TOP 10 momentů ve sportovním sázení pro rok 2023


Byl to lichý rok, takže se nekonaly žádné olympijské hry ani další ostře sledované sportovní události. Přesto to byl z pohledu sázkařů opět zajímavý rok. I bez fotbalového EURA a MS měli fanoušci nejpopulárnější míčové hry na co sázet – hrála se Liga mistrů a další fotbalové ligy. Pozornost byla upřena také na jiná sportovní odvětví. Jistá sázková kancelář se dostala do jednoho z nejsledovanějších filmů roku – těžko říci, jestli chtěně nebo nechtěně. Zkrátka, do našeho přehledu TOP 10 sázkařských momentů bylo z čeho vybírat.

Top momenty v sázení a hazardu 2023

Nástup nové sázkové kanceláře – Merkur XTip

Ve skutečnosti Merkur XTip působí na českém trhu už od roku 2022, ale jako průlomový bude tato sázková kancelář hodnotit teprve rok 2023. Sázkovka se rychle rozkoukala na trhu a začala lákat nové klienty. Merkur zaujal výraznou reklamní kampaní a nabídkou bonusů pro klienty, kteří úspěšně dokončí Merkur XTip registraci. Společnost Merkur XTip nabízí také možnost sázení na sporty, i když nutno říci, že v této kategorii zatím tato kancelář trochu pokulhává za konkurencí. Merkur Xtip si ale rychle buduje svoje místo a možná bude do dalších let důstojným soupeřem Tipsportu, Fortuny, Synottipu, Betana a dalších sázkovek.

Nástup nové sázkové kanceláře - Merkur XTip

Nesázelo se jen na sport

Na Tipsportu nebo na Fortuně dlouhodobě sázkaři nachází možnost sázek i na nesportovní události – najdeme je v kategorii Společenské sázky. Hlavní událostí tohoto roku, která ve výši náběrů pokořila i mnoho sportovních momentů, byly prezidentské volby. Češi na ně prosázeli půl miliardy korun. Sázení na kandidáty se stalo celospolečenským tématem. Dokonce i sami kandidáti reflektovali kurzy vypsané sázkovými kancelářemi. „Byl jsem ve Fortuně, kurz je 12. Vsaďte si 1000 korun a přijďte všichni volit, vyhrajete 12 tisíc,“ napsal kandidát Babiš na svůj Twitter. Ač to myslel pouze z recese, ministerstvo financí tento případ prošetřovalo. Podle některých totiž Babiš porušil zákon o regulaci reklamy.

Mistrovství světa v hokeji opět pokořilo rekord

Zdroje: lidovky

Mistrovství světa v hokeji opět pokořilo rekord

Ze sportovních akcí jako vždy lákalo mistrovství světa v hokeji. Pro sázkové kanceláře jde vždy o vítaný turnaj. Jednak pro to, že se hokej těší velké popularitě, dále bývají výkony českých hokejistů vždy silným společenským tématem a konečně – příležitostí pro sázku je hodně. Na mistrovství světa v hokeji se odehrálo 64 zápasů, což je více, než kolik nabídne příští rok fotbalové Euro. Letos Češi na MS v hokeji prosázeli přes 2 miliardy Kč, což je rekord.

Mistrovství světa v hokeji opět pokořilo rekord

Zdroje: raisport.rai.it

Stále více se sází na tenis

Ze sportů, kde čeští sportovci vynikali, musíme vyzdvihnout tenis. Sázky na tenis v průběhu let rostou, sázkovky ale zdůrazňují – s fotbalem se to srovnat nedá. Přesto ale tenis svoji věrnou komunitu má. Zajímavostí této disciplíny je to, že oproti jiným sportům je zde velká část sázek uskutečněna v režimu live. Tenisové fanoušky letos potěšila výhra Markéty Vondroušové na Wimbledonu nebo vítězství Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové v doublu na Australian Open.

Stále více se sází na tenis

Zdroje: Prima Cool

MMA: bizarní Clash of the Stars a suverénní Procházka

Nadále se potvrzuje trend, že bojová umění jsou lákadlem. Dříve české fanoušky zajímalo převážně UFC a Oktagon, nyní je nabídka pestřejší. Objevují se nové a nové organizace, které se snaží učinit svoji nabídku atraktivnější. Fanoušek MMA vybírá z RFA (Real Fight Arena), FNC (Fight Night Challenge) a nově také poznává Tipsport Gamechanger. Kategorii bizár si pro sebe zabral Clash of the Stars – sportovní stránku tohoto turnaje lze zpochybňovat, ale i zde si lze na jednotlivé zápasy vsadit. Tipéry tyto akce velmi zajímají. Je to vidět na počtu počtu uskutečněných sázek. Jednou z událostí roku byl bezesporu titul v UFC pro Jiřího Procházku.

MMA: bizarní Clash of the Stars a suverénní Procházka

Zdroje: Prima Cool

Sázková kancelář ve filmu

Těžko říci, jestli provozovatelé sázkových kanceláří touží po tom, aby byl o jejich podnikání natočen film. Pravda je ta, že Fortuna se skutečně na stříbrném plátně objevila. Dostal ji tam český influencer Kamil Bartošek alias Kazma, jehož snímek patřil mezi nejnavštěvovanější díla roku. Kazma ale nezobrazil Fortunu v dobrém světle. Majitelé sázkové kanceláře zde působí jako vyděrači. Negativní reklama – také reklama, to v tomto případě nezafungovalo. Fortuna podala proti Kazmovi předžalobní výzvu a neúspěšně prosazovala stažení filmu z kin.

Sázková kancelář ve filmu

Zdroje: Prima Cool

Fantasy už i v nabídce sázkových kanceláří

Sázkové kanceláře se začínají zaměřovat i na populární disciplínu „Fantasy“ her. Princip Fantasy spočívá v tom, že se hráč stává jakýmsi trenérem, který volí na každé kolo sestavu. Má přitom z čeho vybírat, protože může ukázat prstem na kteréhokoli hráče ligy. Podmínkou ale je, že sestavený tým se musí vejít do vytyčeného budgetu. Jinými slovy, nelze tým vytvořit výhradně z největších hvězd ligy. Hráč Fantasy je pak odměňován body za to, jak jeho vybraní jedinci působí v reálných zápasech ligy v rámci odehraného kola. Tipsport Fantasy znamená přenesení tohoto konceptu do prostředí hokejové extraligy. V této sezóně 2023/24 se v soutěži Tipsport Fantasy hraje o 10 milionů Netů.

Sportovci do sázení vstupovat nesmějí

Svět sportovního sázení je lákavý také pro ty, kteří píší osudy samotných sportovních událostí – tedy pro fotbalisty, hokejisty a atlety. Zde je ale kodex striktní – hráči nesmějí v žádném případě sázet, a to ani na zápasy, které se jich přímo netýkají. V roce 2023 proběhlo mnoho kauz, kde sportovci významných jmen doplatili na svůj zakázaný koníček. Přísné flastry vyfasovali fotbalisté Premier league, konkrétně Sandro Tonali z Newcastlu a Ivan Toney z Brentfordu. Skandál otřásl také hokejovou NHL – Shane Pinto, hráč Ottawy Senators, za sázení v říjnu 2023 dostal rekordní trest 41 zápasů.

Sportovci do sázení vstupovat nesmějí

Zdroje: sport.de

Adventní kalendáře letos u všech sázkových kanceláří

Koncem roku se rozběhla akce, která se stává zajímavou tradicí. Tipsport nebo Fortuna nabízejí své adventní kalendáře, tedy velké akce, kde je každý den pro hráče online kasín připraven dáreček, už dlouhodobě. Postupně se k těmto kancelářím přidali všichni zástupci konkurence. Takže svůj adventní kalendář mají i klienti Betana nebo Synottipu. Letos poprvé ohlásila akci stejného jména také Sazka. Adventní kalendář je pro sázkové kanceláře skvělou příležitostí oslovit zcela nové klienty.

Vyhrávaly se zajímavé finanční sumy

Opět padaly působivé výhry. Tipsport v prosinci 2023 zveřejnil tiket sázkaře Houdaolda, jemuž stačilo dát na tiket tři příležitosti, konkrétně střelce fotbalové ligy a vítězný tým, aby vsazených 1000 Kč přetavil na výhru 130 835 korun. Ale to ještě nic nebylo. Jen za sázku na remízu v juniorské lize v Kazachstánu získal fragile153 za svých 2000 Kč rovných 200 000. Událost totiž měla kurz 100. Ve Vsetíně se našel jedinec, který vsadil na tiket 4 výsledky evropských pohárových zápasů shodně 3:1 a dvoustovku přeměnil na 2,1 milionu korun. Vysokých výher bylo ale mnohem více.

Zdroje=: isport.blesk, merkurxtip, isport.blesk, tipsport, cool.iprima