Konferenční liga – Sivasspor vs Slavia Praha


Los základních skupin evropských pohárů měřil českým týmům rozdílným metrem. Zatímco Plzeň a Slovácko poslal neomylně do skupin smrti, kde každý vybojovaný bod bude velký úspěch, Slavia dostala za soupeře 3 málo známé týmy z východní Evropy. Rumunská Kluž je jakž takž usazená v povědomí fanoušků, ale kosovské Ballkani a turecký Sivasspor, to je fotbalová exotika. Slavia začíná na hřišti druhého jmenovaného. Zápas Sivasspor vs Slavia Praha začíná ve čtvrtek 8. září od 21 hodin. Přímý přenos lze sledovat na ČT4 Sport.

Konferenční liga – Sivasspor vs Slavia Praha

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje s handicapem -1.5 4.00 3.85

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Sivasspor vs Slavia Praha
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: čtvrtek 8. 9. v 21:00

Sivasspor není klub úrovně Besiktas nebo Galatasaray

Sivasspor není klub úrovně Besiktas nebo Galatasaray, který by se pravidelně účastnil evropských pohárů. Není ani tak bohatý, aby angažoval hvězdné zahraniční hráče na sklonku kariéry, jak je v Turecku zvykem. S výjimkou předloňské účasti v Evropské lize Sivasspor nikdy mezi fotbalovou smetánkou neúčinkoval. Tehdy skončil v tabulce základní skupiny I na 3. místě. Nehrál ale vůbec špatně a Villarealu nebo Maccabi, tedy postupujícím celkům, pořádně zatápěl. A také dvakrát porazil Karabach – tým, který je důvěrně známý plzeňské Viktorii.

Sivasspor není klub úrovně Besiktas nebo Galatasaray

Dnešní Sivasspor ale trochu ztratil na fotbalové kvalitě. Jestliže před 2 a 3 lety se klub umisťoval mezi TOP 5 v turecké lize, loni spadl na 10. místo. A letos je po 3 remízách a 2 prohrách z 5 zápasů průběžně patnáctý. Do Konferenční ligy se klub kvalifikoval díky vítězství v Tureckém poháru. Respektive, tento úspěch umožnil klubu hrajícímu v červenobílých dresech, aby si zahrál Evropskou ligu. Podmínkou ale bylo v předkole porazit švédské Malmö. Výsledek? Malmö doma zvítězilo 3:1 a venku 0:2. Sivasspor tedy spadl o úroveň níže, do EKL.

Sivasspor sídlí ve městě Sivas, které má geograficky blíže k Íránu a Iráku než k Evropě. Velkým problémem pro soupeře je tedy už samotné cestování. Navíc je v těchto místech poměrně hornatý terén. Klimatické podmínky, které zde panují, jsou pro evropské hráče něčím, na co nejsou zvyklí.

Co se týče výkonů v letošní sezóně, rozlišujeme dvě Slavie

Co se týče výkonů v letošní sezóně, rozlišujeme dvě Slavie. Slavia před postupem do Konferenční ligy a Slavia poté. Předtím byli sešívaní poněkud nervózní, neorganizovaní, neškodní v ofenzivní části. Z toho pramenila překvapivá prohra s Hradcem nebo porážka v Čenstochové. Když ale Slavia zázračně obrátila nepříznivý průběh duelu s polským soupeřem a kvalifikovala se do Konferenční ligy, jako by z hráčů a z trenéra Trpišovského napětí spadlo.

Co se týče výkonů v letošní sezóně, rozlišujeme dvě Slavie

Neúčast v evropských pohárech by byla velký problém. Vždyť Slavia je tým, který je sestaven pro to, aby měřil síly se zahraniční konkurencí. Základní cíl byl ale splněn, Slavia je v Evropě, a mužstvo bylo polito živou vodou. Najednou přišla výhra 0:4 v Brně a 6:0 proti Teplicím. Červenobílý kolos přibrzdilo až Slovácko, které doma proti Slavii vybojovalo remízu. Nutno ale říci, že se tak stalo po krásném utkání, které se hrálo z obou stran na vysoké úrovni.

Slavia sestava je velmi široká. Trenér Trpišovský zase jednou může stavět rozdílný tým pro ligové zápasy a jiný pro evropské duely. Proti Slovácku pošetřili síly Lingr, Traoré, Usor či Jurásek. Tyto hráče zřejmě uvidíme ve čtvrtek v základu.

Tip redakce: Slavia vyhraje s handicapem -1.5

K našemu tipu nás inspiroval výsledek Malmö FF. Švédská liga nemá bůhvíjakou kvalitu, stačí se podívat, jak hrálo AIK proti Slovácku. Přitom AIK mělo na konci minulé sezóny stejně bodů jako Malmö. Jenže zatímco AIK proti Slovácku strašidelně pohořelo, Malmö nemělo proti Sivassporu žádný problém. Doma vyhrálo 3:1 a venku 0:2 – s velkým klidem postoupilo do Evropské ligy. Slavia by tudíž neměla mít proti tureckému týmu příliš těžkou práci. Na všech postech má lepší hráče. Defenzíva v čele s brankářem Mandousem inkasovala v posledních 5 utkáních pouze jednou. V záloze se do formy postupně vrací Provod. Spolu s ním zde operuje spolehlivý Lingr a Traoré. A v útoku se o góly stará Sor nebo Schranz. Sečteno a podtrženo, sázka na výhru je pro nás málo. Cítíme, že by Slavia mohla uspět s dvoubrankovým či vyšším rozdílem. A kurzy jsou natolik příznivé, že je podle nás škoda to nevyzkoušet.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje s handicapem -1.5 4.00 3.85

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓