky před víkendovým duelem a trenér Trpišovský na něj proti Ballkani sázet nemůže. Kádr je ale i tak široký.

KF Ballkani už podle názvu nezapírá svůj původ

KF Ballkani už podle názvu nezapírá svůj původ. Své domácí zápasy hraje na horké kosovské půdě. Nemá moc smysl probírat jeho zápasy v letošním ligovém ročníku, protože týmy jako Drenica Skenderaj nebo Priština nic neřeknou ani těm největším fotbalovým znalcům. Ballkani dává velkou důležitost zápasům v Konferenční lize, kvůli nim si odkládá některé ligové zápasy. I tak se ale nevyhnulo šokující prohře doma s Dritou, kvůli níž spadlo v lize na třetí místo. Co ale dává o kvalitě tohoto klubu lepší obrázek, to jsou zápasy v předkolech evropských pohárů.

KF Ballkani už podle názvu nezapírá svůj původ

Ballkani dostalo šanci v 1. předkole Ligy mistrů a hodně potrápilo Žalgiris Vilnius. O postupu litevského celku rozhodly až penalty. Následovala jednoznačná výhra proti sanmarinské La Fioritě a drama proti faerskému Klaksviku. Postup byl definitivně stvrzen v Severní Makedonii, proti Shkupi Skopje. Premiéru kosovského celku v Konferenční lize ozdobila nečekaná remíza s Kluží. Mohl se přitom zrodit ještě lepší výsledek. Kosovští diváci mocně podporovali a Ballkani sahalo po šokující výhře. Tu odmítl až v nastaveném čase Yuri Matias.

Tip redakce: Slavia vyhraje s handicapem -1.5

Ballkani se prezentuje dobrou defenzivní hrou, ale že v tomto ohledu není až tak mistrovským celkem, to prokázal faerský Klaksvik nebo i Drita, klub z malého města Gjilan. Doma je Ballkani nebezpečné, pocítila to ostatně i Kluž. Venku ale čekáme, že Ballkani bude poloviční. Slavia dostala minulý týden v Sivassporu lekci, jakým způsobem celky z východu hrají, a snad tyto zkušenosti přetaví ve výhru. Poté, co Slavia v lize porazila Budějovice doma 6:1 a Ballkani naopak selhalo s Dritou, si troufneme vsadit na výhru o více než 1 gól. Připomínáme, že utkání začíná ve čtvrtek 15. 9. 2022 od 18:45.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje s handicapem -1.5 1.42 1.38

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓