MS v hokeji 2023 pavouk


Na zápasy v obou skupinách navazuje samozřejmě MS v hokeji 2023 pavouk. V úterý 23.5. budou dohrány poslední zápasy obou skupin a hned ve čtvrtek 25.5. začíná čtvrtfinále MS v hokeji 2023. Ze všech zápasů v pavouku postupuje samozřejmě vždy jenom vítěz, hraje se podle osvědčených pravidel. Zápas o délce 60 minut ve třech třetinách, spolu s případným prodloužením a nájezdy. Jak tedy vypadá pavouk MS v hokeji 2023? Jaká jsou pravidla jednotlivých kol a kdo z týmů má větší šanci na postup?

MS v hokeji 2023 pavouk

USA 🇺🇸1.91
CZE 🇨🇿3.28
SWI 🇨🇭1.47
GER 🇩🇪5.39
CAN 🇨🇦2.79
FIN 🇫🇮2.27
SWE 🇸🇪1.40
LAT 🇱🇻5.95
CAN 🇨🇦1.35
LAT 🇱🇻7.28
USA 🇺🇸1.58
GER 🇩🇪4.79
CAN 🇨🇦1.56
GER 🇩🇪4.83

MS v hokeji 2023 pravidla vyřazovací fáze

Vyřazovací fáze MS v hokeji 2023 začíná 25.5. všemi zápasy čtvrtfinále. Z osmi postupujících z obou skupin jsou vytvořeny dvojice, všechny vítězné týmy poté postupují do semifinále, poražení se podělí o 5. až 8. místo a turnaj opouštějí. Systém rozřazení dvojic bude opět stejný, nejlepší ze skupiny A se utká s nejhorším ze skupiny B, a podobným klíčem se rozdělí i další soupeři. Jednotlivé zápasy tedy vypadají takto: 1A–4B, 2A–3B, 1B–4A, 2B–3A. Po rozdělení bodů se v osmifinále utká první se čtvrtým týmem a druhý se třetím. Vítězové semifinálových zápasů se samozřejmě utkají o první místo, zbylé dva týmy se setkají v souboji o bronz. V semifinále dojde k vytvoření nové minitabulky, ve které jsou vítězné týmy ze čtvrtfinále seřazeny podle následujících kritérií:

  1. Umístění v základní skupině.
  2. Body ze základní skupiny.
  3. Rozdíl gólů ze základní skupiny.
  4. Počet vstřelených gólů v základní skupině.
  5. Umístění v IIHF žebříčku před turnajem.

MS v hokeji pavouk finále

Finále MS v hokeji 2023 se bude konat v neděli 28.5. od 19:20 v Nokia Aréně ve finském Tampere. Pravidla v zápase jsou opět stejná jako ve skupině a v předchozích utkáních play-off, liší se pouze postup při remíze v základním čase. V takovém případě se budou hrát prodloužení na 20 minut, která budou pokračovat až do prvního gólu. Ve finále tedy neexistují nájezdy. V prodloužení hrají za každý tým 3 hráči a brankář. Finále MS v hokeji 2023 bude jednou z největších sportovních i sázkařských událostí roku, proto jsme pro vás připravili článek o tom, jak sázet na MS v hokeji 2023.

MS v hokeji pavouk finále

Datum a čas Finálový zápas Kurzy
28.5.2023, 19:20 Kanada vs Německo 1.56 vs 4.83
Tip redakce na celkového vítěze MS v hokeji

Finálový zápas MS v hokeji bude také velmi vyrovnaný stejně jako semifinálové zápasy. Německo hraje konstruktivní hokej a má mladá esa jako Seider nebo Peterka s českými kořeny. Kanada opět ukázala, že je nesmírně silná ve vyřazovací fázi a v nejdůležitějších momentech zápasu. Naše redakce tipuje těsné vítězství Kanady.

MS v hokeji pavouk zápas o 3. místo

Týmy, které prohrály semifinálové zápasy se utkají v neděli 28.5. v Tampere Nokia Aréně. Zápas začne ve 14:20, aby se tak stihnul dohrát do večerního finále. Pravidla jsou v tomto zápase opět stejná, jako v jiných utkáních play-off. Pokud bude po základních 60 minutách zápas nerozhodný, nastane 10 minut prodloužení. V tom hrají týmy ve složení 3 hráčů a jednoho brankáře, dokud nepadne jeden gól. Pokud není ani během těchto deseti minut vstřelen žádný gól, dojde na nájezdy.

MS v hokeji pavouk zápas o 3. místo

Datum a čas Zápas o 3.místo Kurzy
28.5.2023, 14:20 USA vs Lotyšsko 1.56 vs 4.67
Tip redakce na vítěze zápasu o 3. místo

Setká se nejbojovnější tým s tím nejtalentovanějším a nejproduktivnějším. Možná se rýsuje další překvapení šampionátu. Lotyši mají extrémní motivaci, protože nikdy nebojovali o medaile. Naopak Amerika chtěla konečně dosáhnout na poslední metu a zahrát si finále. Nezvolili bychom v tomto případě výhru favorita, ale spíše počet gólů v zápase více než 4.

MS v hokeji pavouk semifinále

Všechny zápasy semifinále se odehrají v sobotu 27.5. ve finském Tampere. O tom, jak budou zbývající týmy rozřazeny, rozhodnou na MS v hokeji skupiny. Je to právě výkon týmů ve skupinách, který seřadí vítěze ze čtvrtfinále do nové tabulky. V té si zahraje první se čtvrtým a druhý se třetím. Vítězové semifinálových zápasů si samozřejmě zahrají o titul mistra světa, na poražené čeká souboj o bronzovou medaili.

MS v hokeji pavouk semifinále

Datum a čas Semifinálový zápas Kurzy
27.5. 13:20 Kanada vs Lotyšsko 1.35 vs 7.28
27.5. 17:20 USA vs Německo 1.58 vs 4.89
Tipy redakce na postupujících

Dvě obrovská překvapení se uskutečnila ve čtvrtfinále. Nejdříve Němci vyřadili Švýcary a později Lotyši porazili Švédy. Pro Lotyšsko je to historicky první semifinále na Mistrovství světa. Nastoupí proti favorizované Kanadě. Ta zahrála také výborný zápas, když zdolala přesvědčivě Finsko. Myslíme si, že v tomto zápase to Kanada zvládne a vytvoří větší důraz hlavně v předbrankovém prostoru. Ve druhém semifinále se utkají Němci proti USA. Tady to může být velmi zajímavé. Čekáme vyrovnaný duel. Nezvolili bychom tip na vítěze, ale spíše na počet gólů v zápase více než 4.

MS v hokeji pavouk čtvrtfinále

Všechny čtvrtfinálové zápasy se odehrají 25.5., polovina z nich proběhne ještě naposledy v Rize, od semifinále se již všechny zápasy odehrávají v Tampere. V čtvrtfinále se nemohou setkat žádné týmy, které spolu bojovaly ve skupinách. Jednotlivé zápasy jsou sestaveny podle následujícího klíče: 1A–4B, 2A–3B, 1B–4A, 2B–3A. Nejlepší tým ze skupiny A si tedy zahraje s nejhorším ze skupiny B. Pro odhadnutí favoritů na vítěze ve čtvrtfinále stačí pozorně sledovat zápasy ve skupinách, zároveň lze očekávat převahu týmů, které jsou favority turnaje. Kdo vyhraje MS v hokeji ale v této fázi ještě odhadnout nejde, semifinále mohou přinést překvapení.

MS v hokeji pavouk čtvrtfinále

Datum a čas Čtvrtfinálový zápas Kurzy
25.5. 15:20 USA vs Česko 1.91 vs 3.28
25.5. 15:20 Švýcarsko vs Německo 1.47 vs 5.39
25.5. 19:20 Kanada vs Finsko 2.79 vs 2.27
25.5. 19:20 Švédsko vs Lotyšsko 1.40 vs 5.95
Tipy redakce na postupujících

V prvním zápase se utká naše reprezentace se zatím výborně hrajícími mladými Američany. Ti zatím podávají na Mistrovství světa vynikající výkony. Ztratili pouze jeden bod, když šli v posledním zápase do prodloužení se Švédskem. Nastříleli zatím nejvíc gólů na turnaji. Náš národní tým to však na Ameriku umí a myslíme si, že zvítězíme v řádném hracím čase. Zápas Švýcarsko vs Německo má jasného favorita. Naše redakce však predikuje těžší zápas, než se na první pohled zdá. Němci výborně bruslí a se všemi těžkými soupeři ve skupině prohráli pouze o gól. Švýcaři jsou zatím výborní, ale občas se nechají zbytečně vylučovat a rozhodit. Zápas Kanada vs Finsko je loňské finále. Oba celky zatím zůstávají mírně za očekáváními, avšak teprve nyní přijde na lámání chleba. Bude to otevřené, my však trošku více věříme Finům i z důvodu podpory domácího publika. Švédsko vs Lotyšsko je z našeho pohledu jednoznačná záležitost z pohledu Švédů. Hrají výborně a až do zápasu s Amerikou dostali na mistrovství pouze 3 góly. Lotyši zažívají také dobré MS, avšak na Švédy kvalitativně nemají. Nepomůže jim ani domácí kulisa.

Často kladené otázky

Od kdy začíná MS v hokeji pavouk?

Pavouk MS v hokeji 2023 začíná prvním dvěma čtvrtfinálovými zápasy, které se budou konat zároveň 25.5. od 15:20 v Rize i v Tampere.

Do kdy bude trvat MS v hokeji vyřazovací část?

Zápasy ve skupinách budou dohrány 23.5., od 25.5 pák začíná play-off fáze turnaje. Ta bude zakončena 28.5. finálovým zápasem.

Kdo je favorit pavouka MS v hokeji 2023?

Mezi favority patří podobně jako minulý rok týmy z Kanady a Finska. Naději na vítězství mají také Švédové, a po loňském třetím místě i Češi.

Kdy a na jakém stadionu se hraje finále MS v hokeji 2023?

Finále MS v hokeji 2023 se hraje 28. května v Nokia Aréně ve finském Tampere. Samotný zápas odstartuje v 19:20.

Jaký tým může překvapit v play-off MS v hokeji 2023?

Největší divokou kartou letošního šampionátu je reprezentace USA, do které bylo zařazeno hned několik mladých hokejistů, kteří mohou na šampionátu překvapit. I česká reprezentace může být v play-off překvapením a probojovat se i do souboje o první místo.