Finsko vs Česko: MS v hokeji U20 zápas o bronz


Češi proti Švédům v semifinále dne 4. ledna odehráli skvělé dvě třetiny. Bohužel, v té poslední se to sesypalo. Švédové nastříleli 3 branky v rychlém sledu a český sen o zlatých medailích se rozplynul. Ani tak ale nemusí Češi odjet domů s prázdnou. Soupeřem je Finsko, které stejně jako Česko dovolilo v semifinále soupeři otočit vývoj zápasu. Utkání Česko vs Finsko začíná 05. 01. od 15:00. Nachystali jsme pro vás analýzu, kurzy a tip na výsledek.

Nejlepší bonusy k zápasu

350Kč + 3.000Kč
Získej bonus

200Kč + 2.000Kč
Získej bonus

300Kč + 50.000Kč
Získej bonus
300Kč + 6.000Kč
Získej bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardních hrách může vzniknout závislost.


Finsko vs Česko: MS v hokeji U20, preview a tip na sázení

  • Finsko mělo oproti Čechům méně odpočinku, zápas proti USA vzal nejen fyzické, ale i psychické síly
  • Češi mají velkou motivaci, bronzové medaile by byly považovány za úspěch
  • Na Česko je kurz 2.98, na remízu 4.33 a na Finsko 2.08
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Česko 2.98 2.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Kde sledovat zápas Finsko vs Česko?

V případě duelu o bronz není ani tak problematická nedostupnost streamu, jako spíše čas konání zápasu. Duel vysílá ČT Sport, takže si utkání lze pustit pohodlně v televizi, na počítači i na telefonu. Divák se může těšit na kvalitní přenos s komentářem Roberta Záruby. Bohužel, zápas začíná dne 05. 01. 2024 už v 15:00. Stejně jako čtvrtfinále nebo semifinále bude tak hokejová podívaná dostupná jen těm, kteří nejsou svazováni náročným pracovním režimem.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Mistrovství světa v hokeji U20 05. ledna 2024, 15:00 Scandinavium, Gothenburg 2.98 vs 2.08 ČT4 Sport

Brankář Kokko nemá dobrá čísla, Finové hodně inkasují v oslabení

Finsko nemá na tomto mistrovství výjimečně kvalitní juniorský výběr. Nemá žádného hráče v TOP 10 kanadského bodování, brankář Niklas Kokko má srovnatelná čísla jako Michael Hrabal, v normální hrací době porazil tým Suomi jen Lotyše. Finové obecně umějí hrát oslabení. To ale neplatí pro partu, kterou do Švédska přivezl kouč Pennanen. Finové dostali v oslabení 5 branek a úspěšnost oslabení mají pouhých 70.59 %. Žádné povzbudivé údaje pro krajinu úřadujících olympijských vítězů. Nezapomeňme ještě na to, že Finové hráli večer před zápasem o bronz náročné semifinále s USA. Prohráli 2:3. Chybí tedy síly fyzické i psychické.

Brankář Kokko nemá dobrá čísla, Finové hodně inkasují v oslabení

Zdroj: iihf

Češi podlehli Finům 10x v řadě

Češi ztratili také dost sil v duelu se Švédskem. Pár hodin odpočinku navíc se ale přece jen počítá. Důležité je také to, že Češi se mohou za tímto zápasem ohlížet smířlivěji. Švédové ve 3. třetině nastříleli 3 branky a Češi pak věděli, že už nemají nárok. Je to něco jiného než u Finů, kteří dostali rozhodující gól v oslabení 3 a půl minuty před koncem. Nesmírně frustrující moment pro seveřany. Statistika pro Čechy nemluví, prohráli s Finskem posledních 10 zápasů v řadě. Ale věříme, že v pátek od 15:00 se bude hrát úplně jiná partie.

Češi podlehli Finům 10x v řadě

Zdroj: hockeyfans

Finsko vs ČR kurzy

Bookmakeři mají dobrý důvod favorizovat Finy. Jedním argumentem je vzájemná bilance, druhým je skutečnost, že Finsko z posledních 5 šampionátů získalo 3 medaile. Proto je na Finy kurz 2.08, zatímco na Čechy je 2.98. Pokud využijete náš Tipsport akční kód a zaregistrujete se u Tipsportu, najdete ještě širší nabídku kurzů. Vsadit můžete s kurzem 1.49 také na to, že gólů padne více než 4.5. S kurzem 2.90 můžete vsadit na gól z hole Jiřího Kulicha. 3.50 odpovídá tomu, že se trefí Šalé, 3.30 je kurz na gól finského kanonýra Jere Lassily.

Tip redakce: vyhraje Česko

Zariskujeme a vsadíme s kurzem 2.98, že to výběr trenéra Augusty zvládne. Cítíme, že na Finech by mohla být znát frustrace ze včerejší porážky s USA, kterou způsobil gól 3 minuty před koncem. Český výběr působí jako dobrá parta, je zde několik skvělých bojovníků, kteří by se mohli v budoucnu stát oporami české reprezentace. Hodně se nám líbí obrana, zejména tři Tomášové: Cibulka, Galvas a Hamara. Vůle přivézt domů medaili bude obrovská. Soudíme, že gólů padne v tomto zápasu hodně – to ostatně bývá v zápasech o 3. místo poměrně běžné. A myslíme, že nakonec se budou radovat Češi.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Česko 2.98 2.00

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, betano, wikipedie