Basilej vs Fiorentina – Konferenční liga preview a tip na výsledek


Letošní finále Konferenční ligy může být zajímavé pro Tomáše Řepku. Může se totiž stát, že na stadionu, který z duše nenávidí (slávistický Eden) budou hrát dva týmy, které miluje. Pokud tedy postoupí West Ham přes Alkmaar a Fiorentina přes Basilej. První jmenovaný to má rozehrané dobře. Ale Fiorentina, kde sparťanský stoper odehrál 3 roky, je v problémech. Ztrácí na švýcarského soupeře gól. A odveta se navíc hraje v Basileji. Začne 18. 5. od 21:00.

Basilej vs Fiorentina - Konferenční liga preview a tip na výsledek

  • Basilej se střetla s Fiorentinou v pohárech třikrát a nikdy neprohrála
  • Fiorentina prohrála první zápas zaslouženě, v odvetě musí zvítězit na půdě soupeře
  • Bookmakeři nadále favorizují italský klub, Fiorentina má na Tipsportu kurz 1.73 na výhru
Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Basilej 2.19 2.20

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Basilej vs Fiorentina
  • Soutěž: Evropská konferenční liga
  • Čas zápasu: 18. 5. 2023 21:00

Kde sledovat zápas Basilej vs Fiorentina?

Přímý přenos semifinále Konferenční ligy Basilej vs Fiorentina poběží ve čtvrtek 18. května od 21:00 na stanici Sport2. Koho zajímá i to, s kým se vítěz tohoto utkání potká ve finále, ten může sledovat živý přenos zdarma Alkmaar vs West Ham. Vysílá jej stanice Sport1 souběžně.

Soutěž Termín zápasu Místo zápasu Kurzy Tipsport Kde sledovat
Evropská konferenční liga 18. května 2023, 21:00 St. Jakob-Park, Basel 4.48 vs 1.73 Sport2

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Basilej byla tolikrát krůček od vyřazení

Basilej se může stát prvním klubem ze své země, který se dostane do finále evropského poháru. Svěřenci trenéra Vogela přitom sami nevědí, jak se zde, před branami finále, ocitli. Už byli tolikrát krůček od vyřazení. Ze skupiny postupovali jako druzí a v osmifinále je doma porazil Trabzonospor. Basilej skóre otočil až doma. Slovan Bratislava už měl Švýcary na lopatě, když po remíze 2:2 vedl doma v 52. minutě 2:0. Basilej srovnala v poslední minutě a pak uspěla na penalty. Proti Nice odmítl vyřazení 4 minuty před koncem odvetného duelu Augustin a v prodloužení pak brankáře Schmeichela prostřelil Nuhu.

Basilej byla tolikrát krůček od vyřazení

Zdroj: fcb

Fiorentina může podtrhnout úspěšný rok italského klubového fotbalu

Fiorentina může podtrhnout úspěšný rok italského klubového fotbalu. Inter Milán už je ve finále Ligy mistrů, nadějně to má rozehrané i AS Řím v Evropské lize. Fiorentina by ráda navázala na konkurenty ze Serie A v Konferenční lize. Ale pozici má obtížnou. Proti Basileji neudělala minulý týden nic špatně. Po 1. poločase Fiorentina vedla a měla převahu. Fanoušci jen zírali, jaký kolaps předvedl zkušený kádr v druhé půli. Zdá se, že Basilej má schopnost paralyzovat své soupeře v rozhodujících chvílích zápasů Konferenční ligy. Tolikrát úspěšně otočit nepříznivý vývoj zápasu, to se jen tak nevidí.

Fiorentina může podtrhnout úspěšný rok italského klubového fotbalu

Zdroj: calcionews

Kurzy Basilej vs Fiorentina

Domácí prostředí, výhra v prvním zápase, a stejně je Basilej za outsidera. 4.48 je kurz Tipsportu na vítězství švýcarského klubu. Doplňme ještě kurz na remízu 4.17 a 1.73 na to, že po 90 minutách bude vítězem Fiorentina. Fortuna je podle nás o něco realističtější – 4.30, dále 3.95 na remízu a 1.74 na vítězství italského týmu. Některým klientům se zamlouvá také kurz 3.20 na to, že Fiorentina vyhraje s čistým kontem.

Tip redakce: Neprohraje Basilej

Přesvědčení sázkovek i tipérů, že když měla Basilej tolikrát štěstí, teď se to už musí zlomit, nesdílíme. Očividně v těch Švýcarech něco je. Pod vedením Němce Heiko Vogela, jenž trénoval mládež Bayernu, jde především o takticky vyspělý tým, jenž umí i ve vypjatých chvílích udržet nervy na uzdě. Kurzy na úspěch Basileje jsou podle nás vysoké a tudíž se vyplatí je využít. Zkusíme tedy neprohru.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Basilej 2.19 2.20

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

Zdroje článku: tipsport, fortuna, wikipedie