Attila Pumukli Végh – životopis, zápasy a MMA statistiky 2024


Attila Pumukli Végh životopis zaplnil takovými úspěchy, že může být dnes považován za nejlepšího slovenského bojovníka v rámci MMA scény. I díky němu si tento sport získal zasloužený respekt nejenom na Slovensku, ale i v České republice. Attila Végh působil v organizaci Bellator, KSW a samozřejmě také v Oktagonu. V tomto článku najdete nejenom Véghův životopis, ale také přehled zápasů, statistiky a další novinky o tomto bojovníkovi.

Attila Pumukli Végh – životopis, zápasy a MMA statistiky

Attila Végh profil a statistiky

Statistiky zápasů Attily Végha jsou opravdu působivé. Za svou kariéru se zúčastnil 44 MMA zápasů, ze kterých si odnesl plných 33 vítězství. Vystřídal také dvě váhové kategorie, nejčastěji zápasil v polotěžké a těžké váze. Nyní nastupuje v organizaci Oktagon, naposledy ale zápasil už v roce 2019. V tabulce níže najdete profil a aktuální statistiky Attily Végha.

Jméno Datum narození MMA přezdívka Výška Váha Váhová kategorie Výhry v MMA Prohry v MMA
Attila Végh 9.8.1985, Dunajská Streda, Slovensko Pumukli 188 cm 93 kg Polotěžká váha, Těžká váha 33 – 14x KO/TKO, 9x submise, 10x na body 9 – 3x KO/TKO, 1x submise, 5x na body

Attila Végh životopis

Attila Végh se narodil 9. srpna 1985 v Dunajské Stredě. Už od dětství se věnoval karate, v rámci tohoto sportu si připsal jeden světový a jeden evropský titul. Postupně ale přešel k dalším bojovým sportům a svou zápasnickou kariéru zasvětil boxu a MMA. Jeho největším úspěchem je zisk titulu v polotěžké váze v rámci světové organizace Bellator. Působil také v organizacích KSW, M-1, pro české diváky se představil v rámci Oktagonu. Momentálně se věnuje také byznysovým aktivitám, mezi které patří například známá slovenské boxerské organizace FNC. V rámci této organizace Végh sám vstoupil do ringu, kde se mu postavil Patrik Kincl, kterého Végh nakonec porazil. Známý je také díky trenérské činnosti v rámci Spartakus Fight Gymu. Mezi jeho svěřence patří Pirát, Karol Ryšavý nebo třeba Ivan Buchinger.

Attila Végh životopis

Zdroj: enroyal consulting

Attila Végh tituly

Attila Végh si na své konto připsal jeden z nejcennějších titulů, který může MMA zápasník získat. Konkrétně jde o pás šampiona polotěžké váhy v mezinárodní organizaci Bellator. Touto trofejí se může pyšnit jako jediný MMA zápasník na československé scéně. Do této organizace se dostalo více československých fighterů, ale žádný se nedostal tak daleko jako Attila Végh. Nyní může po zápase Vémola vs Végh 2 přidat další.

Attila Végh tituly Váhová kategorie
Oktagon MMA Polotěžká
Bellator Polotěžká váha

Attila Végh Bellator

Příběh Attily Végha v organizaci Bellator se začal psát v roce 2011, kdy bylo oznámeno podepsání smlouvy o angažmá v rámci polotěžké divize této asociace. Svůj první zápas měl Végh v dubnu 2012, kdy porazil Amerčiana Dana Spoha na body. Následovaly tři další výhry, díky kterým dostal Végh šanci na titul v únoru 2013.Svého francouzského soupeře v zápasu o titul Christiana M’Pumbu porazil Végh na body. K obhajobě titulu došlo až po roce, kdy Végh ztratil pás šampiona v souboji proti Emanueli Newtonovi. Po nástupu nového vedení organizace Bellator Végh svoje angažmá ukončil a přešel do M-1 Global. V té se mu ale příliš nedařilo a tak se vrátil do slovenského prostředí, kde postupně vybudoval také organizaci Fight Night Challenge.

Attila Végh Bellator

Zdroj: MMA Fighting

Zápas století Attila Végh vs Karlos Vémola

Oktagon program hostil Végha zatím pětkrát, nejznámějším se stal ale jeho duel s Karlosem Vémolou. Je to právě tento souboj, který výrazně zvýšil popularitu MMA na československé scéně a právem bývá nazýván Zápas století. Favoritem byl Karlos Terminátor Vémola, zejména kvůli sérii proher, které si Attila Végh připsal po ukončení působení v rámci organizace Bellator. Zápas samotný se ale nesl naprosto v opačném duchu, než většina diváků očekávala. Hlavním tahounem byl právě Végh, který dokázal po dvou a půl minutách poslat Vémolu k zemi. Ten tak obdržel svoje první KO v kariéře. Végh si díky tomuto vítězství vylepšil reputaci natolik, že v roce 2019 vyhrál anketu Slovenský sportovec roku v neolympijských sportech.

Kolik vydělává Attila Végh

Přesné výdělky ve světě MMA jsou dobře střeženým tajemstvím jak ze strany zápasníků, tak samotných organizací. Promotéři Oktagonu například nikdy nezveřejňují přesné částky, vyplácené za zápasy. Také Attila Végh si dobře hlídá informace o výdělcích ze zápasů a především z dodatečných byznysových aktivit. Za jeho poslední velký MMA zápas s Vémolou dle vlastních slov dostal méně, než 1 milion Kč. I tak se mu ale díky tomu otevřely dveře do světa showbyznysu a reklamy, ze kterého pochází větší část jeho příjmů.

Attila Végh bývá kurzovým favoritem dle sázkových kanceláří

Attila Végh může být dnes právem považován za jednoho z nejlepších slovenských MMA bojovníků. To se samozřejmě projevuje i na kurzech, které jsou pro jeho zápasy vypisovány. Od určitého bodu ve své kariéře je tak Végh kurzovým favoritem dle sázkových kanceláří. Výjimkou není ani nastávající zápas s Vémolou, kde je Végh momentálně favoritem po Vémolově prohře s Pirátem.

Odveta Attila Végh vs Karlos Vémola 2

Velká odveta nakonec proběhne po téměř pěti letech. Zápas století 2 tak bude obrovskou událostí na poli československé MMA scény. Poprvé se například uskuteční MMA galavečer v prostředí fotbalového stadionu. Souboj Attila Végh vs Karlos Vémola 2 se uskuteční na pražském stadionu Eden. Pro Végha to bude první MMA zápas po jeho vítězství na Oktagonu 15 v prvním zápasu století. Karlos Terminátor Vémola naopak mezitím prošel několika dalšími zápasy, ve kterých si připsal vítězství i překvapivé prohry. Oktagon kurzy jsou pravým opakem těch před prvním zápasem století. Favoritem je nyní právě Attila Végh, zvlášť po nečekané prohře Vémoly v duelu s Pirátem. Ten je mimojiné svěřencem Attily Végha. Jak ale uvedl sám Végh, Vémola je pro něj stále velmi nebezpečný oponent, a příští měsíce tak slovenský fighter zasvětí tvrdému tréninku. Aby tak svého oponenta nepodcenil a neopakoval se scénář s vítězstvím outsidera.