Bodø/Glimt vs Bohemians 1905: Kvalifikace na Konferenční ligu


Těžký los schytali Bohemians. Jejich soupeřem v kvalifikaci na Konferenční ligu je norský klub Bodø/Glimt, který je na zápasy pohárové Evropy zvyklý. Předloni se v Konferenční lize dostal do čtvrtfinále, loni hrál play-off Evropské ligy. Letos je zase o úroveň níže. Norové ale nepochybují, že se do základní skupiny přes tři kvalifikační kola probojují. Asi by se dost divili, kdyby jim už v prvním kole zkřížili plány právě Bohemians. První dějství dvojzápasu začíná v Norsku, a to už 27. 7. od 18:00.

Bodø/Glimt vs Bohemians 1905: Kvalifikace na Konferenční ligu

  • Dvakrát za sebou Bodø/Glimt vyhráli norskou ligu, potřetí už je o prvenství připravilo Molde – proto hraje Bodø „jen“ o EKL
  • Bohemians nemají žádné zkušenosti s pohárovými zápasy, naposledy se v Evropě představili v roce 1990
  • Sázkové kanceláře nemají s Bohemkou slitování, vypsaly na její vítězství kurz 6.30
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Bodø/Glimt 1.41 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Bodø/Glimt vs Bohemians 1905
  • Soutěž: Kvalifikace na Konferenční ligu
  • Čas zápasu: 27. července 2023, 18:00
  • Kde sledovat: ČT Sport

Kde sledovat zápas Bodø/Glimt vs Bohemians?

Na tyto záběry se fanouškům Bohemians bude dívat moc hezky. Na jaře byli Klokani ve velké formě a třeba smetli Mladou Boleslav 4:0. V Norsku ale takhle dominovat asi nebudou. Bodø/Glimt je norská extratřída, v kádru mají řadu reprezentantů. Zápas, kde se Klokani pokusí získat naději na postup do Konferenční ligy začíná ve čtvrtek 27. 7. 2023 od 18:00. Přímý přenos bude k vidění na ČT Sport. Připomeňme, že o hodinu později začíná duel Plzně s kosovskou Dritou na O2 TV Sport.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Kvalifikace na Konferenční ligu 27. července, 18:00 Aspmyra Stadion, Bodø, Norsko 1.41 vs 6.58 ČT Sport

Domácí jsou jasnými favority

Někteří hráči Bohemians budou vítat příjemné ochlazení v letošních letních vedrech. Město Bodø se totiž nachází na sever od polárního kruhu. Je zde důležitý přístav, k vidění je zde úchvatný fjord. Ale na obdivování přírodních krás asi hráči Bohemians nebudou mít čas. Ve čtvrtek to totiž bude s místním klubem tuhá bitva. A domácí jsou jasnými favority. Mají zkušenosti z Evropské ligy i Konferenční ligy. V Norsku už řadu let Bodø předčí kluby z Osla i slavný Rosenborg Trondheim. V kádru jsou z 90 % Norové, mnozí mají reprezentační zkušenosti. Trenér Knutsen je u týmu už 5 let.

Domácí jsou jasnými favority

Zdroj: romagiallorossa

Bohemians do nové sezóny vstupují bez svého nejslavnějšího hráče

Bohemians do nové sezóny vstupují bez svého nejslavnějšího hráče. Jan Morávek přišel loni jako velká posila z Bundesligy, kde strávil mnoho let. Do spanilé jízdy Klokanů v minulé sezóně ale tolik nezasáhl. Trápila ho zranění. A klub se rozhodl mu smlouvu neprodloužit. Zato zůstává 42letý Josef Jindřišek. A také talentovaný záložník Jan Matoušek. Klub dále získal posily od pražských S – záložníka Berana ze Slavie a Sparťana Matyáše Kozáka. Sezóna začala Klokanům až o víkendu, kdy v Pardubicích vyhráli těsně 0:1. To znamená, že jsou rozehraní méně než norský soupeř. A v pohárové Evropě mají méně zkušeností.

Bohemians do nové sezóny vstupují bez svého nejslavnějšího hráče

Zdroj: ipl

Bodø/Glimt vs Bohemians 1905 kurzy

Na norský klub je vypsán kurz 1.41, je tedy jasným favoritem. Na Bohemians je pak 6.88. Že Bohemians vyhrají 2:0, na to je kurz 36, tedy asi tolik, jako že si letos titul ze španělské ligy odnese místo Barcelony či Realu San Sebastian. Kdo věří Bodø natolik, že si náskok vypracuje už v 1. poločase, ten může zkusit kurz 1.82 na to, že Norové po první půli povedou. Na remízu v zápase bookmakeři určili kurz 4.65.

Tip redakce: vyhraje Bodø

Budeme pesimisté. Norové mají na ruce všechny trumfy. Hrají doma, jsou rozehranější (norská liga už se hraje měsíc a Bodø je zatím bez porážky) a mají více zkušeností z evropských pohárových zápasů. Je to také výrazně bohatší klub. V kádru jsou soustředěni někteří norští reprezentanti. Do klubu před sezónou přibyl 18letý talentovaný záložník Daniel Bassi z Tromsø. Bohemians tedy v tomto zápase nevěříme, ale rádi se budeme mýlit.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Betano
Vyhraje Bodø/Glimt 1.41 1.47

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie