Zápas století na Edenu – odveta Vémola vs Végh 2 dalším milníkem pro československé MMA


Bezpochyby největší MMA událostí roku 2024 bude odveta dvou legend československé scény. Vémola vs Végh 2 proběhne 8.6.2024 na velmi speciálním místě. V domově pražské Slavie, Edenu. Půjde tak o první MMA zápas, který se odehraje na fotbalovém stadionu. Co zatím o zápasu století víme, jaké jsou šance obou fighterů a jak se na zápas dívají sázkové kanceláře najdete dále v článku.

Oktagon Vémola vs Végh

Vše se odehraje na Oktagonu 58

Na tento zápas čekali fanoušci Oktagonu opravdu hodně dlouhou dobu. Od prvního duelu obou borců uběhly už 4 roky, a nyní se z odvety stala skutečnost. Cesta byla ale dlouhá a trnitá. Vémola si prošel hned několika zraněními, a zápas se tedy musel odložit. Jeho protivník se mezitím věnoval převážně svým byznysovým aktivitám, a i díky tomu se Vémola vs Végh odehraje až nyní. Oktagon 58 je tak jedním z mála turnajů této organizace, u které je znám bod programu už půl roku dopředu. Na výjimečném turnaji se mohou diváci těšit pravděpodobně na dvě titulové bitvy. Jednou z nich bude rozhodně ta o pás šampiona polotěžké váhy v podání Karlos Terminátor Vémola a Attila Végh.

Vše se odehraje na Oktagonu 58

Šance na místa v Edenu pouze s registrací

Zápas století si zaslouží unikátní místo. Vše se odehraje na vršovickém stadionu Eden, půjde tak o první MMA zápas, který se v ČR odehraje na tak velkokapacitním místě. A už teď fanoušci prokázali enormní zájem. Organizátoři Oktagonu ho předpokládali, a proto se vstupenky prodávají velmi speciálním způsobem. V případě Oktagonu nebyly vstupenky puštěny do volného prodeje na některém z klasických portálů, fanoušci se museli zaregistrovat. Pouze registrovaný uživatel si může zakoupit vstupenky, celkově může jít až o osm míst na jednoho. I množství registrací ale překročilo kapacitu stadionu. Nakonec jich bylo provedeno přes 32. tisíc, rozšířená kapacita stadionu Eden je přitom pouze 25. tisíc diváků.

Ceny lístků na se výrazně liší podle místa, kde bude divák sedět. Nejlevnější jsou dostupné od 1.290 Kč, ty nejdražší do prezidentské lóže pak pořídíte za neuvěřitelných 49.990 Kč. Stadion bude pro událost speciálně upraven. Proto Oktagon už teď zveřejnil speciální plánek rozmístění dodatečných tribun, aby si diváci mohli vybrat správné místo. Pro zbytek diváků je samozřejmě připraven Oktagon live stream, takže o Zápas století rozhodně nepřijdete.

Role favoritů si zápasnicí vyměnili

V mnoha ohledech je tento zápas pravým opakem toho předchozího. Pro Karlose Vémolu může jít o poslední zápas v jeho kariéře, jak sám zmiňoval při uvedení svého dokumentu, rád by svou úctyhodnou kariéru zakončil ve velkém stylu. V předchozím zápase na Oktagonu 15 byl Vémola v pozici favorita, ta tentokrát ale patří jeho soupeři. Zejména kvůli tomu, že Vémola na Oktagonu 51 podlehl svěřenci Végha, Pirátovi. Tento duel byl zajímavou paralelou k prvnímu Zápasu století, kde dostal Vémola od Végha KO na stejném místě jako nyní od Piráta. Oktagon kurzy vypsané na tento zápas nyní favorizují Végh, který ale k této roli přistupuje s pokorou.

Sám si uvědomuje, že pokud podcení přípravu, mohl by Vémola získat vítězství i z pozice outsidera. Végh také zmínil, že Karlos Terminátor Vémola nastupuje do klece ve dvou podobách. Buď je perfektně soustředěný a jde si pro vítězství svým klasickým způsobem, nebo experimentuje a riskuje chyby. Ty ho potom mohou stát vítězství jako v případě zápasu s Pirátem.

Půjde pro Terminátora skutečně o konec kariéry?

Terminátor se už po duelu s Kinclem nechal slyšet, že pomýšlí na ukončení kariéry. Kdy k takovému konci má dojít je ale otázkou. Před zápasem s Pirátem Vémola mluvil i o případné účasti na Oktagonu ještě před zápasem s Véghem, ale to je nyní vyloučeno. Oktagon program bude tedy Vémolu hostit až při odvetě s Véghem. Promotéři Oktagonu samozřejmě nevylučují, že by Vémola nemusel kariéru ukončit hned po případném vítězství nad Véghem, ale konečné rozhodnutí je přece jenom na samotné legendě české MMA scény. Jak se sám nechal slyšet, vítězství nad Véghem na vyprodaném stadionu by bylo důstojnou tečkou za jeho mnoha úspěchy. Poté by mohla začít další kapitola v jeho působení na české MMA scéně. Možná i v podobném duchu, v jakém figuruje na té slovenské jeho protivník Attila Végh.