Evropská liga – Barcelona – Frankfurt

Odvetné utkání Barcelony s Frankfurtem startuje 14.4.2022 na Camp Nou ve španělské Barceloně. Po prvním utkání je stav 1:1. Remíza byla pro mnohé fanoušky Barcy velkým překvapením. Už před prvním utkáním bylo zřejmé, že Frankfurt si nenechá postup do semifinále ujít a v prvním utkání potvrdil své kvality. Jaké jsou vyhlídky na postup těchto dvou týmů a koho preferují sázkové kanceláře?

Barcelona podcenila obranu Frankfurtu

V prvním zápase jednoznačně Barcelona podcenila obranu Frankfurtu a celý první poločas se vedl v umírněné atmosféře. Ačkoliv Barcelona byla v převaze, co se týče držení míče, Frankfurt dokázal, že mu obrana nedělá potíže. Barcelona v druhém poločase začala ztrácet po střele Knauffa a Frankfurt se ujal vedení. Ačkoliv Torres skóre dokázal vyrovnat na víc se Barcelona v prvním utkání nezmohla a zápas skončil plichtou. Zklamání nebo taktika?

Barcelona je hlavním kandidátem na vítěze Evropské ligy, a i trenér Xavier Hernández nepočítá s jiným výsledkem. Pokud na domácí půdě Barca dokáže lépe využít své šance při držení míče a skórovat, má velké šance v dalším utkání s Frankfurtem vyhrát. Frankfurt ovšem nebude vůbec jednoduchý protivník. Složení týmu Barcelony i Frankfurtu je poměrně vyrovnané a oba týmy chtějí postoupit dál. Barcelona si i po remíze v prvním utkání připisuje další zápas bez porážky a pokračuje tak ve své neporazitelné sérii 14 utkáním bez prohry.

Eintracht Frankfurt udeřil na začátku druhého poločasu

Eintracht Frankfurt v prvním utkání s Barcou udeřil na začátku druhého poločasu a ukázal, že si rozhodně postup do semifinále nenechá vzít. Knauffův gól byl jeho první v Evropě a ve 20 letech se stal druhým nejmladším střelcem Frankfurtu v EL. Už do prvního zápasu německý tým vstupoval s tím, že jejich postup do semifinále není nemožný a podle toho také vypadala hra. Hráči německého týmu se dokáží velmi rychle pohybovat po celé ploše hřiště a jejich blesková hra může způsobit hráčům Barcy nemalé potíže.

Eintracht Frankfurt není hlavním favoritem na vítěze Evropské ligy i přesto dokázal na domácí půdě skórovat a udržet následně s Barcelonou krok. Zda to byla příprava týmu na tento těžký zápas nebo mu pomohla domácí atmosféra a vyprodaný stadion poznáme až v dalším zápase s Barcou 14.4.2022 tentokrát na španělské straně. Jak si hráči Frankfurtu poradí s hlavním favoritem Barcelonou a kdo postoupí je zatím ve hvězdách.

Tip redakce

Barcelona od vyřazení z ligy mistrů ukazuje skvělé výkony v Evropské lize a aktuálně ze 14 zápasů ani jeden neprohrála. Tým Xaviho Hernándéze je ve skvělé kondici a není tedy pochyb o tom, že prohra by pro Barcelonu byla velkou ránou. Frankfurt hostil v prvním zápase Barcelonu a měl tedy výhodu, kterou zdá se využil, ale nedokázal přetočit ve výhru. Ačkoliv hráči jsou jak střely a dokáží se bleskově pohybovat po hřišti, Barcelona pro výhru udělá vše. Tým je ve skvělé kondici a vypadá to, že se v lize umístí na 2. místě, což by byl v letošní sezóně pro Barcelonu velký úspěch. Tipujeme, že postoupí Barcelona s kurzem u Tipsportu 1.42 a u Fortuny 1.42.