Konferenční liga – OGC Nice vs Slovácko


Hráči Slovácka měli minulý týden po zápase s Nice hlavy v dlaních. Jako v předchozích dvou utkáních, zase předvedli solidní výkon. Zase svedli s hvězdami evropského fotbalu relativně vyrovnaný boj. Ale zase byl konečný výsledek nepříznivý. 0:1, přičemž jediný gól padl po katastrofální hrubce brankáře Filipa Nguyena. Brankář Slovácka má v poslední době těch chyb na kontě více, jeho sebevědomí asi prudce kleslo. Trenér Svědík jej však přesto zřejmě pošle do brány i v odvetě. Ta se hraje 13. 10. od 21:00.

Konferenční liga – OGC Nice vs Slovácko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Nice 1.48 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: OGC Nice vs Slovácko
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 13. 10. od 21:00

Nice nyní patří k průměru

Ve francouzské lize loni excelentní Nice nyní patří k průměru. O důvodu jsme již mluvili – klub z Francouzské Riviéry loni vedl jeden z nejlepších koučů země galského kohouta. Christophe Galtier se ale pro letošní sezónu stěhoval do PSG, a tak se do Nice vrátil švýcarský trenér Lucien Favre. Pod jeho vedením tým nějak zapomněl dávat góly. Po 10 zápasech je klub na 13. místě Ligue 1 a skóre je 9:13. Třetinu branek přitom Nice vstřelilo tento víkend, kdy zazářilo proti sousedovi v tabulce Troyes 3:2.

Z hvězd v Uherském Hradišti nejvíce zaujal mladý Thuram a Pepé

V Konferenční lize ale Nice hraje proti jiným soupeřům, než jakým čelí v nejvyšší francouzské soutěži. Proti Slovácku bylo patrné, že je to vyspělý celek se slušnou technikou. Šťastný gól Pepého je uchlácholil a v dalším průběhu zápasu přestalo tlačit. Dokonce Nice dovolilo Slovácku na konci vyvinout tlak. Je to rozdíl proti těm opravdu nejlepším týmům Evropy, které má v současnosti ve své skupině třeba Viktoria Plzeň. Týmy typu Inter nebo Bayern raději dají góly 3 nebo 4 a pak teprve začínají šetřit síly. Nice si trochu hrálo s ohněm, ale obrana je na takové úrovni, že si vítězství francouzský tým v pohodě uhlídal. Z hvězd v Uherském Hradišti nejvíce zaujal mladý Thuram a Pepé. Vyzdvihnout zaslouží také Kasper Schmeichel, který po zápase přispěchal k Nguyenovi, aby jej podpořil. Snad to brankářovi Slovácka aspoň trochu zvedlo náladu.

Z hvězd v Uherském Hradišti nejvíce zaujal mladý Thuram a Pepé

Pro Slovácko jde o fyzicky vyčerpávající období

Pro Slovácko jde o fyzicky vyčerpávající období. Hrát přes týden evropské poháry a o víkendu ještě ligu, to je velká investice sil. Zvláště když v české nejvyšší soutěži už platí klub z Uherského hradiště za elitu a fanoušci očekávají, že se zase bude bojovat o poháry. Jenže na východě Moravy nemají k dispozici široký kádr a mnozí z těch, co hrají dva zápasy týdně, už mají hodně přes třicet let.

Největší problém má Slovácko na pozici brankáře

Největší problém má ale Slovácko na pozici brankáře. O peripetiích Filipa Nguyena už byla řeč. Martin Svědík neměl na výběr – proti Bohemce o víkendu musel postavit dvojku. Jenže Jiří Borek už ve 13. minutě dostal červenou kartu, a tak šel do brány opět Nguyen. Syn vietnamského otce a české matky však nebyl rozcvičen a ihned inkasoval z přímého kopu. Slovácko je v krizi – z posledních 10 zápasů vyhrálo jen jeden jediný. Diváci zápasu s AIK Stockholm, kde Petržela a spol. přejeli soupeře 3:0, asi netušili, že na další domácí vítězství budou muset čekat dlouhé měsíce.

Největší problém má Slovácko na pozici brankáře

Tip redakce: Vyhraje Nice

Slovácko hraje sympaticky, ale nyní nad ním visí prokletí. Unavený tým se musí vypořádat s faktem, že ač se snaží sebevíc, výhru nedokáže vybojovat. Nevyšlo to o víkendu proti Bohemce a předtím proti Jablonci. A Nice, to je jiná klasa. Bohužel se zdá, že se výlet na francouzské Azurové prostředí promění v další porážku. Tipujeme, že ve čtvrtek Slovácko definitivně ztratí šanci na postup do play-off Konferenční ligy.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Nice 1.48 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓