Konferenční liga – CFR Kluž vs Slavia Praha


Že Slavia minulý týden prohrála zrovna s Kluží, to je něco nevysvětlitelného. Rumunský klub se nachází zhruba v podobné situaci jako ostravský Baník. V domácí lize je to bída a váznou také vztahy uvnitř klubu. Hovoří se o neshodami mezi trenérem a vedení klubu. Baník situaci vyřešil vyhazovem trenéra Vrby, u Kluže kouč Petrescu, rovněž osobnost s velkým kreditem, setrvává. A za téhle situace Kluž jede na trávník českého vicemistra a vyhraje 1:0. Ve čtvrtek 13. 10. bude mít Slavia co dělat, aby to týmu ve vínově červených dresech vrátila. Přímý přenos odvysílá ČT4 Sport.

Konferenční liga – CFR Kluž vs Slavia Praha

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.98 2.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: CFR Kluž vs Slavia Praha
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 13. 10. od 18:45

Rumunský mistr se i přes výhru se Slavií dále drží na posledním místě tabulky

Rumunský mistr se i přes výhru se Slavií dále drží na posledním místě tabulky. Jenže to nic neznamená – situace ve skupině G se zamotala. Všechny 4 týmy mají nyní po 4 bodech. Kdyby skupinová část končila v tento okamžik, postupovaly by týmy, které byly do skupiny nalosovány z nejhorších košů, tedy Ballkani a Sivasspor. Daly totiž více gólů než jejich známější soupeři, Slavia a Kluž. I to je varování pro sešívané – může se stát, že pro postup nasbírají dostatečný počet bodů, ale budou jim chybět branky.

Kluž v Praze zachránily dvě tyčky

Slavia sice dělá ve hře spoustu chyb, ale nedá se jí upřít i to, že má jednoduše smůlu. Proti Kluži útočila srdnatě, ale soupeře zachránily dvě tyčky. Také v jiných okamžicích při Kluži stál fotbalový Bůh. To je styl, kterým Klub získává body – dát nějaký ten náhodný gól a pak se držet zuby nehry. V domácí lize dala 18 branek v 11 zápasech, což na úřadujícího mistra ligy není moc. Slavia zvládla dát ve stejném počtu utkání dvojnásobek branek. Do Konferenční ligy se Kluž dostala poté, co porazila Soligorsk a Maribor shodně 0:0 a 1:0. A nyní fotbalová nuda pokračuje i ve skupině, kde CFR dala jen 2 branky. Fanouškům, co vydrží sledovat celé zápasy tohoto týmu, nezbývá než vyseknout poklonu.

Kluž v Praze zachránily dvě tyčky

Slavia se začíná dostávat do krize

Slavia se začíná dostávat do krize. Ta začala nejdříve právě v Konferenční lize, ale už se to přelévá i do české nejvyšší soutěže. Kdo by to čekal, že body ztratí hráči s červenou hvězdou na prsou zrovna proti Olomouci, proti níž se jim dlouhodobě daří. Nejvíce Slavii chybí dlouhodobě zraněný Tomáš Holeš. Je vidět, že Slavia potřebuje mít na placu vůdčí osobnost, která v rozhodující okamžiky tým stmelí. Dříve tuto roli plnili Souček s Coufalem, pak Bořil, v jistou chvíli i brankář Kolář, než se zranil. Nyní po trávníku pobíhá 11 technicky vyspělých hráčů, kteří si ale mezi sebou nějak nerozumí. I tak ale platí, že Slavia má kvalitnější kádr než Kluž a rozhodně vyhrát chce. Po řadě zápasů, kdy Slavii lítaly všechny střely všude možně, jen ne do branky, by možná mohlo být prokletí prolomeno právě v Rumunsku.

Slavia se začíná dostávat do krize

Tip redakce: Vyhraje Slavia

Několik aspektů může vyvolat v řadách fanoušků Slavia mírný optimismus. Za prvé, za Kluž nebude ve čtvrtek hrát záložník Ciprian Deac, jedna z důležitých opor. V pondělí se totiž zranil. Za druhé, nadále platí, že Kluž hraje tužku. Právě v pondělním zápase remizovala s klubem s názvem UTA Arad, devátým celkem rumunské ligy. Tím pádem Kluž ztrácí ještě více bodů na čelo tabulky. Za třetí, bude se hrát na lepším terénu. Je sice s podivem, že stadion v městě v Sedmihradsku má lepší kvalitu trávníku než pražský Eden, ale je to fakt. Minulý týden se hrálo na strašném oraništi, což je pro technicky založené Slávisty neštěstí. Proto tipujeme, že sešívaní konečně zaberou. Tři body z tohoto zápasu nutně potřebují, v případě porážky už by nad pražským klubem visela hrozba konce ve fotbalové Evropě. Zápas se hraje ve čtvrtek 13. 10. od 18:45.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.98 2.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓