Fiorentina –⁠ West Ham: Finále Evropské konferenční ligy


Vůbec poprvé se spolu na evropské scéně utkají Fiorentina –⁠ West Ham. A to hned v pro oba týmy velmi důležitém utkání, které jim může zajistit účast v Evropské lize pro příští sezónu. Finále Evropské konferenční ligy bude atraktivní i pro oko českého fanouška. V obou klubech totiž působí čeští hráči. Tomáš Souček a Vladimír Coufal za West Ham a Antonín Barák za Fiorentinu. utkání navíc bude hostit pražská Fortuna Aréna. Zápas bude k vidění na ČT Sport ve středu 7. června od 21:00.

Fiorentina –⁠ West Ham: Finále Evropské konferenční ligy

  • Fiorentina bude spoléhat na svou ofenzivní sílu, v EKL vstřelila nejvíce gólů ze všech.
  • West Ham je mírným favoritem utkání a v dosavadním průběhu soutěže zatím neprohrál.
  • Finále v pražském Edenu uvidíme 7. června 2023 od 21:00.
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Každý tým dá gól 1.73 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Fiorentina –⁠ West Ham
  • Soutěž: Evropská konferenční liga finále
  • Čas zápasu: 7. 6. 2023, 21:00
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Fiorentina –⁠ West Ham?

Nechcete si nechat finále ujít a rádi byste věděli, kde sledovat zápas Fiorentina vs West Ham? Velkolepé a pro českého fanouška z mnoha důvodů zajímavé utkání hrané v pražské Fortuna Aréně najdete na programu ČT Sport. Výkop proběhne 7. června ve 21:00. Na oficiálním kanálu UEFA se můžete podívat na zajímavé momenty z dosavadního průběhu Evropské konferenční ligy.Zápas Datum a čas Kde sledovat
Fiorentina –⁠ West Ham 7. 6. 2023, 21:00 ČT Sport

Druhé pohárové finále pro Fiorentinu

Před posledním kolem Serie A patří Fiorentině až deváté místo. A jedno je už nyní jisté – na místa zaručující evropské poháry pro příští rok to stačit nebude. Šanci dostat se do Evropské ligy by Fialky získaly triumfem v poháru Coppa Italia. Ve finále však podlehly poměrem 1:2 Interu Milán, který tak navázal na loňské vítězství. O to větší motivací je pro svěřence trenéra Vincenza Italiana ovládnutí EKL. Zvlášť, když jde o jejich první evropské finále po 33 letech.

Druhé pohárové finále pro Fiorentinu

Zdroj: violanation

Statistiky hovoří pro Fialky

Ačkoliv mírným favoritem utkání je anglický tým, Fiorentina má silné zbraně. Když se podíváme na tabulky EKL, zjistíme, že vévodí těm nejdůležitějším statistikám. Italský celek vstřelil nejvíc gólů ze všech týmů, ve 14 utkáních dokázal vsítit 36 branek. Pro srovnání, Manchester City ve 12 utkáních Ligy mistrů vstřelil gólů 31. Zároveň vedou i v počtu střel a v týmu mají i nejlepšího střelce. Tím je Arthur Cabral se sedmi trefami. Kouamé a Biraghi se pak dělí o prvenství v počtu asistencí, oba jich mají na kontě pět.

I West Ham potřebuje zabrat

Pokud je deváté místo v domácí lize pro Fiorentinu zklamáním, těžko říct, jaká slova hledají pro letošní výsledek v Premier League Kladiváři. Ti nakonec obsadili až 14. místo, když si v 38 zápasech připsali hned 20 porážek. Evropská konferenční liga je tam tím, co alespoň částečně fanouškům i hráčům vynahrazuje zpackanou sezónu. Cestou do svého prvního velkého evropského finále od roku 1976 anglický celek navíc ztratil body pouze po remíze s Gentem, jinak vždy slavil výhru.

I West Ham potřebuje zabrat

Zdroj: violanation

Souček a Coufal znovu doma

Pro českého fanouška bude finále EKL zajímavé nejen tím, že se hraje v Praze. Ve Fiorentině působí Antonín Barák, ve West Hamu zase bývalé slávistické duo Souček a Coufal. Právě by se měl představit v základní sestavě, navíc na hřišti, které důvěrně zná. I na straně Kladivářů je tak motivace enormní. Italům navíc mají co vracet. Obě ze dvou předchozích střetnutí s italskými celky na evropské půdě totiž West Ham prohrál.

Fiorentina –⁠ West Ham kurzy

Kurzy sázkových kanceláří napovídají, že budeme svědky vyrovnaného utkání. Mírným favoritem je West Ham, a to s kurzem 2.59. Na italský celek si můžete vsadit v kurzu 2.73. Pokud věštíte remízu, zde je vypsána hodnota 3.04. Anglickému týmu věří více i sázkaři, téměř polovina sázejících vsadila právě na něj.

Tip redakce: Každý tým dá 1 a více gólů

Fiorentina vstřelila v EKL nejvíce gólů ze všech a má průměr více než 2,5 gólu na utkání. West Ham si také nevede špatně s průměrem lehce přes 2 branky na zápas v soutěži. Přestože finále někdy bývají opatrnější, očekáváme, že střelecké úspěchy uvidíme, a to na obou stranách. V kurzu 1.73 podle nás tento tip stojí za zvážení.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Každý tým dá gól 1.73 1.75

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie