Ivan Buchinger vs Losene Keita – Oktagon 33 analýza


Oktagon 33 je revolučním počinem. Populární festival bojových sportů založený dvojicí Novotný – Neruda se poprvé stěhuje za hranice Česka a Slovenska. Nyní se kvalitním MMA budou těšit diváci v Německu, konkrétně ve Frankfurtu nad Mohanem. Odpovídá tomu i program, kde prim hrají němečtí tvrdí borci. Ale závěr večera 4. června ve Festhalle Messe Frankfurt bude patřit rodinnému stříbru Oktagonu – Ivanu Buchingerovi. Slovenská legenda bude hájit titul v lehké váze proti nevypočitatelnému Losene Keitovi z Belgie. Zápasit se začne někdy kolem 23:00 a v pohotovosti jsou kurzy na Tipsport i na Fortuně. Tipsport nabízí vstupní bonus 500 Kč pro nové hráče.

Buchinger vs Keita Oktagon

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Ivan Buchinger 1.45 1.50
  • Zápas: Buchinger vs Keita
  • Soutěž: Oktagon 33
  • Čas zápasu: 04.06.2022 18:00

Ivan Buchinger znamená pro slovenskou MMA totéž, co Vémola pro českou

Ivan Buchinger znamená pro slovenskou MMA totéž, co Vémola pro českou. Možná více, pokud dáme za pravdu zlým jazykům, že Vémola se v posledních letech stal parodií sebe sama. Ivanu Buchingerovi je 36 let, ví tedy, že vrchol kariéry už má za sebou. Důsledně ale o sebe dbá a pečlivě vybírá, do kterých zápasů jít a do kterých ne. Za poslední dva kalendářní roky nastoupil jen 2x. Jeho soupeři zasluhují respekt – spolehlivý Rony Paradeiser a vyhlášený zemař Vojto Barborík. Oba těžké soupeře Buchinger porazil. Rodák z Gabčíkova si troufal i na nejtvrdšího borce z Oktagonu Davida Kozmu. Celá Ostrava se těšila na 4. prosince na titulovou bitvu. Ale Buchingerovi se vykloubilo koleno.

Ivan Buchinger

Buki zaslouží respekt, že se ani v pokročilém věku nevyhýbá elitním soupeřům. A že tyto duely pořád vyhrává. Už není tak rychlý, jak býval, pořád ale uplatňuje své přednosti. Je to stará škola, která preferuje boj na zemi ve stylu řecko-římského zápasu. Dvě třetiny zápasů ukončuje donucením (submisí). Pořád ale umí překvapovat. Vojto Barborík koukal, jaký fantastický box na něj 11. září 2021 Buki vytáhl. 5kolový duel tehdy dospěl k bodovému vyústění a Buchinger získal titul v pérové váze.

Ivan Buchinger je sběratel pásů. Kromě zmíněného pásu v pérové váze také kraluje váze lehké. Tento tiul bude obhajovat právě proti Keitovi. Dříve získal cenné trofeje například v M-1 Global, kde se také stal šampionem v muší váze. O titul bojoval také v největší evropské organizaci KSW nebo v XFN. Je jediným Slovákem v historii, který zápasil s ikonickým Conorem McGregorem. V prosinci 2012 Buchinger v Cage Warriors se slavným Irem těsně prohrál. Bylo to krátce před McGregorovým startem v UFC.

Výbušný, tvrdý, nevyzpytatelný – to je Losene Keita

Výbušný, tvrdý, nevyzpytatelný – to je Losene Keita přezdívaný Black Panther. Zahraničním bojovníkům v Oktagonu vždy trochu trvá, než si získají u českého a slovenského publika respekt. Keita je jeden z těch, kteří ten respekt mají. Do zápasu jde naplno a snaží se jej ukončit ideálně v prvním kole. Žádné taktizování, žádné krytí, zkrátka energie, důraz a dravost. Tohle má rád každý fanoušek MMA.

Výbušný, tvrdý, nevyzpytatelný – to je Losene Keita

Je jasné, kde jsou slabiny tohoto systému. Napálit to na začátku znamená pořádně se vyždímat. A když to náhodou v prvním kole nevyjde, do dalších kol sil radikálně ubývá. Zatím to Keitovi vycházelo, dokonce i proti Paradeiserovi, s nímž se zápas potáhl až do 5. kola. Duel rozhodl až verdikt sudích. Ale zkušený borec ví, jak tento styl boje prolomit. Losene Keita své slabosti ukazuje příliš okatě. Je to hlavně boj na zemi Belgičan nemá dobrou takedown defence.

Belgičan tímto duelem ohromě riskuje. Aktuálně má bilanci 6 výher, žádná porážka. Je to raketa mířící k nebi a je možné, že s takovou by za chvíli mohla následovat smlouva z UFC. Vyhraný duel s někým takovým, jako je Buchinger, by mohl námluvy s elitní americkou organizací urychlit. Ale skutečně má 24letý borec na to, aby už porazil takovou legendu? Máme za to, že nikoli.

Tip redakce: vyhraje Buchinger

Takových Keitů už za svou kariéru Ivan Buchinger potkal. Tušíme, jak to bude chtít Slovák hrát. Na začátku odrazit kobercový nálet Keitových úderů. Počkat, až Belgičan nepatrně poleví. A pak dostat zápas na zem. Buchinger si na svou šanci může počkat, zápas s Barboríkem ukázal, že se nemusí být ani postoje. Fyzický fond má Buki pořád ještě slušný, takže vydrží i do třetího, čtvtého kola. V té fázi už bude Losene Keita hodně vyčerpaný.Vsadit můžete buď na to, že zápas bude delší, nebo na výhru slovenského bojovníka. My si svůj tip vybrali.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Ivan Buchinger 1.45 1.50