Evropská Liga – West Ham – Lyon


West Ham se ve čtvrtfinále Evropské ligy utká s francouzským Lyonem. První utkání čtvrtfinále evropské ligy se uskuteční 7.4.2022 na londýnském stadionu a další zápas odvetný bude probíhat 14.4.2022 na Grand Stade de Lyon. Tyto dva týmy proti sobě budou stát v evropské soutěži poprvé. Oba týmy dokázaly své kvality již v osmifinále, kde porazily bývalé vítěze ligy. V případě postupu do semifinále se postupující tým v dalším zápase utká s Barcelonou nebo Frankfurtem. Který z týmů má větší šanci na získání postupu a jaký je náš tajný tip na favorita?

Evropská Liga - West Ham – Lyon

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Kdo postoupí – West Ham 1.70 1.84

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: West Ham – Lyon
  • Soutěž: Europa League
  • Čas zápasu: 7. 04. 2022, 21:00

West Ham se nebojí žádného soupeře prohlásil Declan Rice

West Ham se nebojí žádného soupeře prohlásil Declan Rice pro anglický server standard.co.uk. Po svržení Sevilly a dosažení postupu do čtvrtfinále se hráči anglického týmu vidí už v semifinále s Barcou či Frankfurtem. Pravdou je, že West Ham překvapil svým postupem do čtvrtfinále nejednoho fanouška francouzské Sevilly. Obrana týmu je pevná a výkon anglického týmu je vnímán jako konzistentní. V Premier League si tým West Hamu aktuálně drží 6. příčku, zatímco Lyon ve francouzské lize až 10. příčku, a i to je nutné vzít v potaz.

Porážka Sevilly dodala West Hamu sebevědomí a je zřejmé že pro postup do semifinále udělají víc než jen to, co bude v jejich silách. S předními hráči v čele jako je např. Tomáš Souček, který se zasloužil o postup do čtvrtfinále, již zmíněný nebojácný Declan Rice budou pro Lyon pořádnou výzvou. Souček také prohlásil, že po svržení Sevilly anglický tým už porazí kohokoliv. Je zřejmé, že Angličani s prohrou rozhodně nepočítají.

West Ham se nebojí žádného soupeře prohlásil Declan Rice

Lyon své šance na vítězství nevidí až tak růžově

Lyon své šance na vítězství nevidí až tak růžově jako hráči West Hamu. Ačkoliv porazili v základní skupině Spartu a vyřadili Porto po remíze 1:1, necítí se být favoritem. Prohlásil to sám generální manažer Lyon Vincent, který v rozhovoru pro RMC sport řekl, že West Ham bude silný soupeř a pro Lyon výzva. Ale šance na remízu až tak černě nevidí. Lyon je ve francouzské lize až na 10. příčce – West Ham na PL na 6. místě. Navíc West Ham porazil Sevillu, která obsazuje v nejvyšší španělské lize 2. příčku. Už jen z toho vychází, že Lyon bude muset o postup pořádně zabojovat.

Lyon své šance na vítězství nevidí až tak růžově

Lyon v poslední sezóně nepředvádí zrovna vyrovnané výsledky, a protože West Ham má velmi silné hráče, kteří dokázali vyřadit jednoho z největších a nejsilnějších protivníků, Lyon bude muset rozhodně přidat a posílit obranu, kterou bude ve čtvrtečním utkání rozhodně potřebovat.

Tip redakce

Vzhledem k celkovým výsledkům a výkonu obou týmů v letošní sezóně i s přihlédnutím k výsledkům v aktuální soutěži sázíme na postup West Hamu s kurzem 1.70 u Tipsportu a 1.84 u Fortuny. West Ham má sice nabitý program a může působit trochu vyčerpaně. Ovšem postup do semifinále si rozhodně ujít nenechá. Lyon má slabou obranu a jeho výsledky v letošní sezóně nejsou úplně nejlepší. Zároveň obsazuje až 10. příčku v nižší lize než West Ham. A na výhodu pro domácí hráče také nesmíme zapomenout. Atmosféra londýnského stadionu bude závislá na jejich výkonu, a to bude pro hráče West Hamu maximální „doping“.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Kdo postoupí – West Ham 1.70 1.84

Kurzy spoločností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓