Patrik Inspektor Kincl – životopis, zápasy a MMA statistiky 2024


Patrik Inspektor Kincl životopis naplnil mnoha úspěchy, které z něj dělají jednoho z nejlepších českých MMA zápasníků ve střední a welterové váze. Patří mezi velmi výrazné tváře MMA v ČR, působí nejenom jako zápasník, ale i trenér. Spolupracuje například s českým zástupcem v UFC, Davidem Undertakerem Dvořákem. I po duelu Kincl vs Vémola 2 je šampionem Oktagonu ve střední váze, úspěšně působil také v dalších organizacích. V tomto článku najdete nejenom Patrik Inspektor Kincl životopis, ale i přehled zápasů, statistiky a další detaily.

Patrik Inspektor Kincl – životopis

Patrik Kincl profil a statistiky

Patrik Kincl profil a statistiky velmi dobře shrnují jeho dosavadní kariéru. Inspektor se zúčastnil 37 zápasů v různých organizacích, podle potřeby střídal také váhové kategorie. Nejčastěji ale nastupuje ve střední váze. V tabulce níže najdete Patrik Kincl profil a statistiky, spolu s jeho trenéry a gymy, které využívá.

Jméno Datum narození MMA přezdívka Národnost Výška Váha Váhová kategorie Výhry v MMA Prohry v MMA
Patrik Kincl 21. července 1989, Hradec Králové, Česká republika Inspektor Česká 180 cm 84 kg Velterová váha, střední váha 27 – 13x KO/TKO, 6x donucení, 7x rozhodnutí, 1x předčasné ukončení rozhodčím (no contest) 10 – 2x KO/TKO, 2x donucení, 6x rozhodnutí

Patrik Kincl životopis

Inspektor se narodil 21.7.1989 v Hradci Králové, do dnešní doby také v tomto městě trénuje a žije. S bojovými sporty začal už od dětství, kdy se 7 let věnoval judu. Pak ale propadl boxu, od kterého nakonec přešel k MMA. Začínal v Good Luck Gym pod vedením Jana Voborníka, ale později přešel do All Sports Academy, kde trénuje a působí dodnes. Během své MMA kariéry nastoupil Kincl do 37 MMA zápasů, účastnil se ale i soubojů podle jiných pravidel. Nastoupil v rámci organizace XFN, dále pak ve welterové divizi organizace GCF Fight Night. Velmi nepříjemnou zkušenost měl s ruskou organizací ACB (dnes ACA), ve které mu bylo odepřeno vítězství v zápase proti Arbi Agujevovi. Nejzajímavější zápasy ale Kincl vybojoval v rámci Oktagonu.

Patrik Kincl životopis

Zdroj: facebook

Důležitou kapitolou v jeho životě byl také pobyt ve vězení, ve kterém měl rozhodně čas přenastavit si priority. Momentálně působí i jako trenér pro několik špičkových MMA fighterů, například pro českého zástupce v UFC, Davida Dvořáka. Růžový panter Kozma s ním trénoval přes zápasem s Lohorém, kterého Kincl už dříve expertně ukončil.

Patrik Kincl tituly

Kincl získal svůj nejznámější titul v rámci organizace Oktagon, kde je dodnes úřadujícím šampionem ve střední váze. Tento titul získal Kincl hned v prvním zápase proti Pirátovi, následně ho dokázal ubránit proti Lohorému i Vémolovi v odvetném zápase Kincl vs Vémola 2. Působil ale i v dalších organizacích, titul získal v rámci GCF, málem se mu povedlo získat pás šampiona i v polské KSW, zde ale podlehl ve třetím kole Robertovi Soldičovi.

Patrik Kincl tituly Váhová kategorie
Oktagon MMA Střední
GCF – dočasný šampion organizace Střední

Patrik Kincl Oktagon

Oktagon Patrik Kincl vyzkoušel až po výše zmíněném angažmá v rámci polské organizace KSW. Jeho první zápas v Oktagonu se uskutečnil 26.2.2022 v pražské O2 Areně, postavil se v něm prozatímnímu šampionovi střední váhy, Samuelovi Pirátovi Krištofičovi. V tomto zápase Piráta expertně vyřídil a získal tak pro sebe pás střední váhy. Ten si udržel i proti francouzskému borci Alexovi Lohorému, kterého knokautoval v prvním kole. Také poslední zápas Kincl vs Vémola 2 byl pro Kincla obhajobou titulu, jeho vítězství nad Terminátorem mu pomohlo udržet pás. Kvůli tomuto duelu dokonce Kincl vynechal účast v Tipsport Gamechangeru.

Patrik Kincl Oktagon

Zdroj: youtube

Patrik Kincl XFN

XFN Patrik Kincl pomáhal vybudovat svými skvělými výkony v zápasech, přestože přímý finanční podíl na organizaci neměl. Nastoupil do 5 zápasů, prohrál pouze jeden z nich. Tím byl duel Kincl vs Vémola 1 v rámci turnaje XFN 11. I další zápasy ale byly mediálně velmi dobře pokryté a pomohly zformovat popularitu XFN, která skončila až s finančními problémy celé organizace. Po konci XFN se Patrik Kincl nejprve vydal do polské organizace KSW, kde vybojoval hned několik úspěšných zápasů. K odchodu z KSW ho vedla zejména prohra v souboji o titul s Robertem Soldičem.Kincl vs Vémola 2 výsledek – vítězství nad rivalem

MMA bitva roku, přesně tak byl tento zápas označován. Kincl vs Vémola 2 – výsledek byl ovšem velmi překvapivý. Pro Patrika Kincla byl zápas osobní záležitostí, měl mít velký vliv na jeho budoucí kariéru. Ještě v den zápasu mu Oktagon kurzy dávaly o trochu menší naději než Vémolovi, ale 20. května 2023 nedopadl souboj pro Vémolu dobře. Po celou dobu zápasu vytvářel na Kincla souvislý tlak, ale nepovedlo se mu dostat ho na zem a pokusit se o submisi.

Kincl vs Vémola 2 výsledek – vítězství nad rivalem

Zdroj: youtube

Během celého zápasu se Kincl ocitl na zemi pouze dvakrát a vždy rychle vstal. Sám nasázel Vémolovi velké množství menších ran, které Vémolu nakonec udolaly. Zápas skončil na body, ale jednomyslně byl vítězem prohlášen právě Kincl. Souboj byl tedy pro Patrika Kincla zadostiučiněním proti rivalovi, se kterým ho na rozdíl od prvního zápasu už žádné přátelství nepojilo. Karlos Terminátor Vémola mu po zápasu dokonce ani podal ruku, odjel rovnou do nemocnice.

Patrik Kincl box

Box vyzkoušel Patrik Kincl už několikrát, nejprve na začátku svého sportovního působení, ale pravidelně se k němu vrací i na vrcholu své MMA kariéry. Porazil například Martina Valentu v roce 2020. Jeho nejznámější boxerský duel je ale bezesporu ten proti slovenskému borci Véghovi, kterému se nečekaně postavil v roce 2021. Zápas Kincl vs Végh se uskutečnil poté, co na Fight Night Challenge v Brně nedorazil Emanuel Newton, který se měl s Véghem utkat. Patrik Kincl výzvu přijal na short notice, ale i přesto si v zápase vedl velmi dobře. Végh ho porazil nakonec až na body.

Patrik Kincl box

Zdroj: youtube