French Open 2023: Finále Novak Djoković – Casper Ruud


V Paříži se může v neděli 11. 6. přepisovat historie. Pokud Novak Djoković porazí ve finále French Open 2023 mladého Nora Caspera Ruda, získá dvacátý třetí kariérní titul. Nikdo nikdy tolik grandslamových trofejí nenasbíral. A o tom, kdo se může pyšnit statutem nejlepšího tenisty všech dob, nebude pochybností. 24letý Ruud zkusí překvapit, ale z dosavadních 4 duelů s Djokovićem všechny prohrál. Finále French Open začíná v 15:00. .

French Open 2023: Finále Novak Djoković - Casper Ruud

  • Djoković porazil v semifinále Carlose Alcaraze především skvělým energy managementem
  • Casper Ruud se v semifinále nenadřel, jeho duel proti Zverevovi trval slabé dvě hodiny
  • Bookmakeři Tipsportu vypsali na Djokoviće kurz 1.21 a na Ruuda 4.84
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Handicap gamů v zápase: Djoković -4.5 1.56 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat finále Roland Garros Novak Djoković vs Casper Ruud

Je to tenisový víkend, v sobotu 10. června se hraje finále ženské dvouhry Roland Garros, které má českou účast. A o den později je zde poslední zápas turnaje mužů. Určitě se vyplatí pustit si obojí. Na TV Tipsport lze sledovat live stream finále Roland Garros zdarma a to jak ženské tak mužské. Konkrétně zápas Novak Djoković vs Casper Ruud začíná 11. 6. od 15:00.

Kde sledovat zápas Iga Świąteková vs Karolína Muchová

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Finále French Open 11. června 2023, 15:00 Roland Garros Stadium, Paříž 1.21 vs 4.84 TV Tipsport

Novak Djoković by se nemohl dostat tak daleko, kdyby nebyl takový, jaký je

Novak Djoković by se nemohl dostat tak daleko, kdyby nebyl takový, jaký je – trochu paličatý, sebevědomý, ale svůj. Na začátku kariéry byl miláčkem publika pro svoje vtipné scénky, kdy s oblibou parodoval své tenisové kolegy. Teď, ve 35 letech, slýchá naopak bučení. Pařížské publikum v semifinále podporovalo Carlose Alcaraze. Asi se u Djokoviće sečetlo hned několik faktorů – radikální postoj k očkování, vzkaz, který napsal na kameru o Kosovu, bratříčkování jeho otce s Vladimirem Putinem… A možná některé štve i proto, že je prostě příliš dobrý. Dokonce i v tomto věku. Dokáže si povodit i mladíka, který má být budoucností tenisu.

Novak Djoković French Open 2023

Zdroj: tennisavisien

Casper Ruud čelí gigantovi

Budoucností tenisu má být i Casper Ruud. Do finále se dostal poté, co hladce smetl Zvereva za 2 hodiny. Z dlouhodobého hlediska to ale vypadá, že Ruud bude za pět let v tenisovém světě tím, čím byl Tomáš Berdych v éře Nadala či Federera. Kvalitní tenista, ale bez reálných šancí na sběr grandslamových trofejí. Rodák z Osla už tedy českého reprezentanta překonal z hlediska finálových účastí. French Open 2023 je jeho třetím finále. Jenže ještě nevyhrál. Jednou skončil na raketě Nadala, podruhé Carlose Alcaraze. A teď čelí dalšímu gigantovi. S Djokovićem má zatím bilanci 0 výher, 4 prohry.

Djoković vs Ruud kurzy

Casper Ruud má o něco lepší kurz, než Karolína Muchová ve svém finálovém zápase proti Swiatekové. Pořád je ale těžkým outisderem. Jeho kurz na výhru u Tipsportu je 4.84 oproti Djokovićovým 1.21. Betano věří Norovi jen o trochu více. Zde vypsali 4.70 pro Caspera Ruuda a 1.23 pro Djokoviće. Nabízí se také sázka na počet setů v zápase. Že jich bude více než 3.5, na to je kurz 1.59..

Tip redakce: Handicap gamů v zápase: Djoković -4.5

Djokoviće favorizujeme jednoznačně. Je zkušenější a sebevědomější. Zná atmosféru finálových zápasů, psychicky je na ně skvěle připraven. Myšlenka, že má před sebou rekordní grandslamový titul, jej nijak neznervózní. Ostatně, určitě to není poslední příležitost rozšířit svou sbírku trofejí. O další pohár bude bojovat ve Wimbledonu, kde vyhrál 7x. A určitě vydrží i na svůj oblíbený Australian Open. Zde na Roland Garros měl Djoković těžký los, čelil nepříjemnému Chačanovovi či Alcarazovi. Vše zvládl s grácií. Nemyslíme si, že ho zastaví zrovna Ruud. Sázíme, že Djoković vyhraje jasným rozdílem.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Handicap gamů v zápase: Djoković -4.5 1.56 1.55

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedie