Kanada vs Lotyšsko – MS v hokeji semifinále , preview a tip na výsledek


Tak takové semifinále MS v hokeji tady ještě nebylo. Všichni tradiční účastníci Euro Hockey Tour už jsou ze hry. Rusové se na turnaji ani neukázali, vyřazeni však byli i jejich náhradníci Švýcaři, kteří byli v roli černého koně šampionátu. Do bojů o medaile se tak prokousaly zámořské celky. A spolu s nimi Německo a Lotyšsko. Ze zápasu Lotyšsko vs Kanada vzejde první finalista šampionátu. Hraje se 27. 5. od 13:20 v tamperské Nokia Areně.

Kanada vs Lotyšsko – MS v hokeji semifinále , preview a tip na výsledek

  • Kanaďané se s baltským soupeřem setkali v úvodu šampionátu, nemilosrdně je deklasovali 6:0
  • Lotyšské výkony během šampionátu mají vzestupnou tendenci, vyhráli 6 zápasů v řadě
  • Favorit tohoto zápasu je jasně dán, Tipsport vypsal 1.35 na Kanadu a 7.28 na Lotyšsko
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada 1.35 1.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Kanada vs Lotyšsko
  • Soutěž: MS v hokeji
  • Čas zápasu: 27. 5. 2023, 13:20
  • Kde sledovat: ČT Sport, TV Tipsport

Kde sledovat Kanada vs Lotyšsko?

Vřele doporučujeme prohlédnout si IIHF highlights ze zápasu Švédsko vs Lotyšsko. Kromě krásných gólů a překvapivého vítězství outsidera si divák může užít fantastické atmosféry, která na duelu vládla. Co se týče semifinálového duelu Kanada vs Lotyšsko, ten můžete vidět živě. Live stream zdarma nabízí TV Tipsport a ČT Sport. Pozor na to, že tento zápas začíná dříve, než bylo v předchozím průběhu turnaje běžné. Úvodní buly padne v sobotu 27. 5. 2023 ve 13:20.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Kanada vs Lotyšsko 27. 5. 2023, 13:20 ČT Sport, TV Tipsport

Kanada je jasným favoritem na zlato

Kanada je jasným favoritem na zlato. Bookmakeři na tuto příležitost vypsali nízký kurz 2.00. Svěřenci trenéra Tourignyho totiž hrají přesně tak, jak jsme byli u Kanaďanů zvyklí v předchozích letech. V základní skupině vlažné výkony, tým působil nesehraně. Od čtvrtfinálového zápasu dál ale Kanaďané přeřazují z dvojky na pětku. Na tomto šampionátu to pocítili Finové. Čtvrtfinále hráli doma, v Nokia Areně. Ale už od půlky zápasu, kdy Samuel Blais zvyšoval na 2:0 pro tým v červených dresech, bylo o osudu utkání jasno. Kanada měla více střel, lepší poziční hru a vyhrála nad úřadujícími mistry světa 4:1.

Kanada je jasným favoritem na zlato

Zdroj: Přímo ze zápasu

Lotyšsko je nejmenší země ze všech účastníků MS

Lotyšsko je nejmenší země ze všech účastníků Mistrovství světa v hokeji. Na malém území při Baltském moři žijí necelé 2 miliony lidí. Semifinále v sobotu bude ale prožívat většina z nich. Hokejisté v karmínově červených dresech rozpoutali v Lotyšsku hokejovou euforii. Už po vítězném zápase se Švýcarskem, který zajistil Lotyšsku vstupenku do čtvrtfinále, se v Rize slavilo. Pravé šílenství ale nastalo po čtvrtku. Lotyši porazili favorizované Švédsko. Brankář s dříve excelentními statistikami Lars Johansson inkasoval třikrát z 15 střel, jeho protějšek Artūrs Šilovs naopak z 41 střel kapituloval jen jednou. Lotyši bojují o první medaili ze šampionátu v historii země.

Lotyšsko je nejmenší země ze všech účastníků MS

Zdroj: iihf

Kurzy Kanada vs Lotyšsko

Bookmakeři soudí, že další lotyšský postup už by byl opravdu šokující. Na Kanadu je u Tipsportu vypsán kurz 1.35, na Lotyše pak 7.28. Remíze odpovídá kurz 5.91. Fortuna to má podobné. Na Kanadu rovněž 1.35, na remízu 5.90 a na Lotyšsko 7.60. Nejvyšší kurz na Kanadu je k nalezení na Betanu, kde bookmakeři vypsali 1.39. 6.20 je kurz na remízu a 7.60 na Evropany. Zkušení tipéři mohou vyzkoušet i některou z kombinovaných sázek. Tipsport vypisuje příležitost „Vyhraje Kanada a padne více než 3.5 gólů“, jež je oceněna kurzem 1.66.

Tip redakce: Vyhraje Kanada

Lotyšské Nagano, to by vypadalo skvěle. Ale budeme pragmatičtí. Vsadíme na Kanadu. Kurz 1.35 je solidní s ohledem na to, že jde o tým, kteří v předchozím měření sil jasně obstál 6:0. Ano, Lotyši ještě nebyli v takovém laufu, jako jsou teď. Ale ani Kanaďané nebyli v prvním zápase šampionátu ani zdaleka tak rozehraní. Lotyši navíc mají smůlu v tom, že už nehrají ve své milované Areně Riga. Organizace turnaje je nekompromisně posílá do Tampere, kde hokejisté nebudou bojovat v tak elektrizující atmosféře.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Kanada 1.35 1.39

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie