FC Sevilla – AS Řím: Finále Evropské ligy, preview a tip na výsledek


Itálie má letos svého zástupce ve všech třech finále evropských pohárů. A ve všech případech je zástupce Serie A outsiderem. Inter Milán bude hrát finále Ligy mistrů s Manchesterem City, Fiorentina zase nastoupí v posledním zápase Konferenční ligy proti West Hamu. A AS Řím, jemuž se budeme věnovat v této analýze, cestuje na finále Evropské ligy do Budapešti. Jejím soupeřem bude FC Sevilla. Zápas začíná 31. 5. 2023 od 21:00.

FC Sevilla vs AS Řím – Finále Evropské ligy, preview a tip na výsledek

  • Sevillu čeká v La Lize už jen poslední zápas, má jistotu, že nebude lepší než sedmá
  • AS Řím je v Serii A na šestém místě a příští rok si účast v Evropské lize zopakuje
  • Kurz na vítězství Sevilly je na Tipsportu 2.67, na Řím je kurz jen mírně vyšší – 2.94
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Do rozhodnutí vyhraje Sevilla 1.83 1.85

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: FC Sevilla vs AS Řím
  • Soutěž: Evropská liga finále
  • Čas zápasu: 31. 5. 2023, 21:00
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat FC Sevilla vs AS Řím?

Poslední květnový večer roku 2023 bude mít fotbalovou příchuť. Na finále Evropské ligy se může český fanoušek jet podívat i osobně. Není to daleko, hraje se v maďarské Budapešti. Zápas ale lze bez problému sledovat i v televizi. Živý přenos zdarma nabízí ČT Sport. Úvodní výkop je naplánován na středu 31. 5. 2023 od 21:00. Z youtube kanálu španělského klubu FC Sevilla jsme vybrali highlights semifinálové bitvy Los Hispalenses proti Juventusu.

Zápas Datum a čas Kde sledovat
FC Sevilla vs AS Řím 31. 5. 2023, 21:00 ČT Sport

Postup do finále Evropské ligy si Sevilla vybojovala již mnohokrát

Tento pocit hráči Sevilly a fanoušci dobře znají. Postup do finále Evropské ligy si Sevilla vybojovala již mnohokrát. V klubové vitríně si lze prohlédnout 6 trofejí pro vítěze této soutěže. Je to více, než kolikrát Sevilla vyhrála domácí La Ligu nebo ligový pohár. Zkrátka, Evropskou ligu klub ctící červenou a bílou barvu miluje. Letos Sevilla cestou do finále porazila například PSV, Manchester United a Juventus. Nic už pak nevadí, že v domácí lize je to bída, že Sevilla nakonec zřejmě skončí na 10. místě. Případná sedmá trofej z EL klub katapultuje do Ligy mistrů.

Postup do finále Evropské ligy si Sevilla vybojovala již mnohokrát

Zdroj: violanation

Není to letos poprvé, co má AS co dočinění s klubem ze Sevilly

Není to letos poprvé, co má AS co dočinění s klubem ze Sevilly. V základní skupině Evropské ligy narazil klub trénovaný José Mourinhem na Betis. Legendární Joaquín ale na hřišti létal jako čamrda a AS si moc nevěděl rady. Výsledky 2:1 a 1:1 pro Betis způsobily, že AS nakonec postupoval jen z druhého místa. V play-off prokázalo AS velkou vůli po vítězství. Proti Salzburgu i proti Feyenoordu obracel klub nepříznivý stav dvojzápasu. Proti nizozemskému mužstvu nakonec El Shaarawy a spol. postoupili až po prodloužení. Finále je pro fanoušky satisfakcí, sezóna v Serii A se tak moc nepovedla.

Není to letos poprvé, co má AS co dočinění s klubem ze Sevilly

Zdroj: violanation

Kurzy FC Sevilla vs AS Řím

Favorit utkání opravdu není jasný. Bookmakeři se ale mírně přiklánějí k Seville. Na Španěly je kurz 2.71 a na výhru hostí 2.93. Nerozhodný výsledek má nebývale nízký kurz 2.80. Fortuna to vidí podobně. Vítězství Sevilly má kurz 2.70, remíza 3.05 a úspěch AS Řím 2.95. Tipéři mohou využít také netradiční sázky na to, že nepadne žádný gól mezi 1. a 15. minutou. Kurz je 1.21. Že diváci v Budapešti uvidí za 90 minut více než 1.5 gólů, na to je kurz 1.50.

Tip redakce: Do rozhodnutí vyhraje Sevilla

Jeden z našich typů je, že utkání skončí remízou. Ve finále evropského poháru u dvou velmi defenzivně laděných týmů je to celkem pravděpodobné. Nemyslíme si, že by třeba takový José Mourinho svým svěřencům před zápasem radil, aby na soupeře vlítli, do 20 minut dali 3 branky a pak to v klidu v obraně zabetonovali. Další naší prognózou je, že titul získá Sevilla. Při cestě do finále zdolala těžší soupeře – třeba Juventus či Manchester United. Při pohledu do Španělska se zdá, že Sevilla závěr sezóny napůl vypustila, aby se soustředila na tento večer.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Do rozhodnutí vyhraje Sevilla 1.83 1.85

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie