Evropská liga – Lyon – West Ham

První zápas West Ham – Lyon se odehrál 7.4.2022 a skončil nerozhodně, další zápas Lyon – West Ham odvetné utkání se bude hrát 14.4.2022 na Grand Stade de Lyon. Dva týmy, které dokázaly vyřadit loňské vítěze Evropské ligy mají velmi vyrovnané síly. Kdo je horkým kandidátem na postup do semifinále a na koho sází sázkové kanceláře?

Lyonu se v posledních zápasech ve francouzské lize moc nedaří

Ačkoliv se Lyonu v posledních zápasech ve francouzské lize moc nedaří, v prvním utkání s West Hamem na londýnském stadioně ubránili remízu a neodešli s prohrou. Tým Lyonu se aktuálně nachází na 9. příčce francouzské ligy a necítí se být favoritem. Ovšem v prvním utkání Lyon ukázal, že má silnou obranu a díky červené kartě, kterou hned v prvním poločase dostal Beka Cresswell za faul Dembélého, hráči do druhého poločasu vstoupili s nulovým skóre. Až v druhém poločase konkrétně v 52 minutě se podařilo West Hamu dát Lyonu první gól, a to v oslabení 10 hráčů, což byla zásadní chyba Lyonu, že si je nechali takto utéct.

Následně vyrovnal scóre Ndombélé a zápas skončil remízou 1:1. Lyon v EL zatím neprohrál jediný zápas a dokázal si i zde udržet své skóre. Ovšem složení týmu West Hamu bylo v oslabení, a i přesto se dokázali dostat přes obranu Lyonu a vstřelit branku. Další zápas Lyon čeká 14.4.2022 na domácí půdě, bude tedy ve výhodě a určitě udělá maximum proto, aby své fandy nezklamal a v EL si udržel své skóre neporaženého soupeře. Jak se to hráčům trenéra Petera Bosze podaří si ještě chvilku počkáme.

West Ham hrál celý druhý poločas v oslabení

West Ham hrál celý druhý poločas v oslabení 10 hráčů, a i přesto první utkání v druhém poločase dokázal ubránit. Ačkoliv se zdálo, že Angličani na domácí půdě budou favority, hráči Lyonu ukázali své kvality. West Ham se v 52 minutě dokázal dostat i v oslabení do vedení, ale dlouho se na špičce neudrželi a po 15 minutách Ndombélé skóre vyrovnal.

West Ham se do čtvrtfinále dostal přes Sevillu a sebevědomí hráčů vzrostlo. Před prvním utkáním se nechali přední hráči West Hamu slyšet, že se žádného soupeře nebojí. Ovšem v prvním utkání nedokázali slabší Lyon porazit a odešli s remízou, a to i přesto, že měli domácí výhodu. Jak si s Lyonem poradí na stadionu Grand Stade de Lyon, kde podpora domácího týmu bude obrovská? West Ham je zkušený tým, který je horkým favoritem na postup a pokud nepřecení své síly, věříme, že odvetné utkání i na půdě protihráče může zvládnout a postup do semifinále získat.

Tip redakce

Vzhledem k velké motivaci obou týmu i jejich vyrovnané hře bude aktuálně velmi těžké předpokládat, kdo z těchto dvou týmů postoupí. Lyon ukázal, že dokáže posílit obranu ve chvíli, kdy mu jde o postup. Hráči West Hamu v odvetném utkání budou navíc hrát na domácí půdě Lyonu a budou tedy v nevýhodě. Náš Tip je, že každý tým dá v zápase 1 a více gólů s kurzem Tipsport 1.69 a Fortuna 1.71.