Konferenční liga – Ballkani vs Slavia Praha


KF Ballkani je prvním kosovským týmem historie, který hraje evropské poháry. A po odehraných zápasech má stejně bodů jako mužstvo, které by v Konferenční lize chtělo dojít aspoň do čtvrtfinále. Možná tajně sní i o finále, protože to se bude hrát na jeho domácím stadionu. Slavia je ambiciózní, ale její dosavadní výkony jsou velkým zklamáním. Když nyní cesta na jihovýchod dopadne špatně, může se Slavia s evropskými poháry pro letošek rozloučit. Hraje se ve čtvrtek 27. 10. od 21:00, přímý přenos zapnete na Sport 1.

Konferenční liga – Ballkani vs Slavia Praha

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.54 1.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Ballkani vs Slavia Praha
  • Soutěž: Konferenční liga
  • Čas zápasu: 27. 10. od 21:00

KF Ballkani má solidní zápasovou zátěž

KF Ballkani má solidní zápasovou zátěž. Kosovská liga sice je poměrně chudá na počet týmů, hraje ji jen 10 mužstev. Zápasů je ale požehnaně, protože se hraje systémem každý z každým 4x. Celkem si tedy Ballkani a jeho soupeři zahrají 36 duelů ročně, o 6 více než české týmy. Ballkani k tomu letos navíc přidává i Konferenční ligu, do níž se hráči v oranžovém prokousali složitě, přes 4 předkola. Fanoušci Ballkani, kteří jsou majitelé permanentky, letos opravdu dostanou za málo peněz hodně muziky.

KF Ballkani má solidní zápasovou zátěž

Ještě pořád mohou příznivci Ballkani věřit

A ještě pořád mohou příznivci Ballkani věřit, že se klub bude prát v Konferenční lize i na jaře. Dokonce i poté, co v minulém kole z Kosova odvezl Sivasspor výhru. Ballkani nyní hrají doma a poté v Kluži, s níž v prvním kole remizovali 1:1. Situace ve skupině G je zašmodrchaná, ještě pořád může uspět kdokoli. Poslední dobou Ballkani zrazuje defenzíva. V posledních 5 zápasech dostal kosovský tým vždy nejméně 2 branky. Toto mužstvo si dost zakládá na poučce, kdo brání, nevěří vlastnímu brankáři. Slávistům by tento přístup mohl vyhovovat, ale připomeňme, že zatím sešívaní nevyhráli ani jeden zápas rozdílem více než jedné branky.

Slavii nemůže zajímat nic jiného než výhra

Slavii nemůže zajímat nic jiného než výhra. Kluž sice pražský klub obral dohola, ale pořád jde o relativně úspěšný rumunský klub. Porážka s ním je pro Slavii ztrátou. Nelze to ale srovnat s případným krachem v Ballkani, to už bychom mohli mluvit o katastrofě. Když hrála Slavia s Ballkani první zápas, ve všech statistikách byla jasně lepší: střely 23:4, držení míče 69 %. Je to něco podobného, jako zápasy Plzně v Lize mistrů, ale v opačném gardu. Když máte proti soupeři taková čísla, tak prohrát prostě nesmíte.

Slavii nemůže zajímat nic jiného než výhra

Měsíce září a říjen lze nazvat z pohledu Slavie jako krizové

Měsíce září a říjen lze nazvat z pohledu Slavie jako krizové. Kromě dvou proher s Kluží sešívaní odevzdali všechny body i Olomouci a Plzni. A za uši Slávisté dostali i v Sivassporu. Problémem je řada zranění a překvapivé zjištění, že hodně zvučných posil působí na hřišti zoufale. Takový Usor by si v současné formě nekopl ani za Příbram. Při nedostatku útočníků sází trenér Trpišovský na Stanislava Tecla, ale ten na úroveň evropských zápasů nestačí, i když zrovna Slavia nehraje proti Arsenalu či Rangers, ale „jen“ proti mužstvům z Balkánu. Poslední týden se ale klub sídlící v pražském Edenu přece jen zvedl. Pomohli k tomu rivalové z hlavního města. Nejdříve byla z Českého poháru vymetena Dukla 4:0, pak stejným výsledkem skončilo debry pražských S. Do sestavy se vrátil Lukáš Masopust, v útoku se do formy dostává Jurečka.

Konferenční liga – Ballkani vs Slavia Praha tiket

Tip redakce: Padne více než 2.5 gólů

Už párkrát jsme se sázkou na červenobílé spálili, ale nedá nám to: zkusíme to zase. KF Ballkani opravdu není nebezpečný soupeř. Hrají trochu kamikaze styl směrem dopředu, tedy žádný zaďour ve stylu á la Kluž, který Slávisté těžce skousávali. V prvním zápase Slávisté jasně dominovali, není důvod, proč by se to nemělo opakovat, i když hrají nyní Pražané venku. Slavia ale má především na paměti to, že jde o postup do osmifinále Konferenční ligy. Prohra by znamenala předčasný konec. S tímto vedením musí hráči nechat na hřišti vše. Jejich obětavost můžeme posoudit dne 27. října od 21:00.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Slavia 1.54 1.58

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓