Exhibice boxu – Jake Paul vs Anderson Silva


Uprostřed pouště, v arizonské Desert Diamond Area, dojde k zajímavému boxerskému souboji. 30. října 2022 se zde střetne Jake paul s Andersonem Silvou. Na jedné straně je drzý mladý youtuber, na straně druhé brazilský veterán smíšených bojových umění. Věkový rozdíl mezi oběma aktéry zápasu je 22 let. Zápas přitahuje pozornost sázkařů, kteří jen na Tipsportu už do hry vložili přes 2 miliony korun v sázkách. Mnohonásobně více pak sázejí lidé v USA, kde se tento souboj těší velké pozornosti. Zápas začne v noci mezi sobotou a nedělí ve 3 ráno.

Exhibice boxu – Jake Paul vs Anderson Silva

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvítězí Jake Paul 1.40 1.53

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Jake Paul vs Anderson Silva
  • Soutěž: Box
  • Čas zápasu: 30. 10. 2022, 3:00

Jake Paul je klasickým příkladem kontroverzní celebrity

Jake Paul je klasickým příkladem kontroverzní celebrity, která vstoupila do světa bojových sportů, aby rozdělila diváckou obec na dva tábory. Jedni ho milují, druzí nesnáší. Těch druhých bude mnohem více. Jake Paul totiž začal kariéru jako youtuber, kde si zakládal na tom, aby co nejvíce šokoval a udělal si co nejvíc odpůrců. Bylo mu 17 let. Rapoval, žvanil o hloupostech, vtipkoval a urážel. Děti jej ale milovaly, a tak dostal nabídku od kanálu Disney Channel. Ze seriálu Bizaardvark byl pak vyhozen. Následovalo krátké období hudební kariéry a vztah s youtuberkou Erikou Costell. A pak již rovnýma nohama do boxu.

Jake Paul je klasickým příkladem kontroverzní celebrity

Jake Paul vážně bojovat umí

Námluvy mezi Jakem Paulem a světem bojových umění jsou pro ortodoxní příznivce tohoto sportu nepochopitelné. Ale dávají perfektní smysl. Sport tak přitáhne k obrazovkám spoustu nových fanoušků. To je hlavní motivace. Že si někteří stárnoucí bojovníci mohou spravit ego, to už je příjemný bonus navíc. Jenže zrovna Jake Paul vážně bojovat umí. Už ve své premiéře porazil Dejiho Olatunjiho na TKO. Poté porazil kolegu youtubera a pak bývalého basketbalistu. Následně již Jake Paul získával body proti profíkům. 28. března 2021 porazil bývalého šampiona Bellatoru a ONE Bena Askrena. A poté dvakrát zesměšnil Tyrona Woodleyho, který byl šampionem welterové váhy v samotném UFC. Je tedy na čase začít brát Jakea Paula vážně.

Anderson Silva je legenda MMA

Anderson Silva je legenda MMA. Byl nejdéle vládnoucím šampionem za celou dobu existence UFC a zároveň nejvíckrát úspěšně obhájil titul. Ve své kariéře porazil všechna velká jména své doby – Sonnena, Belforta, Griffina či Okamiho. Vítězná bilance v jednu chvíli činila 17 výher v řadě. Silva oslňoval pestrou technikou, obrovskou rychlostí jak v úderech, tak v pohybu, vynikajícím brazilským jiu-jitsem. Skoro na den přesně před 10 lety porazil Stephana Bonnera. To byl poslední, sedmnáctý korálek na jeho vítězné šňůře. Možná je škoda, že v ten okamžik Brazilec neukončil kariéru. V tu chvíli mu bylo 37 let – dobrý věk na to jít do MMA důchodu. Od té doby totiž Brazilec úspěšně boří pomník, který si sám vystavil. Nastupující generace MMA si z Andersona Silvy udělala boxovací pytel. V roce 2013 2x zvítězil Weidman. Poté slavili výhru nad legendou Diaz, Bisping a Cornier. V případě duelu s Diazem navíc vyšlo na světlo, že Brazilec užívá zakázané látky – anabolické steroidy drostanolon a androsteron. Svůj poslední úspěch zaznamenal Silva nad Derekem Brunsonem, kdy ale měl jen lehce navrch. To byl rok 2017. Adesanya, Cannonier a Hall ale zase rodáka ze São Paula přemohli. Nyní je Andersonovi 47 let, za posledních 10 let vyhrál jen jednou. V této situaci přijal výzvu utkat se s youtuberem Jakem Paulem.

Anderson Silva je legenda MMA

Tip redakce: Zvítězí Jake Paul

Většinou od boxerů a MMA bojovníků slyšíme před zápasem, že jsou v té nejlepší kondici a odhodlaní dát do zápasu vše. Silva Anderson ale bez vytáček přiznává, že je na tom zle. Vyšlo najevo, že při tréninku se sparingpartnerem dostal 2x knock out. To o něčem svědčí. Jake Paul opravdu nebude příjemný soupeř, protože vlastně jde o dosud neporaženého bojovníka. Jeho motivace je velká, zatím neměl soupeře, který by ho v jakémkoliv aspektu boje překonal. Podle nás to nebude zřejmě ani stárnoucí Silva. Ten si do tohoto souboje jde podle nás jen pro peníze.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Zvítězí Jake Paul 1.40 1.53

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓