Attila Végh vs Emanuel Newton – Fight Night Challenge


35letého Attilu Végha znají čeští fanoušci jako toho, který zatím jako poslední porazil Terminátora Karlose Vémolu. Budou to ale už 3 roky, co Attila naposledy předvedl své umění v rámci českého Oktagonu. Rodák z Dunajské Stredy se na čas uklidil mimo záře reflektorů. Nyní ho ale zajímá nová výzva. S bijcem Emanuelem Newtonem má vyrovnanou bilanci 1:1. Naposledy vyhrál Američan, který tak Végha připravil o titul šampiona v polotěžké váze. Zápas se koná 3.června, od 18:00. Diváci v NTC Aréně v Bratislavě se mají na co těšit. Jaké kdo má šance na vítězství dle sázkových kanceláří a jaké kurzy jsou vypsány se podíváme v tomto článku.

Attila Végh vs Emanuel Newton - Fight Night Challenge 2

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Attila Végh 1.30 1.45
  • Zápas: Attila Végh vs Emanuel Newton
  • Soutěž: Fight Night Challenge 2
  • Čas zápasu: 03.06.2022 18:00

Attila Végh mimo prostředí MMA skoro 3 roky

I když byl Attila Végh mimo prostředí MMA skoro 3 roky, rozhodně se nenudil. Manželka Natália Indrichovičová mu v únoru porodila dceru a Vémola, který má k tomuto borci respekt, ihned přispěchal s gratulací. Kromě toho se Attila Végh vrhl také do umění tanečního. V zábavné televizní show Let’s Dance, tedy obdobě české Star Dance, se dostal hodně daleko. S partnerkou Eliškou Lenčešovou vytřeli zrak všem pochybovačům, nakonec nechybělo mnoho a Végh by tančil ve finále. Vypadl až v 9. díle, takže obsadil celkovou 4. pozici. Kdo by to do tvrdého borce z MMA řekl?

Attila Végh mimo prostředí MMA skoro 3 roky

Vystoupení Attily Végha v navoněných pestrobarevných košilkách samozřejmě nemohlo ujít komentáři odvěkého rivala. Emanuel Newton napsal: „Prý jsi teď tanečník, no, my spolu tancovat nebudeme, možná kolem sebe budeme kroužit, ale hlavně budeme bojovat!“ Svoji poznámku ukončil slovy, že místo tanečku dopřeje Véghovi knockout. Attila vypadá, že ho ani nemrzelo strávit skoro 3 roky bez soutěžního MMA zápasu. Ovšem jestli se má vrátit, pak neexistuje větší motivace než právě Newton. Tito borci mají nevyřízení účty ještě z organizace Bellator. Jejich dvě bitvy byly značně vyhrocené. Jednou na body vyhrál Végh, podruhé americký borec.

Duel v NTC Areně bude speciální v tom, že půjde o klasický box. Mělo se bojovat už 27. prosince 2021, ale zápas byl doložen kvůli tomu, že Američan onemocněl Covidem-19. Végh měří 188 cm a trénuje v trnavském gymu. Setkává se zde s respektovanými veličinami, jako je Samuel Krištofič, Vlasto Čepo nebo Martin Buday. Ovšem Végh vyhlášený v roce 2019 Slovenským sportovcem roku je nejzářivější hvězdou. K boxu má dobré předpoklady, má výbornou práci nohou a skvělý postoj.

Emanuel Newton už kariéru MMA oficiálně ukončil

38letý Emanuel Newton už kariéru MMA oficiálně ukončil. Byla dlouhá a bohatá – kromě titulu šampiona v Light Heavyweight v Bellatoru bojoval také v King of Cage, WEC, International Fight League a MFC. V poslední jmenované, tedy v Maximum Fighting Championship, získal také titul šampiona ve své oblíbené váhové kategorii. Na Američanovi se ale v poslední dekádě podepisovala přibývající léta. Vítězství nad Véghem, které se datuje do roku 2014, zastihlo Newtona na vrcholu svých sil. Ještě dvakrát dokázal trůn obhájit. Od té doby ale paběrkuje, a to i v rámci exhibičních utkání. Z posledních 7 zápasů vyhrál jediný.

Emanuel Newton už kariéru MMA oficiálně ukončil

Emanuel Newton v dobách největší slávy vynikal dobrým kardiem. I když schytal hodně ran, ale nebylo snadné mu udělit K.O. Je tvrdý a neústupný, ale těžko říci, jak dokáže zvládnout box, kde jde více o techniku. The Hardcore Kid, jak si přezdívá, by mohl v boxerském ringu působit tak trochu jako Karlos Vémola v hodně diskutovaném zápase proti Marpovi. Zde český Terminátor často nedokázal pohlídat své návyky z MMA a dopouštěl se zákroků proti pravidlům. Newtona by mohlo potkat něco podobného.

Tip redakce: Vyhraje Attila Végh

Ačkoliv jde o jasný zlatý hřeb večera, zcela určitě nepůjde o nejpohlednější zápas. Diváky láká rivalita těchto borců a jejich velká jména. Na jedno straně ale je muž, který už roky nebojoval, na druhé muž, který sice bojoval, ale spíše prohrával. A oba se nadto setkávají v disciplíně, kterou tak dobře neznají. Přesto ale věříme Attilu Véghovi, jehož bude mocně podporovat domácí publikum. Végh je o něco mladší, a i taneční soutěž ukázala, že s výdrží stále nemá problém. To Newton už je za zenitem. Fanoušci si platí lístek v bratislavské NTC areně, případně live stream, aby byli svědky Newtonovy porážky. A tu taky uvidí.

Attila Végh vs Emanuel Newton - Fight Night Challenge 2- Tiket

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Fortuna
Vyhraje Atilla Végh 1.30 1.45