Baráž na mistrovství Evropy U21 – Island vs Česko


Příští mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let se odehraje na dvou březích Černého moře. Šampionát hostí Rumunsko a Gruzie. Účast mají vedle těchto dvou zemí jistou ještě 10 dalších států, vítězů kvalifikačních skupin a k nim Švýcarsko coby nejlepší celek na druhém místě. Zbylé čtyři vstupenky na mistrovství Evropy budou rozděleny v baráži. Ta se týká také českého výběru koučovaného Janem Suchopárkem. Mladíkům los přidělil Island. Baráž začíná v pátek 23. září 2022 od 18:00. Přímý přenos lze sledovat na ČT4 Sport.

Baráž na mistrovství Evropy U21 - Island vs Česko

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Česko 1.39 1.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓

  • Zápas: Island vs Česko
  • Soutěž: Baráž na mistrovství Evropy U21
  • Čas zápasu: 23. 9. od 18:00

Na Islandu se rodí další solidní generace fotbalistů

Na Islandu se rodí další solidní generace fotbalistů. Slavný tým v čele se Sigurdssonem, Sigþórssonem či Finnbogasonem vyklízí pozice z mezinárodního fotbalu. Tyto hvězdy zestárly a jejich účast na seniorském MS 2018 bude zjevně ojedinělým úkazem v jejich kariérách. Jsou zde ale hráči, kteří mohou na práci hvězd islandského fotbalu navázat. Islandští junioři ve své kvalifikační skupině obsadili druhé místo. Nutné ale je podotknout, že nešlo o nejtěžší skupinu. Vyhráli ji jednoznačně Portugalci, kteří si s klidem nasázeli 41 branek a vyhráli 9 z 10 zápasů. Bělorusko, Kypr a Lichtenštejnsko jsou celky žalostné úrovně, které na postup nemohly pomýšlet. Na druhé místo spřádalo plány pouze Řecko, které ale předvedlo kolaps v závěru skupiny. Prohrálo 3 zápasy v řadě. Nepochopitelný byl zvláště výprask 0:3 na Kypru. Řeky tak o bod přeskočili na poslední chvíli právě Islanďané. Ještě zmíníme, že hráčská základna je v zemi s pouhými 370 000 obyvateli opravdu úzká. Je docela běžné, že se do reprezentace dostanou fotbalisté, jejichž rodiče také hráli za národní tým. Je to případ Óskarssona, Jóhannessona nebo Haraldssona. Jiní hráči mají za rodiče slavné islandské házenkáře či dokonce hvězdy v silových sportech.

Na Islandu se rodí další solidní generace fotbalistů

Češi nesehráli svou kvalifikační skupinu vůbec špatně

Češi nesehráli svou kvalifikační skupinu vůbec špatně. Z 10 zápasů prohráli pouze dva – oba s Anglií. Reprezentace Hrdého Albionu je někde jinde, má širokou základnu výborných fotbalistů a na ME bude patřit k favoritům. Kromě těchto proher Češi utrpěli už jen jednu bodovou ztrátu, když remizovali ve Slovinsku. Jinak své konkurenty v boji o baráž čeští mladíci udrželi na uzdě. Někdo by mohl namítnout, že Slovinsko, Kosovo či Albánie nejsou žádní těžcí protivníci, ale seniorští reprezentanti by mohli vyprávět, jak mohou i tito soupeři potrápit.

Češi nesehráli svou kvalifikační skupinu vůbec špatně

Už dvě kola před koncem bylo jasné, že Češi půjdou do baráže

Už dvě kola před koncem bylo jasné, že Češi půjdou do baráže. Fanouška potěší i pohled na kolonku vstřelených a obdržených gólů. Češi nastříleli 23 gólů, více než přímí postupující Italové či Švýcaři. Brankář Matěj Kovář, který využívá zkušenosti nasbírané v Manchesteru United, inkasoval v kvalifikaci jen 6x. Zkrátka, svěřenci Jana Suchopárka fanoušky určitě nezklamali. Los baráže byl odměnou za jejich dobrou práci. Lze totiž mluvit o štěstí – namísto nepříjemných Dánů, Švýcarů či Ukrajinců Češi dostali za soupeře právě Island, tým s nejhorším skóre ze všech týmů umístěných na 2. pozici.

Tip redakce: Neprohraje Česko

Kdysi Island byl noční můrou fotbalistů. Těžko se vozily body s utkání s houževnatým celkem, zvláště pokud se hrálo ve studeném podzimním počasí a na rozkopané trávě. To je ale trochu minulost. Moderní kvalitní stadiony umožňují hrát technický fotbal. Island se tak připravil tak trochu o svou výhodu. Při posledním vzájemném soutěžním střetnutí zde Češi dokázali vyhrát 0:2. Ale to se psal rok 2009 a šlo o běžný kvalifikační zápas. V pátek 23. září to jistě bude trochu nervóznější střetnutí, protože jde o baráž. Ale přesto Čechům věříme – tým má kvalitního trenéra a řadu hráčů, kteří si už udělali jméno v seniorském fotbalu – Matěj Kovář, Karabec, Čvančara nebo Žambůrek.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Neprohraje Česko 1.39 1.40

Kurzy společností Chance a Tipsport jsou totožné. ✓