Evropská liga – Šeriff Tiraspol vs Manchester United


Manchester United i se svou novou posilou Antonym prohrál první zápas Evropské ligy doma se San Sebastianem. Porážce 0:1 nezabránil dokonce ani portugalský fenomén Ronaldo. Utkání rozhodl z pokutového kopu Méndez. Rudí ďáblové nyní musí zabrat na hřišti Šeriffu Tiraspol. Moldavský celek, který přišel o Ligu mistrů kvůli nezvládnutému dvojzápasu s Plzní, zahájil soutěž výhrou na hřišti Omonie Nikósie. Na stanici Sport2 lze duel Šeriff Tiraspol – Manchester United ve čtvrtek 15. září od 18:45 sledovat. My poradíme, na co vsadit.

Evropská liga – Šeriff Tiraspol vs Manchester United

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet rohů Šeriff Tiraspol – více než 2.5 2.59 Není vypsáno

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Šeriff Tiraspol vs Manchester United
  • Soutěž: Evropská liga
  • Čas zápasu: 15. 9. od 18:45

Šeriff loni šokoval Evropu

Šeriff loni šokoval Evropu. Neznámý moldavský klub porazil Real Madrid na Santiago Bérnabeu 1:2. Tento výsledek rezonoval všemi sportovními médii. Už málokterý fotbalový příznivec ví, jaké byly další osudy klubu z Podněstří ve fotbalové Evropě. Výhra nad Bílým baletem nebyl ojedinělý výkřik – Tiraspol k tomu přidal vítězství a remízu nad Šachťarem Doněck a v tabulce Ligy mistrů skončil třetí. Zahrál si tedy v Evropě i na jaře, kde s Bragou hrál dvojzápas 0:2 a 2:0. Postup do čtvrtfinále byl blízko, rozhodovaly až pokutové kopy, kdy nakonec se radovali Portugalci.

Šeriff loni šokoval Evropu

Letos je Šeriff výrazně oslaben, odešla většina hrdinů loňského evropského tažení. Zmizel šikovný Traoré, který odešel do Ferencvárose, autor rozhodujícího gólu proti Realu Thill i trenér Vernydub, který před fotbalovou kariérou upřednostnil pomoc své vlasti ve válce proti Ukrajině. Šeriff sice podlehl v dvojzápase Viktorii Plzeň, ale následně uspěl proti Pyuniku Jerevan. Tentokrát penaltovou loterii zvládl. A v Evropské lize se uvedl jasným vítězstvím 3:0 na Kypru. V moldavské lize je Šeriff suverénem, i když zde je samozřejmě konkurence podstatně slabší.

Na Manchester United se už od loňské sezóny nelehce sází

Na Manchester United se už od loňské sezóny nelehce sází. Tento klub je samé překvapení. V anglické lize je schopen prohrát doma s Brightonem a vzápětí dostat 4:0 na Brentfordu, aby vzápětí vyhrál nad anglickým vicemistrem Liverpoolem. Přijde série 4 výher v řadě za sebou a fanoušek už má pocit, že trenér Ten Hag určil správný směr.

Na Manchester United se už od loňské sezóny nelehce sází

Součástí strategie je zjevně i to, že v základní sestavě není kritizovaný kapitán Harry Maguire a hvězdný Cristiano Ronaldo. Proti San Sebastianu v evropské lize si ti dva zahráli celých 90 minut a rázem z toho byla prohra 0:1. Je možné, že Rudí ďáblové neberou Evropskou ligu tak vážně – je to pořád jen chudší příbuzný Evropské ligy. Přesto fanoušci čekají, že na půdě záludného Tiraspolu budou United brát výhru. Jinak hrozí, že před 3. kolem soutěže bude mít anglický velkoklub ztrátu 6 bodů na 1. i 2. místo.

Tip redakce: Počet rohů Šeriffu Tiraspol v zápase – více než 2.5

Tato sázka je v podstatě tipem na to, že domácí Šeriff se slavného soupeře nezalekne a nezaparkuje před svým brankářem autobus. Tento styl není Šeriffu vlastní, nedělali to loni proti Realu Madrid či Juventusu a nehrají tak ani letos. Šeriff hraje před domácím publikem a ví, že ve hře směrem dopředu má tu největší sílu. Zatím ve všech zápasech měl moldavský celek vyšší počet rohových kopů – 10 proti Mariboru, 5 proti Plzni. Dokonce i výsledek 0:0 proti Pjuniku, který evokuje fotbalovou nudu, se zrodil po ofenzivně laděném výkonu, kdy rohových kopů bylo nakonec 8. Manchester United zatím působí, jako by jej Evropská liga tak moc nezajímala. I tak věříme, že v Moldavsku ten Hagovi svěřenci vyhrají, sázky na tento výsledek se ale dnes raději zdržíme.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Počet rohů Šeriff Tiraspol – více než 2.5 2.59 Není vypsáno

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓