Euro Hockey Tour – Česko vs Švédsko analýza


Karjala Cup sice neodmyslitelně patří k Finsku, ale úvodní utkání tohoto turnaje hostí České Budějovice. Hokejová reprezentace otevírá novou sezónu, ve čtvrtek 10. listopadu změří síly se Švédskem. Česko vs Švédsko živý přenos zdarma nabídne Česká televize, která už je léta spolehlivou jistotou co se týče reprezentačního hokeje. Není to ale jediná alternativa. Live stream zdarma zápasu Česko vs Švédsko nabízí i sázková kancelář Tipsport. Dnes představíme kurzové příležitosti, které Tipsport i Fortuna nabízí. Zápas začíná ve čtvrtek 10.11.2022 od 18:30.

Euro Hockey Tour – Česko vs Švédsko analýza

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 6.5 gólů 1.32 1.30

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Česko vs Švédsko
  • Soutěž: Euro Hockey Tour
  • Čas zápasu: 10. 11. od 18:30

Jalonen a jeho tým chtějí navázat na úspěšnou minulou sezónu

Trenér Kari Jalonen a jeho tým chtějí navázat na úspěšnou minulou sezónu. Tu korunoval bronzový triumf na šampionátu v Rize. Z mužů, kteří z Pobaltí přivezli po letech čekání medaile, je ale v nominaci málokdo. Pochopitelně, většina borců, jako Pastrňák nebo Hertl, se po MS vrátili ke svým klubovým povinnostem v NHL. Jiní borci, Blümel, Jiříček nebo Krejčí, vyměnili extraligový led za zámořská kluziště. Někteří se vydali opačným směrem, ale Dominika Simona asi po incidentu na MS jen tak někdo do reprezentace nominovat nebude.

Jalonen a jeho tým chtějí navázat na úspěšnou minulou sezónu

Zbývá tedy jen několik jedinců. V bráně by se mohla objevit dvojka z Rigy, výborný Marek Langhamer. Obranu vyztuží už zkušený David Sklenička. V útoku se představí Jalonenův oblíbenec Jiří Černoch. A nebude chybět ani nezmar Roman Červenka. Do národního týmu se po dlouhé době vrací Filip Chlapík, mnohým ale budou chybět vítkovičtí hráči, již hrají v lize skvěle. Nejvíce se skloňuje jméno útočníka Lakatoše.

Švédové loni na Euro Hockey Tour vyhráli

Švédové loni na Euro Hockey Tour vyhráli, poprvé po 6 letech. Že by se kvůli tomu ale mezi Malmö a Luleou bouchaly láhve šampaňského, to se nestalo. Reprezentační hokej nemá ve Švédsku tak velkou sledovanost. Nejvíce diváky zajímá MS. A zde jsou Tre Kronor trochu v krizi. Od MS 2018, které vyhráli, medaili nepřivezli. Švédům se moc nedaří ani v zámoří. Jistě, Karlsson nebo Forsberg jsou velké persony. Ale žlutomodří už nemají v NHL tolik hvězd jako v době Sundina, Forsberga a Alfredssona, či později Sedinů, Lundquista a Zetterberga. Národní tým je už léta dost podobný. Pořád jezdí Linus Johansson, Joel Persson či Pudas. Posilami mohou být brankář Marcus Högberg či obránce Folin, oba borci se zkušenostmi z NHL. Jinak ale nic překvapivého. Koučem je také pořád stejný muž – Johan Garpenlöv, jenž předloni nepostoupil s týmem ani do čtvrtfinále MS.

Švédové loni na Euro Hockey Tour vyhráli

Česko vs Švédsko kurzy

Kurzy na vítěze zápasu mírně, ale opravdu jen mírně favorizují Česko. Že uspěje Jalonenův výběr, tomu přísluší kurz 2.37. Tipsport kurz na výhru Švédů je stanoven na 2.50. Na vítěze bychom si ale netroufali sázet, i když v Českých Budějovicích bude mít národní tým s kapitánem Romanem Červenkou úžasnou kulisu. Zajímavě se jeví sázka na to, že tým Česka vyhraje alespoň 1 třetinu – 1.32. Se Švédy je to vždy nahoru dolů, může se klidně stát, že po první třetině budou Češi prohrávat 0:2, ve 2. části naopak sníží, a ve třetí třetině to pak může skončit jakkoliv. Nakonec ale zvolíme kurz z kategorie počtu gólů v zápasu.

Česko vs Švédsko kurzy

Tip redakce: Padne méně než 6.5 gólů

1.32 na to, že padne méně než 6.5 gólů určitě není vysoký kurz. Ale u některých zápasů se sázkař zkrátka musí držet při zemi. Toto je podle nás jeden z nich – Česko proti Švédsku, to bývá vždy nečitelné. Často české hokejisty Švédové zesměšní, mnohokrát je také porazili v důležitém zápase typu čtvrtfinále MS. Ale například loni na MS 2021 Češi vyhráli v základní skupině 4:2; a loni na EHT žlutomodří schytali od Jalonenova výběru debakl 9:3.Většinou ale v utkání Švédsko vs Česko platí, že defenzíva seveřanů pečlivě hlídá prostor kolem modré čáry. Útočníci pak podnikají ojedinělé, zato ale efektivní výpady na českého brankáře. Utkání se odvíjí ve středním pásmu a gólů tudíž moc nepadá. To je důvod, proč sázíme na menší počet branek.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Padne méně než 6.5 gólů 1.32 1.30

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓