Co je to skreč v tenise


Skreč v tenise je pojem, který nemusí znát zdaleka každý. Skrečovaná utkání ovšem v tenisovém světě nejsou ničím výjimečným. Co znamená skrečovat zápas v tenisovém světě, jak hodnotí výsledky vsazených tiketů sázkové kanceláře a jak se vyhodnocuje skrečovaný zápas pro hráče?

Co je to skreč v tenise

Co znamená skreč v tenise

Kdo sleduje tenisová utkání, ať už se jedná o Wimbledon, Roland Garros, Davis Cup, ATP atd. se už určitě s pojmem skrečovaný zápas setkal. Skreč v tenise nastává ve chvíli, kdy jeden z hráčů ukončí zápas z důvodu zranění, nevolnosti či jakékoliv jiné zdravotní indispozice. Pro příklad nemusíme chodit daleko. Jen nedávno ve čtvrtfinálovém duelu ATP Paris Masters skrečoval utkání Carlos Alcaraz. Důvodem bylo zranění břišních svalů. První set skončil výsledkem 3:6 pro H. Runema. Druhou sadu již Alcaraz za stavu 1:3 nedohrál a utkání skrečoval v tiebreaku.

Co je to skreč v tenise

Příznivci Alexandera Zvereva mají určitě v čerstvé paměti jeho zvrknutý kotník na Roland Garros. Alexander skrečoval zápas s Rafaelem Nadalem. Zverev byl z kurtu odvezen na kolečkovém křesle. Nadal v prvním setu vyhrál 7:6, druhou sadu následně kvůli zraněnému kotníku ukončil ve stavu 6:6. A takto bychom mohli pokračovat dál. Skreče v tenisovém světě nejsou žádnou novinkou. Zranit se koneckonců může každý. Ale pojďme se podívat na celou věc ještě trochu z jiného úhlu. Skrečovaný zápas má svá pravidla a musí být stejně jako ten dohraný vyhodnocen. Co to znamená pro hráče a vyplatí se jim zápas skrečovat?

Pravidla pro skreč v tenise

Kdy nastane skreč v tenise, kdo rozhodne o tom, zda hráč odstoupí či nikoliv a jaká jsou pravidla? O odstoupení či skrečování zápasu nerozhoduje jen hráč. Nutné je samozřejmě posouzení zdravotníka, který hráče ošetřuje. Po následné konzultaci s vrchním rozhodčím pak může být zápas skrečován v těchto dvou případech:

Pravidla pro skreč v tenise

  • Ošetřující lékař na základě vyšetření zjistí, že pokud hráč bude pokračovat ve hře, ohrozí tak svoje vlastní zdraví a bezpečnost.
  • Hráč není schopen hrát na profesionální úrovni – zde je potřeba skutečně posoudit, zda tomu tak je a zda je hráčovo zdraví a bezpečnost ohrožena či nikoliv. Opět o tom rozhoduje VR (vrchní rozhodčí) po konzultaci se zdravotníkem.

Pokuty za skreč v prvních kolech

Další otázkou může být, jak je následně pro tenistu, který zápas skrečoval, utkání vyhodnoceno. Pokud bychom se podívali do historie zjistíme, že ještě před rokem 2018 bylo skrečování zápasu pro vrcholové sportovce docela výhodné. Stávalo se, že do grandslamových turnajů nastupovali už s probíhajícím zranění a v prvních kolech byl zápas skrečován. I přes to získali plnou odměnu prize money. Nicméně po roce 2018 se pravidla upravila tak, aby se skrečování utkání nedalo zneužít. Začala platit podmínka, že pokud hráč skrečuje zápas v prvních kolech grandslamového zápasu, může být i pokutován a to dost vysokou částkou.

Pokuty za skreč v prvních kolech

Pro příklad můžeme uvést tenistu Mischu Zvereva, který v roce 2018 dostal téměř milionovou pokutu za skrečování utkání. Celkem zaplatil pokutu 45 tis. amerických dolarů v přepočtu se jedná o částku 934.000 Kč. Odměna – prize money za první kolo činila 47 900 amerických dolarů. Z částky mu díky nečisté taktice a vstupu do turnaje se zraněním moc nezbylo.

Jak vyhodnocují skreč v tenise sázkové kanceláře

Jak vyhodnocují skreč v tenise sázkové kanceláře a co se stane s tiketem a vašimi penězi v případě zrušeného zápasu v prvních kolech? Rozdíl je v tom, zda si vsadíte na výsledek zápasu nebo zda máte vsazeno na určitý počet gamů. Podle toho se pak sázka vyhodnotí. V případě, že si vsadíte na konkrétní počet gamů a ty budou odehrány, pak je vám dle toho tiket vyhodnocen. Při sázce na celkového vítěze při skreči se vám vrátí vklad a sázka je zrušena. Detailní informace najdete u sázkových kancelářích v herních plánech pro kurzové sázení. U Fortuny si ovšem můžete i vsadit i na zápas včetně skreče. Tam je pak tiket vyhodnocen podle toho, zda zápas bude či nebude skrečovaný.

Betano bonus
Betano (Doporučujeme)
350Kč zdarma + 3.000Kč na vklad
350Kč + 3.000Kč s promo kódem BIGBONUSCZ
Tipsport bonus
Tipsport (Doporučujeme)
300Kč zdarma + 50.000Kč na vklad
500 + 50.000Kč
Fortuna promo kód
Fortuna
900Kč nebo 3000Kč na vklad
900 Kč po dokončení prvního vkladu nebo 3000 Kč dle vkladu
Chance akční kód
Chance
200Kč zdarma + 2000 Kč za vklad
200Kč zdarma + 2000Kč na vklad
Synottip bonusový kód
Synottip
500 Kč zdarma + 25 000 Kč za registraci
500 Kč + 25 000 Kč + 100 000 Kč
sazka bonus
Sazkabet
500Kč zdarma + 5000Kč na vklad
5 000 Kč + 500 Kč

Sázení na tenis je v dnešní době koníčkem nejednoho z nás. Milovníci bílého sportu mohou u sázkových kanceláří sledovat přímé přenosy a u toho podávat live sázky. Tipsport, Chance, Betano, Sazkabet i Fortuna mají ve své nabídce živé přenosy z těch nejlepších grandslamových utkání. Stačí si vybrat. Vyzkoušet můžete i live sázení a v přímém přenosu si vsadit na favorita. Jedinou podmínkou je být registrovaným hráčem u sázkové společnosti a mít kladný zůstatek na hráčském účtu.