Evropská konferenční liga (kvalifikace) – West Ham vs Viborg


Po loňském poměrně úspěšném tažení Evropskou ligou se musí nyní West Ham smířit se sestupem o úroveň níže. Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a jejich spoluhráče čeká letos „pouze“ Konferenční liga. A to ještě jen možná. Nejdříve totiž musí Kladiváři porazit v kvalifikaci Viborg. West Ham se utká s dánským soupeřem v klasicky ve dvou zápasech doma a venku. Online stream prvního utkání můžete sledovat 18. 8. od 20:45. První zápas se hraje v Londýně.

Evropská konferenční liga (kvalifikace) – West Ham vs Viborg

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje West Ham s handicapem -1.5 1.76 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: West Ham vs Viborg
  • Soutěž: Evropská konferenční liga (kvalifikace)
  • Čas zápasu: 18.08 2022, 20:45

West Ham v Anglii považovaný za průměrný tým

Z dlouhodobého hlediska je West Ham v Anglii považovaný za průměrný tým. Jen v Londýně, kde klub sídlí, byste napočítali tři bohatší a úspěšnější rivaly – Tottenham, Arsenal a Chelsea. Poslední dva ročníky se ale Kladivářům i s přispěním Čechů Součka a Coufala podařily. Loni klub reprezentoval anglický fotbal velmi důstojně i v Evropské lize. Nakonec vlastně West Ham zůstal společně s Manchesterem City a Leicesterem v Konferenční lize posledním zástupcem Premier league v pohárové Evropě. V semifinále tehdy podlehl Frankfurtu, pozdějšímu vítězi Evropské ligy. Ale letos to taková sláva nebude. V ligovém ročníku se West Hamu vůbec nepodařil závěr. Na začátku jara sice londýnský klub toužil po první čtyřce zaručující účast v Lize mistrů, ale nakonec z toho bylo až 7. místo. To přináší jen účast v kvalifikační části Evropské konferenční ligy.

West Ham v Anglii považovaný za průměrný tým

Otázka je, jakou prioritu dá trenér Moyes a vedení klubu této soutěži. Anglické týmy samozřejmě vysoce uznávají Champions league a v poslední době přijaly i institut Evropské ligy. Ale Konferenční liga je z pohledu Angličanů podřadná soutěž. Stačí se podívat, jak to loni odflákl Tottenham. Trochu jiným případem je Leicester, který došel až do semifinále. Zde ale může fungovat opačný přístup provinčního týmu, který přece jen bere Konferenční ligu jako zajímavou příležitost. West Ham trochu překvapivě platil v letní pauze za jeden z nejvíce utrácejících klubů v Evropě. Klub prodal jediného hráče, obránce Issu Diopa. Naopak přivedl posily za více než 110 milionů Eur. Nejsou to ale žádné hvězdy. Nejznámějším jménem je asi útočník Scamacca ze Sassuola.

Obránce Aguerda z Rennes nebo křídelníka Corneta z Burnley asi budou znát jen ti největší fotbaloví fanatici. Tomáši Součkovi bude dělat konkurenci ve středu zálohy Flynn Downes, jenž přišel ze Swansea. První zápas posílená West Ham sestava prohrála. Jenže to asi není moc divu – soupeřem byl Manchester City v čele se svou novou akvizicí Haalandem.

Viborg není pro fotbalové fanoušky příliš známý pojem

Viborg není pro fotbalové fanoušky příliš známý pojem. Na úvod je nutné upřesnit, že jde o tým z města, které se píše s měkkým I. Nejde tedy o Vyborg, který leží v Rusku, kde si o pohárové Evropě mohou nějaký čas nechat jen zdát. Viborg je městečko na severu Dánska, jež bylo založeno už v 8. století. Populací se dá srovnat s moravským Přerovem. Viborg je klub na vzestupu. V sezóně 2020-21 ještě hrál druhou nejvyšší dánskou soutěž. V loňském ročníku těsně unikl postupu do nadstavby, kterou hrají nejlepší týmy země. Jenže v Dánsku hrají nadstavbu i kluby z dolní poloviny tabulky. Aby to bylo pro tato mužstva zajímavé, tak je vítěz této skupiny odměněn vstupenkou do kvalifikace Evropské konferenční ligy. A to se právě podařilo Viborgu.

Viborg není pro fotbalové fanoušky příliš známý pojem

Viborg sestava obsahuje jméno Jana Žambůrka. 21letý záložník je odchovancem Slavie. Jméno si ale udělal v Brentfordu, kde ještě před postupem tohoto týmu do Premier league odehrál 23 utkání. Obecně tento provinční dánský klub razí heslo mládí vpřed. Mezi hráči se objevují reprezentanti juniorských výběrů dánské reprezentace. Viborg je silný doma. V letošní sezóně porazil silné týmy AaB a FC Kodaň. Jenže Viborg další zápas pak ztratil venku proti AGF a pak ještě Nordsjællandu, takže v tabulce je až 9.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje West Ham s handicapem -1.5 1.76 1.62

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

West Ham vs Viborg tiket

Tip redakce: West Ham United vyhraje s handicapem -1.5

Londýnský klub vyzve soupeře velmi průměrné úrovně. Viborg nebyl v minulé sezóně mezi nejlepšími týmy své země, do Konferenční ligy se dostal spíše díky tomu, že využil zvláštnosti dánského ligového systému. Klub nemá zkušenosti z pohárové Evropy. Jeho největší zbraní je přítomnost mnoha mladíků, kteří budou určitě hodně motivovaní se ukázat. To by ale na West Ham, jenž loni porazil v pohárové Evropě mnoho soupeřů, nemělo stačit. Domácí tento zápas vyhrají nejméně o 2 góly. To aby si zajistili klid pro West Ham další zápas venku, tedy v Dánsku.