Konferenční liga – Kolín vs Slovácko


Konfrontace mužstva z Uherského Hradiště s evropskou elitou pokračuje. Po Partizanu přichází německý Kolín. Loni skončil v Bundeslize sedmý a stejná příčka mu patří i letos. V týmu má celou řadu reprezentantů – například slovenského záložníka Dudu nebo švédského útočníka Anderssona. Má tradičně silnou fanouškovskou podporu, na RheinEnergie Stadion se jich vejde až 50 000. Velký zážitek pro fotbalové Slovácko začíná ve čtvrtek 15. 9. od 21:00. Přímý přenos nabízí ČT Sport.

Konferenční liga – Kolín vs Slovácko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovácko bude zahrávat více než 2.5 rohových kopů 1.82 Není vypsáno

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kolín vs Slovácko
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 15. 9. od 21:00

Kolín udělal za poslední dva roky velký pokrok

Kolín udělal za poslední dva roky velký pokrok. Klub, který dříve lavíroval na hraně Bundesligy a druhé německé ligy, kompletně změnil vedení včetně trenéra a přináší to ovoce. Kouč Markus Gisdol dovedl Kolín na 7. místo nejvyšší německé soutěže. Poté změnil působiště a zamířil do Lokomotivu Moskva – neprozíravě, 1. března 2022 musel post kouče tohoto klubu kvůli ruské invazi na Ukrajinu opustit. Kolín ale už měl nového trenéra. Steffen Baumgart pokračuje v úspěšné práci.

Kolín udělal za poslední dva roky velký pokrok

Dominantou mužstva je hlavně dobrá ofenzíva. Jejím režisérem byl v minulé sezóně Francouz Anthony Modeste. Útočník ale v Kolíně není. Borussia Dortmund jej povolala po ztrátě Erlinga Haalanda a zjištění, že jeho uvažovaný zástup Sébastien Haller si kvůli vážné nemoci nemůže několik měsíců kopnout do míče. I bez Modesteho dává Kolín hodně gólů, tentokrát jsou ale branky rozděleny mezi větší množství hráčů. Problémem ale je obrana. V této sezóně udržel Kolín čisté konto jen jednou, v kvalifikaci na EKL proti podprůměrnému Fehérváru.

Slovácko nemá zrovna nejhvězdnější formu

Slovácko nemá zrovna nejhvězdnější formu. Už pět zápasů v řadě nevyhrálo. Poslední vítězství se datuje do 25. srpna a šlo o odvetu kvalifikace proti AIK Stockholm. Kéž by Slovácko mohlo hrát proti Švédům každý týden – na soupeře z české ligy ani na srbský Partizan nevyzrálo. Může za to z části těžký los. V posledních týdnech Slovácko vyfasovalo Liberec, Plzeň, Mladou Boleslav a Slavii – vše kluby považované v české lize za nadprůměrné, ne-li dokonce za favority na titul.

Slovácko nemá zrovna nejhvězdnější formu

Do programu mezi duely se Slavií a s Boleslaví se navíc vloudila ještě bitva s Partizanem, kde Slovácko nepochopitelně ztratilo vítězství. Jinak se totiž situace, kdy vyhráváte 2:0 a soupeř má v poli o jednoho fotbalistu méně, nazvat nedá. Program je tedy beze sporu náročný, zároveň ale platí, že Slovácko doplácí na úzký kádr, kdy českou ligu i EKL hraje s prakticky totožným kádrem. A zde se pak podepisuje vyšší průměrný věk sestavy – třicátníkům v bílém dresu rychle dochází dech. Ve všech třech předchozích zápasech Slovácko vedlo, ale pak dovolilo soupeři vyrovnání.

Tip redakce: Slovácko bude zahrávat více než 2.5 rohových kopů

Favoritem tohoto mače je domácí Kolín. To je poměrně jasná situace. Kurz na jeho výhru je na Tipsportu vypsán na 1.25. Protože ale fandíme českému klubu a navíc raději hledáme zajímavější sázkové příležitosti, vybíráme jiný tip. Kolín není až tak pevní v defenzívě, zato Slovácko zásluhou Petržely, Reinberka, Sinjavského či Kalabišky je ve hře dopředu poměrně úspěšné. Pouze dvakrát vyšel klub z Uherského Hradiště naprázdno – proti Fenerbahce a proti Plzni. Má proto logiku vsadit například na 1 gól. Tuto příležitost jsme vyzdvihli v našem sázkařském checku, byla totiž ohodnocena kurzem přes 2.00. Tentokrát ale vybereme ještě něco jiného – sázka na to, že Slovácko bude zahrávat více než 2.5 rohových kopů. Kolín totiž svým způsobem hry umožňuje soupeřům, aby si tyto příležitosti vypracovávali. V zápasech Kolínu zahrával Union Berlín 8 rohů, Nice 10, Wolfsburg 5 a Stuttgart 8. Slovácku by stačily pouhopouhé tři, aby se náš tiket rozzelenal.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Slovácko bude zahrávat více než 2.5 rohových kopů 1.82 Není vypsáno8

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓