Konferenční liga – Slavia Praha vs CFR Kluž


Sice by si fanoušci Slavie představovali v základní skupině Konferenční ligy větší krasojízdu, ale na 1. místo v tabulce to zatím stačí. Po remíze v Sivassporu 1:1 a ubojovaném vítězství 3:2 nad Ballkani mohou sešívaní vyhlížet další zápas. Soupeřem bude tým, který měl být spolufavoritem skupiny. Ale rumunská Kluž tře bídu s nouzí. Loňský mistr rumunské v kvalifikaci o Ligu mistrů vypadl už v prvním předkole s Pjunikem Jerevan. Do Konferenční ligy vstoupil sice z druhého koše, jenže po dvou zápasech má na kontě pouhý bod. Se Slavií hrají svěřenci slavného kouče Petrescua 6.10.2022 od 21:00. Přímý přenos nabídne ČT4 Sport.

Konferenční liga – Slavia Praha vs CFR Kluž

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.43 1.46

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs CFR Kluž
  • Soutěž: Liga mistrů
  • Čas zápasu: 06. 10. od 21:00

Slavia nastřílela neuvěřitelných 34 gólů v 10 zápasech

Ve Fortuna:Lize Slavia nastřílela neuvěřitelných 34 gólů v 10 zápasech. Je to více než Plzeň a Sparta dohromady. Jenže na čele tabulky se vyhřívá Viktorka a ne Slavia. Slavia totiž selhává v těch nejdůležitějších zápasech. Co je platných 6 gólů Budějovicím, když v následujícím duelu ve Štruncových sadech dostanou sešívaná naloženo 3:0? A stejně se jde zeptat – co je platných 10 branek v součtu Teplicím a Brnu, když následně jedou svěřenci Jindřicha Trpišovského do Turecka a uhrají zde bídnou remízu 1:1?

Slavia nastřílela neuvěřitelných 34 gólů v 10 zápasech

Když si Slavia na soupeře věří, vcítí se hráči do role profesorů, kteří vyučují fotbal. Rozjíždí pohledné kombinace, hraje jistě odzadu, přesně zakončuje. Horší je, když nastoupí červenobílí proti soupeři, kteří to Slavii nebaští. Nebo když jde o tým, jejž sešívaní neznají. Vždyť Sivasspor působil také jako banda nazdárků. Na jejich podivný ležérní styl bránění ale Pražané neuměli najít recept. Nyní přichází soupeř, který brání tradičním způsobem a to i celkem efektivně. Zato je ale zcela jalový v útoku.

Nejzářnější osobností Kluže je trenér Dan Petrescu

Nejzářnější osobností Kluže je trenér Dan Petrescu. Fotbalový univerzál odehrál 92 utkání v národním týmu. Rumuni měli tehdy zlatou generaci, která hrála na fotbalových šampionátech pravidelně. Petrescu byl vedle Hagiho či Răducioiua jedním z méně nápadných. Fanoušci si ale možná vzpomenou na to, jak dal Petrescu vítěznou branku v 90. minutě Angličanům na MS 1998. Tým ze země pod Karpaty postoupil do osmifinále turnaje. Kdo by si pomyslel, že tento moment bude na celé dekády poslední rumunskou brankou na MS.

Nejzářnější osobností Kluže je trenér Dan Petrescu

Země zcela zmizela z fotbalové mapy

Od MS 1998 Rumuni mezi elitou absentovali a o kvalitě jejich fotbalu to říká hodně: země zcela zmizela z fotbalové mapy. A platí to i pro kluby. Slavná Steaua zkrachovala, konkurenční Rapid se naposledy v evropských pohárech ukázal před 10 lety. Kluž měla ambice stát se týmem, který v pohárech převezme rumunskou zástavu, ale výrazný úspěch chybí. Klub letos překvapivě podlehl v předkole Ligy mistrů arménskému klubu a v základní skupině Konferenční ligy prohrál s podprůměrným Sivassporem. To vypadá, že Kluž nemá na to stát se klubem, který přinese lepší zítřky pro rumunský fotbal. Alespoň ne v letošním roce.

Tip redakce: Vyhraje Slavia

Kluž v posledních týdnech zaznamenala 2 vítězství v řadě, ovšem to snad ani nestojí za řeč- Kluby Arges Pitesti a Ploiesti zřejmě nebude znát ani ten největší fotbalový znalec. A Kluž v obou případech výhru vydřela jedinou brankou těsně před koncem. Klub má ztrátu na čelo tabulky rumunské ligy. A v Konferenční lize je dokonce poslední. Slavia hraje doma, kde se cítí o dost silnější než venku. Trénink na tento duel obstaral Liberec, jenž v Edenu prohrál 3:0. Z našeho pohledu by byl zázrak, kdyby byla Kluž schopná v Praze získat alespoň bod.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.43 1.46

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓