Konferenční liga (odvetný zápas kvalifikace) – AIK Stockholm vs Slovácko


Viktoria Plzeň postoupila v úterý do hlavní části Ligy mistrů. Má tedy jistý podzim v evropských pohárech. Přidá se k ní nějaký další český klub? Nejblíže k tomu má Slovácko, které si do Švédska veze pohodlný třígólový polštář. 25. 8. 2022 od 19:00 začíná duel AIK Stockholm – Slovácko, kde veteráni Petržela, Kadlec či Reinberk zkusí zajistit, aby se na podzim do Uherského hradiště začaly sjíždět významné kluby fotbalové Evropy.

Konferenční liga (odvetný zápas kvalifikace) – AIK Stockholm vs Slovácko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
AIK Stockholm vyhraje alespoň 1 poločas 1.57 1.61

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: AIK Stockholm vs Slovácko
  • Soutěž: Konferenční liga (odvetný zápas)
  • Čas zápasu: 25.08 2022, 19:00

AIK Stockholm po prvním zápase se Slováckem přišel o trenéra

Tým AIK Stockholm po prvním zápase se Slováckem přišel o trenéra. Naturalizovaný Polák Bartosz Grzelak dostal padáka. Vedení klubu to zdůvodnilo celkově mizernými výsledky klubu. AIK například remizovalo 2:2 s IFK Värnamem a prohrálo 0:1 s Kalmarem v elitní švédské lize. Jenže je jasné, že skutečným důvodem je prohra 0:3 s tím “nějakým klubem z vesnice na východu Česka“. Slovácko další zápas odehraje ve Švédsku s týmem, který povede nový kouč Henok Goitom.

AIK Stockholm po prvním zápase se Slováckem přišel o trenéra

Ne, že by Slovácko někdy Švédové takto nelichotivě označili. Ale přístup hráčů AIK v prvním zápase napovídal, že skutečně nemají ze soupeře velký respekt. Slovácko za to trestalo. A to přitom do zápasu nasadilo historicky nejstarší český tým, který kdy nastoupil k zápasu v pohárové Evropě. 37letý Michal Kadlec s 33letým Petrem Reinberkem běhali na krajích obrany. 35letý Kalabiška připravoval důležité centry. Vůbec nejvíce ale udivoval bezmála 40letý Petržela. Neuvěřitelné, kde tenhle člověk bere svůj fyzický fond.

Je nutné mít na paměti, že AIK sestava je kvalitní. V týmu je řada bývalých nebo současných reprezentantů Švédska. Mužů, kteří na rozdíl od opor Slovácka zaznamenali skvělé kariéry i v prestižních evropských ligách. Kapitán Larsson má zkušenosti z Premier league, Guidetti se prosadil v Nizozemsku, Německu i Španělsku. A obránce Lustig byl po léta oporou slavného Celticu Glasgow. Nyní se bude AIK Stockholm s novým koučem snažit si udobřit své fanoušky, kteří jsou na švédské poměry celkem temperamentní.

Slovácko bylo v prvním zápase pohyblivější, důslednější

Slovácko bylo v prvním zápase pohyblivější, důslednější. V úvodu sice čelilo mírnému tlaku, přestálo dvě šance. Ale ve 28. minutě se trefil Petržela a obrázek hry se změnil. Kalabiška se zalekl odkryté branky, Holzer pálil do břevna. Výhra 1:0 by byla nespravedlivě nízká. Naštěstí ji odmítli Sinjavskij a Reinberk, kteří přidali další branky. Slovácko na rozdíl od AIK kouče měnit nemusí. Martin Svědík zřejmě z klubu odejde až ve chvíli, kdy dostane nějakou lukrativnější nabídku. A že už se nějaký čas o této variantě mluví. Svědík má pověst progresivního trenéra, který zaujal už ve štacích v Mladé Boleslavi nebo v Jihlavě. Už 4 roky je ale ukotven u projektu v Uherském Hradišti.

Slovácko bylo v prvním zápase pohyblivější, důslednější

Je paradoxní, že zatímco dříve se o Svědíkovi mluvilo, že je předurčen k práci s mladými hráči, nyní je koučem party samých veteránů. Slovácko sestava zahrnuje mnoho zkušených hráčů, ovšem i tentokrát to Svědíkovi šlape. Nikomu ale nedává post v základní sestavě za zásluhy. Když do týmu s velkou slávou přestoupil zkušený legionář Libor Kozák, asi si myslel, že bude mít pozici hroťáka jistou. Jenže Svědík se nechal slyšet, že Kozák nebyl ochoten plnit jeho trenérské plány. Proto si muž se zkušenostmi z Premier league za Slovácko ještě prakticky nekopl.

Tip redakce: AIK Stockholm vyhraje alespoň 1 poločas

Odveta bude vypadat zřejmě trochu jinak než úvodní zápas. Slovácko zřejmě nepojede do Stockholmu, aby svému soupeři připravilo další ostudný debakl. Pragmatický Svědík svým svěřencům bude vštěpovat, že hlavní je si postup uhlídat. Bude se hrát na umělé trávě, na kterou je AIK zvyklé. České týmy se ale zápasy na tomto povrchu hrají jen výjimečně. AIK sestava bude povzbuzovat svůj tým, aby se pokusil o zázrak v podobě otočení výsledku. Dá se čekat, že domácí budou výrazně dravější a agresivnější, než byli v Uherském hradišti. Do útoku vrhnou skoro vše. Věříme, že Slovácko postup uhájí, ale nebude to bez ztráty kytičky. Tipovali bychom prohru 0:2 nebo 1:2.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
AIK Stockholm vyhraje alespoň 1 poločas 1.57 1.61

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓