Fortuna Liga – Slavia Praha vs Sparta Praha


Derby Slavie a Sparty je zcela specifický fenomén. Nezáleží na tom, v jaké formě oba týmy do tohoto utkání nastupují. S úvodním hvizdem jde vše stranou a v zápase se může stát prakticky cokoli. Ač je Slavia v posledních letech jasně úspěšnějším týmem, který na rozdíl od Sparty hraje pravidelně evropské poháry, z posledních 4 derby vyhráli třikrát letenští. Další díl nekonečného seriálu setkání nesmiřitelných rivalů sledujte v neděli 23. října od 19 hodin. Zápas je na programu O2 TV Sport.

Fortuna:Liga – Slavia Praha vs Sparta Praha

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Sparta 1.85 1.93

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Slavia Praha vs Sparta Praha
  • Soutěž: Fortuna Liga
  • Čas zápasu: 23. 10. od 19:00

Slavia minulou neděli slavila vítězství proti Mladé Boleslavi

Slavia minulou neděli slavila vítězství proti Mladé Boleslavi. Byl to první bodový úspěch po 3 zápasech. Ba co více, první góly po dlouhé době. Jaký rozdíl proti období přelomu srpna a září, kdy Slavia v krátkém sledu dala 7 branek Pardubicím a po šesti Teplicím a Budějovicím? Nyní brankový půst trval neuvěřitelných 335 minut. To přitom soupeři Slavie nebyly žádné velkokluby, ale 2x Kluž a Olomouc. Kde se stala chyba?

Slavia minulou neděli slavila vítězství proti Mladé Boleslavi

Slavia si žádnou krizi nepřipouští

Slavia si přitom žádnou krizi nepřipouští. Ona ani ta výhra proti Boleslavi nebyl žádný zázrak, sešívané hodně srazila červená karta pro Oscara a po většinu času zuby nehty držela hubené vedení 2:1. Trenér Trpišovský ale měl po utkání jen slova chvály, hlavně za bojovnost. Hodně vyzdvihl výkony brankáře Koláře a obránce Hromady, ale tím se vlastně pochválil sám. Právě tyto hráče totiž proti zvyklostem postavil do základní sestavy. Jenže na druhou stranu, Trpišovskému nic jiného než čarovat se sestavou nezbývá. Zdravotní problémy má Santos, Schranz a Provod, v útoku nemůže pomoci Sor, zranění doléčuje brankářská jednička Mandous. A proti Spartě bude chybět kvůli červené i zmíněný Oscar. Jak si v oslabené sestavě domácí poradí se soupeřem, který v květnu na Edenu vyhrál 2:1?

Sparťanští fanoušci měli poslední dobou důvody k radosti

Sparťanští fanoušci měli poslední dobou důvody k radosti. Byly zde 2 zápasy s Pardubicemi: jednou v hokeji, poté ve fotbale. Zápasy skončily 3:2 a 5:2 pro pražský tým. Je těžké uvěřit, že ten více hokejový výsledek se odehrál na letenském trávníku. Je to ale tak – na výhře se 15. října brankami podíleli Sørensen, Kuchta, Sadílek, Minčev a Wiesner. Dvěma trefami se blýskli obránci, dvěma záložníci a jednou útočník. Velmi pěkná bilance, která dává vzpomenout na Spartu před cca rokem a půl, kdy tým generoval velké množství pěkných útočných akcí. Je to mnohem lepší situace, než jaká byla na přelomu srpna a září. To Sparta táhla šňůru remíz. Z pohledu fanoušků příliš dlouhou – 5 plicht se soupeři, jako jsou Jablonec, Zlín nebo Teplice, to je pro tým s takovými ambicemi málo. Pak přišla šťastná výhra proti Hradci Králové, který byl v utkání jasně lepší a naprázdno vyšel nezaslouženě. Jenže poslední dvě kola Sparta dominovala.

Sparťanští fanoušci měli poslední dobou důvody k radosti

Na výhře 4:0 proti Brnu se podílel dvěma trefami kapitán Ladislav Krejčí

Na výhře 4:0 proti Brnu se podílel dvěma trefami kapitán Ladislav Krejčí. Odchovanec právě brněnské Zbrojovky letenským nesmírně chyběl, je to hráč, v jehož přítomnosti spoluhráči vždy pookřejí. Ten typ, kterého milují i fanoušci – trochu blázen, občas nejde pro faul daleko, ale na hřišti by za svůj klub vypustil duši. Proti Pardubicím jej Priske jen pošetřil, aby byl fit na nejdůležitější zápas podzimu. I bez něj ale Sparťané vyhráli. Tak to vypadá, že se z dřívější krize hráči v tmavě červeném vymanili a naladili formu na derby. Trpišovského výběr nečeká příjemná neděle.

Sparta Praha vs Slavia Praha tiket

Tip redakce: Neprohraje Sparta

Kurzy jsou jasně proti Spartě, ale možná je to chyba. Slavia působí v tomto období nesehraně, bez nálady a bez chuti. Útočníci se netrefují a ojedinělá vítězství jsou vybojovaná. Zato Sparta může mluvit o vydařeném říjnu. Navíc má oproti svému soupeři méně hráčů na marodce. Kromě Krejčího se uzdravil také slovenský reprezentant Haraslín. Kombinace dobré formy, uzdravených opor a přívětivého kurzu nás vede k sázce na neprohru Sparty..

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Sparta 1.85 1.93

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓