Konferenční liga (odvetný zápas kvalifikace) – Slavia Praha vs Raków Czestochowa


Skoro na den přesně před rokem Slavia přišla o Evropskou ligu, když ji v kvalifikaci vyřadila Legia Varšava. Nyní pražskému klubu hrozí, že mu uštědří další tvrdý direkt jiný polský soupeř. Raków Czestochowa skvěle odehrál první utkání na domácí půdě. Zvítězil 2:1. Loni Slavie kvůli Legii přešla „jen“ do kvalitativně horší evropské soutěže. Teď sešívaní ale mohou přijít o poháry úplně. Odvrátit polské prokletí se svěřenci Jindřicha Trpišovského pokusí ve čtvrtek 25.8.2022 od 19:00.

Konferenční liga (odvetný zápas kvalifikace) – Slavia Praha vs Raków Czestochowa

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje 1.59 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs Raków Czestochowa
  • Soutěž: Konferenční liga (odvetný zápas)
  • Čas zápasu: 25.08 2022, 19:00

Pro Slávii je tento zápas mimořádně důležitý

Říci, že pro Slávii je tento zápas mimořádně důležitý, zní jako klišé. Jenže zde nejde jen o evropské poháry. Může to být utkání, kde se ukáže, jestli se vůbec Slavia vydala správnou cestou. Může to být pomyslný historický milník. Když to proti Rakówu nevyjde, budou na místě radikální řezy. Zní totiž kritické hlasy, že Slavia se odcizila sama sobě. Za úspěchem jakéhokoli českého klubu vždy stála soudržná parta, z větší části sestavená z hráčů české a slovenské národnosti. Slavia v zádech s bohatým čínským majitelem už před několika cesty vyzkoušela strategii drahých nákupů. V posledních sezónách to na první pohled přinášelo ovoce, vždyť sešívaní hráli Ligu mistrů a posléze čtvrtfinále Evropské ligy. Ale srdce týmu, to byli kovaní Slávisté. Nejdříve Milan Škoda nebo Josef Hušbauer, později Coufal, Souček či Bořil. Tito pak strhávali další hráče – Olayinku, Traorého nebo Simu.

Pro Slávii je tento zápas mimořádně důležitý

Většina srdcařů odešla. Slavia nyní často nastupuje pouze se dvěma nebo třemi Čechy v kádru. Tak se stává, že Slavia sestava je plná technicky vyspělých individualit, které to ale jaksi hrají příliš na sebe. Terčem kritiky je například talentovaný Sor, útočník s darem od pánaboha, o němž ale odborníci tvrdí, že nehraje pro tým, ale proto, aby byl viděn. Už na něj přišla nabídka z Belgie a nigerijský křídelník už se možná nemůže dočkat, až získá angažmá z bohatšího klubu.

Nedostatek zápalu pro hru byl dobře vidět v prvním utkání s Czestochowou. Jako by týmu chybělo to, co prokazuje Plzeň a možná také Slovácko – bojovnost, touhu něco dokázat. K tomu se přidávají podivná strategická rozhodnutí trenéra Trpišovského, jenž nechal sedět ve formě hrajícího beka Juráska. Slavia další zápas musí pojmout zcela jinak.

Na Raków Czestochowa šla z polských médií minulý týden samá chvála

Na Raków Czestochowa šla z polských médií minulý týden samá chvála. Až druhý tým polské ligy Slávisty zaskočil jejími vlastními zbraněmi. Aktivním pohybem, vysokým presinkem, dobrým napadáním. 2 góly polského celku byly naprosto zasloužené, naopak jeden inkasovaný byl spíše smolný. Tomáš Holeš možná sám neví, jak k němu přišel. V Polsku se mluví o jednoznačné dominanci a o tom, že Raków má postup na dosah. Jenže v pohárové matematice je jednogólové vítězství málo, zvláště pokud jde o domácí zápas. Slávistům stačí doma v Edenu vyhrát jakýmkoli rozdílem. Když to bude o dvě branky a více, dostane se pražský klub do základní skupiny Konferenční ligy rovnou. Když to bude jen o gól, bude se hrát prodloužení. Ale Slavia bude v psychologické výhodě.

Na Raków Czestochowa šla z polských médií minulý týden samá chvála

Raków Czechostowa je podstatně chudší klub než jeho soupeř. Czechostowa sestava má hodnotu 34 milionů eur, zatímco Pražané mají hráče v hodnotě 56 milionů eur. Czechostowa nikdy nehrála evropské poháry. A není tudíž moc prověřená zápasy s těžkými soupeři. V Konferenční lize Poláci hráli s Astanou a s Trnavou – to jsou v pohárové Evropě podprůměrné týmy.

Konferenční liga (odvetný zápas kvalifikace) – Slavia Praha vs Raków Czestochowa tiket

Tip redakce: Slavia vyhraje

Do kabiny Slavie se nedá vidět, ale trochu to vypadá, že tam nepanuje tak odhodlaná nálada, jako tomu bylo v minulých letech. Mužstvo nepůsobí tak týmově. Přesto zdráhavě stále sázíme na to, že červenobílí zápas vyhrají. Raków se v prvním duelu vezl na vlně euforie, díky čemuž vzrostly výkony všech hráčů. Teď ale stačí jeden rychlý gól a sebevědomí Poláků může být to tam. Nemají v týmu tak kvalitní hráče, nemají zkušenosti z velkých zápasů. Slavia má pořád šanci. Zápas se hraje 25.8.2022 od 19:00. Live stream tentokrát nenabízí ČT4 Sport, jelikož tato stanice dá ve čtvrtek přednost zápasu Slovácka ve Švédsku.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slavia vyhraje 1.59 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓