Karlos Terminátor Vémola – životopis, zápasy a MMA statistiky 2024


Karlos Terminátor Vémola životopis naplnil takovými úspěchy, o kterým se mnohým bojovníkům ani nesnilo. Vémola je jedním z nejvýraznějších MMA fighterů v ČR, i jeho zásluhou si u nás tento druh sportu získal zasloužený respekt. Karlos Terminátor Vémola je momentálně šampionem Oktagonu v polotěžké váze, velmi úspěšně působil také v UFC a několika dalších organizacích. V tomto článku najdete nejenom Karlos Terminátor Vémola životopis, ale i přehled zápasů, statistiky a další detaily.

Karlos Terminátor Vémola

Karlos Vémola profil a statistiky

Karlos Vémola profil a statistiky jsou opravdu působivé. Za svou kariéru se zúčastnil 44 zápasů v různých organizacích, podle potřeby střídal také váhové kategorie. Nejčastěji ovšem Vémola zápasí v polotěžké váze a střední váze, nyní v organizaci Oktagon. V tabulce níže najdete Karlos Vémola profil a statistiky za celou dosavadní kariéru Terminátora.

Jméno Datum narození MMA přezdívka Výška Váha Váhová kategorie Výhry v MMA Prohry v MMA
Karel Vémola 1. července 1985, Olomouc, Česká republika Terminátor 183 cm 84 kg Polotěžká váha, Střední váha 36 – 9x KO/TKO, 19x submise, 8x na body 8 – 2x KO/TKO, 3x submise, 3x na body

Karlos Vémola životopis

Karlos Vémola se narodil 1.7.1985 v Olomouci. Už od mládí měl v oblibě kulturistiku, které se i později začal sám věnovat. Do světa bojových umění se potom dostal přes řecko-římský zápas. Až mnohem později přešel k MMA, které v této době vůbec nemělo takovou popularitu, jakou ji má dnes. A byl to právě Karlos Vémola se svým talentem nejenom pro bojová umění, ale i pro showbyznys, který pomohl MMA vybudovat v ČR zaslouženou reputaci. Byl přítomen v začátcích organizace Oktagon, jako první český zápasník se také dostal do prestižní organizace UFC. Jeho četná vítězství mu pomohla vybudovat sídlo v Měchenicích u Prahy, kterému sám přezdívá Vémoland, známá je také jeho vášeň pro chov exotických šelem.

Karlos Vémola životopis

Zdroj: lp-life.com

Karlos Terminátor Vémola dlouhodobě spolupracuje s několika trenéry i gymy. Pravidelně navštěvuje Reinders Gym, na přípravy se potom vydává do polského Ankos Gymu či ještě dále do zahraničí. BJJ trénuje pod vedeném legendárního zápasníka a nyní trenéra Eldara Rafigaeva, jinak zvaného Yakuza.

Karlos Vémola tituly

Karlos Vémola tituly získával nejenom na české MMA scéně, ale i v zahraničí. Celkově jich má na svém kontě téměř 10, a to pokud počítáme pouze ty nejznámější organizace. Nyní obhajuje titul v zápase Vémola vs Végh 2.

Karlos Vémola tituly Váhová kategorie
Oktagon MMA Polotěžká
UFC Speciální „Knockout of the Night“
XFN Střední a polotěžká
Ultimate Challenge MMA Střední a polotěžká
CFC Těžká
Night of Warriors Světový titul od 96 kg
Gladiator Championship Fighting Střední váha
Czech MMA Association Střední váha

Karlos Vémola Oktagon

Během roku 2019 vyměnil Karlos Vémola Oktagon za končící organizaci XFN, která už měla v té době finanční problémy. Od tohoto roku nastoupil na Oktagonu do velkého množství zápasů, podařilo se mu také získat titul šampiona polotěžké váhy. Krátkou dobu držel také titul ve střední váze, o ten ale přišel kvůli nesplněnému váhovému limitu. V rámci Oktagonu 15 se odehrál také česko-slovenský zápas století, Végh vs Vémola. Na ten ale Terminátor nebude příliš dobře vzpomínat, od Végha dostal vůbec první KO ve své kariéře. První zápas Kincl vs Vémola se odehrál ještě pod záštitou organizace XFN.

Karlos Vémola Oktagon

Zdroj: denik.cz

Karlos Vémola UFC

Karlos Vémola UFC ochutnal poprvé v roce 2010, kdy se jako první Čech v historii dostal na turnaj této nejprestižnější organizace. Jeho první zápas se odehrál na UFC 116 v Las Vegas, soupeřem mu tehdy byl Jon Madsen. V tomto prvním zápase mu Vémola podlehl na body. Tato prohra ho přiměl přestoupit do polotěžké váhy, ve které si na UFC 122 připsal vítězství nad Američanem Sethem Petruzellim. Další výhru pak získal na Mikem Massenzioem. Po tomto vítězství ale Vémola dvakrát prohrál na submisi, což znamenalo jeho konec v UFC.

Karlos Vémola UFC

Zdroj: mmafighting.com

Kincl vs Vémola 2 – výsledek největšího souboje roku 2023

MMA bitva roku, ne-li desetiletí. I tak byl označován zápas Kincl vs Vémola – výsledek byl ovšem velmi překvapivý. Oktagon kurzy dávaly ještě den před zápasem oběma borcům podobné šance, bookmakeři o trochu více věřili Vémolovi. 20. května 2023 ovšem souboj nedopadl pro Vémolu dobře. Po celou dobu zápasu vytvářel na Kincla souvislý tlak, ale nepodařilo se mu ho dostat dlouhodobě na zem. Za celý zápas se Kincl ocitl na zemi pouze dvakrát, a vždy rychle vstal. Naproti tomu Vémola inkasoval od Kincla velké množství menších ran, kvůli kterým ke konci zápasu už skoro neviděl na jedno oko. Kincl vs Vémola 2 výsledek byl tak jednoznačný, Vémolův soupeř byl jednomyslně vyhlášen vítězem na body. Karlos po zápase odjel ihned do nemocnice, vyjádřil se až den poté.

Kincl vs Vémola 2 – výsledek největšího souboje roku 2023

Zdroj: youtube

Kolik vydělává Karlos Vémola

Přesné výdělky MMA zápasníků jsou velmi dobře střeženým tajemstvím po celém světě. Jinak tomu není ani u Karlose Vémoly. Vycházet můžeme pouze ze spekulací a několika interview, ve kterých Vémola o odměnách za zápasy mluvil. Díky jeho postavení jednoho z nejlepších MMA zápasníků v ČR si Vémola odnáší za každý zápas minimálně několik set tisíc Kč. Pokud jde o významnější souboj, odměna se často počítá v milionech Kč. Například za poslední zápas s Kinclem získal Vémola údajně až 3 miliony Kč. Do jeho příjmů je zároveň třeba započítat i další podnikatelské aktivity.

Karlos Vémola bývá favorit dle sázkových kanceláří

Karlos Vémola si během své kariéry získal pověst legendy české MMA scény. Díky jeho mnoha vítězstvím a typickému stylu je favoritem u většiny zápasu, do kterých nastupuje. To se samozřejmě projevuje i na kurzech, které na něj bookmakeři vypisují. Karlos Vémola tak bývá kurzovým favoritem dle sázkových kanceláří ve většině svých zápasů. Jedinou výjimkou je nadcházející zápas proti Attilovi Véghovi, do kterého Vémola nastupuje jako outsider po nedávné prohře s Pirátem.

Zdroj: mmafighting.com