Kdo vyhraje Stardance 2023


V sobotu 16. prosince se dočká rozřešení otázka, která vrtá hlavou snad každému fanouškovi (nejen) společenského tance. Dozvíme se totiž, kdo vyhraje Stardance 2023. Ačkoliv porota hodnotí výkon tanečních párů prostřednictvím udělených bodů, rozhodující slovo mají diváci. Přichystají nám další překvapení, nebo zvítězí podle předpokladů snowboardistka Eva Adamczyková?

Kdo vyhraje Stardance 2023

Taneční pár Výsledek
Eva Adamczyková / Jakub Mazůch finále
Darija Pavlovičová / Dominik Vodička finále
Vavřinec Hradilek / Kateřina Bartuněk Hrstková finále
Iva Kubelková / Martin Prágr vypadli v semifinále
Josef Maršálek / Andrea Mašková vypadli v 8. finálovém večeru
Marek Adamczyk / Lenka Nora Návorková vypadli v 6. finálovém večeru
Tereza Mašková / Daniel Kecskeméti vypadli v 5. finálovém večeru
Richard Krajčo, Dominika Rošková vypadli ve 4. finálovém večeru
Ivana Chýlková / Jan Tománek vypadli ve 3. finálovém večeru
David Prachař / Zuzana Dvořáková Šťastná vypadli ve 2. finálovém večeru

Favoriti Stardance dle sázkových kanceláří

Největším favoritem je už od startu soutěže snowboardistka Eva Adamczyková, dříve Samková. Aktuálně je kurz na její vítězství po boku tanečníka Jakuba Mazůcha 1.45. V pořadí favoritů je na druhém místě Darija Pavlovičová, jejíž účast ve finále je překvapením. Dlouhou dobu patřila spíše k outsiderům, nyní v její výhru věří bookmakeři v zajímavém kurzu 2.90. Outsiderem finálového večera je kajakář Vavřinec Hradilek s kurzem 13.00. V semifinálovém večeru byl podle mnohých jasným adeptem na vypadnutí, nakonec si ale černého Petra vytáhla Iva Kubelková.

Kdo vyhraje Stardance Kurz Tipsport
Eva Adamczyková 1.45
Darija Pavlovičová 2.90
Vavřinec Hradilek 13.00

Eva Adamczyková jako největší favoritka

Ještě před začátkem 12. ročníku oblíbené taneční soutěže byl do role největšího favorita pasován Richard Krajčo. Eva Adamczyková však byla v těsném závěsu za ním. A prognózy se v jejím případě potvrdily. Už od prvního kola nadchla svým projevem a tanečními dovednostmi porotu i diváky, na parketu se pohybuje lehce a využívá své skvělé kondice. A především z ní srší energie a neuvěřitelné charisma, které nepřestává udivovat.

Eva Adamczyková jako největší favoritka

Zdroj foto: ČT 1

Eva Adamczyková
1.45

Darija Pavlovičová je překvapivou finalistkou

Jméno Dariji Pavlovičové patří k těm, které před soutěží až tak známé nebylo. To se ale zcela jistě změní, protože teprve dvaadvacetiletá herečka dokázala své výkony postupně výrazně zlepšovat a z role outsiderky se probojovala až do finále. Při tančení umí prodat svůj herecký talent a vzbudit tak v divácích potřebné emoce. A kurz na její výhru po boku Dominika Vodičky naznačuje, že celkové vítězství v soutěži by nakonec nebylo až takovým překvapením.

Darija Pavlovičová je překvapivou finalistkou

Zdroj foto: ČT 1

Darija Pavlovičová
2.90

Jaké šance má vodní slalomář Vavřinec Hradilek

Bookmakeři zpočátku příliš nevěřili ani olympijskému medailistovi Vavřinci Hradilkovi. Bylo totiž otázkou, jak jeho muskulatura bude na parketu působit. Nakonec ji ale sportovec dokázal přetavit ve výhodu a diváky baví spoustou obdivuhodných zvedaček, na které si většina ostatních párů netroufá. Od poroty však v semifinálovém kole obdržel nejméně hlasů a jeho výkon se tak podle hodnocení profesionálů nepohybuje na takové úrovni jako v případě dvou dam. O překvapení ale v této soutěži nouze není a není tajemstvím, že mnohdy spíše než taneční umění rozhodují sympatie.

Jaké šance má vodní slalomář Vavřinec Hradilek

Zdroj foto: ČT 1

Vavřinec Hradilek
13.00

Historie vítězu předchozích Stardance

V televizi mohou diváci aktuálně sledovat 12. řadu oblíbené soutěže. Ta vůbec první se odvysílala už v roce 2006, tehdy ji ovládnul herec a zpěvák Roman Vojtek. Zatím posledním vítězem, který bude v sobotu pomyslně předávat své žezlo novému králi nebo královně tanečního parketu, je herec Jan Cina. Diváky si po boku partnerky Adriany Maškové podmanil v roce 2021. Z profesionálních tanečníků si pocit vítězství může letos opět připomenout Dominik Vodička, který se radoval v roce 2019 spolu s Veronikou Khek Kubařovou.

Řada Rok Vítězové
1. 2006 Roman Vojtek / Kristýna Coufalová
2. 2007 Aleš Valenta / Iva Langerová
3. 2008 Dana Batulková / Jan Onder
4. 2010 Pavel Kříž / Alice Stodůlková
5. 2012 Kateřina Baďurová / Jan Onder
6. 2013 Anna Polívková / Michal Kurtiš
7. 2015 Marie Doležalová / Marek Zelinka
8. 2016 Zdeněk Piškula / Veronika Lálová
9. 2018 Jiří Dvořák / Lenka Nora Návorková
10. 2019 Veronika Khek Kubařová / Dominik Vodička
11. 2021 Jan Cina / Adriana Mašková

Kde si vsadit na vítěze Stardance

Na vítěze Stardance si můžete vsadit hned u čtveřice sázkových kanceláří. Konkrétně jde o Tipsport, Fortunu, Betano a MerkurXtip. Nutno říct, že kurzy jsou ve všech případech velmi podobné. Pokud se chystáte vsadit na největší favoritku Evu Adamczykovou, nejvýhodnější kurz nabízí Betano a MerkurXtip, a to 1.55. Naopak na outsideru Vavřinci Hradilkovi můžete nejvíce vydělat u Tipsportu nebo Fortuny.

Často kladené otázky

Kdy se koná finálový večer Stardance 2023?

Finále můžete sledovat v sobotu 16. prosince od 20:00 na ČT1.

Kdo je největším favoritem na vítězství?

Podle bookmakerů by vítězství mělo patřit snowboardistce Evě Samkové.

Kdo je outsiderem finálového večera?

Nejméně sázkové kanceláře věří kajakáři Vavřinci Hradilkovi.